Rēķins par ūdens starpību satriec rīdzinieci

Dažiem summa lielāka pat par patērēto! Apsaimniekotāja rēķins par ūdens starpību satriec rīdzinieci 13

Rīdziniece neapmierināta, ka par mistisku ūdens patēriņa starpību katram dzīvokļa īpašniekam jāmaksā 5 eiro mēnesī, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Rīdziniece Inga laikus norēķinās par visiem pakalpojumiem, tostarp par patērēto ūdeni. Līdzīgi kā citi nama iedzīvotāji, Inga ir neizpratnē, kāpēc šogad jāmaksā vairāk nekā 5 eiro par ūdens patēriņa starpību?!

Turklāt šogad šī starpība dažiem dzīvokļiem esot pat lielāka par samaksu par faktiski patērētā ūdens daudzumu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Mājā ir 152 dzīvokļi. Mēnesī vienam namam vien maksa par ūdens starpību sanākot gandrīz 800 eiro.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns akcentē, aprēķinos vadās pēc Ministru kabineta noteikumiem. Lai daudzdzīvokļu mājā noteiktu, cik daudz ūdens katrā dzīvoklī patērēts un cik par to jāmaksā, ir uzstādīti individuālie skaitītāji. Taču šo skaitītāju rādījumi nesakrīt ar pakalpojuma sniedzēja uzstādītās mērierīces datiem pie ūdens ievada mājā.

Tādējādi rodas ūdens patēriņa starpība, kas pārrēķina veidā solidāri jāapmaksā mājas iedzīvotājiem.

Kā panākt, lai nerastos starpība, esot dažādi risinājumi. Mājas, kurās neesot starpības, ir tās, kur ūdens skaitītāji atrodoties kāpņu telpā. Neveidojas starpība namos, kur uzstādīti skaitītāji ar attālinātu nolasīšanu un mājās, kur rādītājus nolasa māju vecākie vienā laikā.

Ekonomikas ministrijas pārstāvis Mārtiņš Auders akcentē, ka ūdens patēriņa starpība starp skaitītāju, kurš uzskaita mājas kopējo ūdens patēriņu un dzīvokļos esošajiem, varot atšķirties arī tāpēc, ka pat verificēti ūdens skaitītāji varot rādīt neprecīzi.

Ūdens patēriņa starpība galvenokārt rodas tehnisku iemeslu (atšķirīga skaitītāju klase un jutīgums, mehāniska ietekmējamība) un cilvēka faktora dēļ.

Patēriņa starpību var maksimāli samazināt, uzstādot jaunākās paaudzes mērierīces ar datu attālinātu nolasīšanu, taču arī tās ir papildu izmaksas.

Lai pārliecinātos, ka visi dzīvokļu īpašnieki skaitītāju rādījumus nodod atbilstoši faktiskajam, varētu veikt ūdens skaitītāju rādījumu pārbaudi, taču, kā teic “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis, tagad arī to nevarot, jo, kamēr valstī ir ārkārtas situācija, klātienē dzīvokļus apsekot nedrīkstot.

Ekonomikas ministrijas pārstāvis uzskata, – ūdens patēriņa starpība neveidotos, ja visiem tiktu uzstādīti vienādi skaitītāji, vienādi verificēti un nolasīti vienlaikus, taču arī tam būtu nepieciešamas papildu izmaksas.

Plašāk “Bez Tabu” sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.