Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO: Ievērojamām kultūras personībām pasniegti KM Atzinības raksti0


Nauris Puntulis un Roze Stiebra Kultūras ministrijas Atzinības rakstu pasniegšanas ceremonijā.
Nauris Puntulis un Roze Stiebra Kultūras ministrijas Atzinības rakstu pasniegšanas ceremonijā.
Foto: LETA

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) cturtdien, 14. novembrī, Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē 15 kultūras jomas personībām pasniedza atzinības rakstus, godinot viņu radošo ieguldījumu.

Īpašo ministrijas Atzinības rakstu par izcilu ieguldījumu Latvijas mākslā un sasniegumiem starptautiskā kontekstā saņēma gleznotāja Maija Tabaka, kura tika godināta arī nupat apritējušajā 80 gadu jubilejā.

Memoriālo muzeju apvienības speciāliste Gaida Jablovska, kura nozarei veltījusi 50 darba gadus, saņēma KM Īpašo Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas pētniecībā un Latvijas muzeju nozares attīstībā, kā arī latviešu kultūras un tās izcilo personību popularizēšanā starptautiskā mērogā.

Tāpat Īpašo KM Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu latviešu vokālās mākslas attīstībā un sveicienus 90.jubilejā saņēma operdziedātāja Laima Andersone-Silāre, savukārt scenārists un dramaturgs Vladlens Dozorcevs, kurš šogad svinēja 80 gadu jubileju, saņēma īpašo KM Atzinības rakstu par ieguldījumu Latvijas kultūrā un neatkarīgas Latvijas valsts attīstībā.

KM Īpašo Atzinības rakstu piešķirts arī Dainim Kalnam par ilggadēju Siguldas Opermūzikas svētku organizēšanu.

KM Atzinības raksti līdz ar pagodinājumiem apaļās mūža jubilejās pasniegti teātra zinātniecei Silvijai Geikinai par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas teātra vēstures pētniecībā, mākslas zinātniecei Elitai Grosmanei par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mākslas vēstures pētniecībā un dzejniekam un atdzejotājam Leonam Briedim par izcilu ieguldījumu Latvijas literatūrā un kultūrā.

Tāpat ar Atzinības rakstu apaļās mūža jubilejās godināta grafiķe Māra Rikmane par nozīmīgu devumu Latvijas mākslā un māksliniece Agija Staka par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas grāmatu ilustrāciju jomā.

Savukārt Ministru kabineta (MK) Atzinības rakstus saņēma komponiste Maija Einfelde par nozīmīgu un ilggadēju radošo ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, veicinot tās starptautisko atpazīstamību, literāts, skolotājs un sabiedriskais darbinieks Alberts Spoģis par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā, kā arī animācijas filmu režisore, scenāriste un producente Roze Stiebra par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas zīmētās animācijas tradīcijas izveidē un attīstībā.

MK Atzinības raksti piešķirti arī tekstilmāksliniecei Edītei Pauls-Vīgnerei par izcilu radošo devumu Latvijas tekstilmākslas attīstībā, Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs, kultūras un sabiedriskais darbinieks Guntim Gailītim par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūras, pilsoniskās sabiedrības un demokrātiskas valsts attīstībā un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Studiju programmu direktorei Irēnai Baltābolai par nozīmīgu ieguldījumu augstākās izglītības jomā.

Kultūra ministrs pasniedz KM Atzinības rakstus radošām personībām

Tāpat arī MK Atzinības rakstu saņēma biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts” par nozīmīgu ieguldījumu laikmetīgās teātra mākslas attīstībā, Starptautiskā Jaunā teātra festivāla “Homo Novus” izveidē un norisē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Latgaliskajos tekstos – kā zivs ūdenī
2 dienas
AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
LTV pret TV3. Ziņu karš vai “nekas īpašs” 5
3 dienas
AB
Anita Bormane
Kultūra
Ārkārtas stāvoklī vairāk lietoja nelegālo saturu, atklāj torrentu vietņu audits Latvijā
3 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
“Pirmais, kas jāņem vērā, ir cilvēka cieņa.” Intervija ar Satversmes tiesas tiesnesi Aldi Laviņu par garantēto minimālo ienākumu 1
1 stunda
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
“Viņš esot vienu nogriezis un tūliņ griezīšot arī otru!” Meitas slepkava atkal uz apsūdzēto sola
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Virs Latvijas nobildē pēdējos gados spožāko komētu C/2020 F3 (NEOWISE)
17 minūtes
ML
Māra Libeka
Veselam
Vienīgā cerība – veselības nodoklis. Vai tiešām cilvēki to nesajutīs?
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Deputāts, Rīgas mēra amata tīkotājs, izpalīdzīgs ugunsdzēsējs. Kā Vilnis Ķirsis dzēsa degošu auto
1 stunda