Latvijā
Izglītība

FOTO. Ķīpsalā atklāj izglītības izstādi “Skola 2020”: pirmo reizi piedalās Nīderlandes un Ungārijas universitāšu pārstāvji0


No 2020.gada 28.februāra līdz 1.martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks ikgadējā starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2020”.
No 2020.gada 28.februāra līdz 1.martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks ikgadējā starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2020”.
Foto: Timurs Subhankulovs/LA.LV

No šodienas līdz 1.martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks ikgadējā starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2020”, kurā varēs iepazīties ar jaunākajām Latvijas mācību iestāžu piedāvātajām studiju programmām, aģentūrai LETA pavēstīja Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrībā “BT 1”.

Ja topošo studentu aizrauj informāciju tehnoloģijas, tad izstādē “Skola 2020” varēs uzzināt plašāk par jaunākajām studiju iespējām šajā jomā.

Piemēram, Juridiskā koledža iepazīstinās ar jaunu pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu “Kiberdrošība un personas datu aizsardzība”.

Tā esot pirmā un vienīgā pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības kiberdrošības un personas datu aizsardzības studiju programma Latvijā.

Savukārt biznesa augstskolas “Turība” ekspozīcijā interesenti varēs uzzināt par jaunatvērto IT studiju virzienu, kas piedāvā bakalaura studijas un arī pirmā līmeņa jeb koledžas studijas, kas šobrīd vēl ir licencēšanas procesā.

Jaunās programmas tiek īstenotas sadarbībā ar Latvijas un pasaules IKT uzņēmumiem, kas piedāvā studējošajiem prakses vietas un aktīvi raugās arī pēc potenciālajiem darbiniekiem. Arī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jaunajā studiju gadā plāno piedāvāt jaunas programmas ne tikai kiberdrošības inženierijas, bet arī elektronikas, transporta, enerģētikas, dizaina un vides jomā.

Tāpat radītas vairākas jaunas programmas vadībzinātnēs.

Tā piemēram, atsaucoties uz darba devēju ierosinājumu un tirgus vajadzībām, Banku augstskola ir izstrādājusi un iesniegusi licencēšanai jaunu profesionālo bakalaura studiju programmu “Biznesa procesu vadība” ar iespēju trešajā mācību gadā izvēlēties uzņēmuma, personāla vai mārketinga vadītāja specializāciju.

"LA.LV" foto reportāža: Ķīpsalā atklāj starptautisko izglītības izstādi "Skola 2020"

Transporta un sakaru institūts izstādē “Skola” studēt gribētājiem vadībzinātnes un aviācijas virzienā prezentēs bakalaura studiju programmā “Vadībzinātne” jaunas specializācijas “Biznesa digitālā pārvaldība” un “Vadības ekonomika”, kā ar tāda paša nosaukuma maģistra studiju programmā jaunas specializācijas “Biznesa un pārmaiņu vadība” un “Biznesa un finanšu vadība”.

Savukārt Daugavpils universitāte piedāvās jaunu profesionālā maģistra programmu “Viedā ekonomika un inovācijas”. Pirmos studentus jaunā bakalaura studiju programmā angļu valodā “Starptautiskais bizness un jaunuzņēmējdarbība” jau šoruden plāno uzņemt Rīgas Stradiņa universitāte. Šajā programmā varēs studēt pilna un nepilna laika klātienē, un studijas noritēs starptautiskā vidē – ar ārvalstu studentiem un pasniedzējiem, kā arī vizītēm ārpus Latvijas.

Vienlaikus sākot ar 2024.gadu, visiem Latvijas vidusskolēniem būs jāapgūst jauns obligātais vispārizglītojošais mācību priekšmets “Valsts aizsardzības mācība” (VAM).

VAM paredz jauniešu valstiskās un pilsoniskās apziņas stiprināšanu, patriotisko audzināšanu, saliedētības attīstīšanu, kā arī valsts aizsardzības prasmju apgūšanu.

Lai VAM mācīšanai sagatavotu atbilstošas kvalifikācijas pedagogus, jau šoruden Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā plāno uzņemt pirmos studentus jaunā profesionālā bakalaura izglītības studiju programmā “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”. Studiju laikā studējošie apgūs zināšanas gan pedagoģijā, gan militārajā jomā. Līdz ar to absolventi vienlaicīgi varēs strādāt gan par valsts aizsardzības mācības skolotāju, gan sporta skolotāju, gan būs tiesīgi darboties ar pirmsskolas vecuma bērniem bērnudārzos un interešu izglītības jomā.

No 2020.gada 28.februāra līdz 1.martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks ikgadējā starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2020”.
Foto: Timurs Subhankulovs/LA.LV

Savukārt Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Liepājas Universitāti ir pabeigusi darbu pie jaunās pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programmas “Pirmsskolas skolotājs” un pirmos studētgribētājus jaunveidotajā, mūsdienīgajā studiju programmā uzņems jau šovasar.

Arī Latvijas Kultūras akadēmijā šovasar notiks uzņemšana divās jaunās maģistra studiju programmās – “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments”, kura tiek īstenota kopā ar RTU, un “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija”, kas veidota sadarbībā ar Vidzemes augstskolu.

Savukārt Rīgas Medicīnas koledža aicina iegūt optometrista asistenta specialitāti, bet Latvijas Lauksaimniecības universitāte šogad ir izstrādājusi četras jaunas studiju programmas angļu valodā, tai skaitā trīs pamatstudiju programmas: “Ilgtspējīgā lauksaimniecība”, “Ilgtspējīgā mežsaimniecība” un “Biosistēmu mašinērija un tehnoloģijas”, un jaunu doktora studiju programmu angļu valodā – “Vides inženierija”.

No 2020.gada 28.februāra līdz 1.martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks ikgadējā starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2020”.
Foto: Timurs Subhankulovs/LA.LV

Kā vēstīts, izstādē piedalīsies valsts un privātās augstskolas, profesionālās izglītības kompetences centri, koledžas, tehnikumi un profesionālās vidusskolas un mācību centri.

Jauniešiem tiks prezentēti vairāki simti izglītības programmu un visdažādāko nozaru mācību kursi.

Tāpat jauniešiem piedāvās plašu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, būs pieejamas mācībspēku un studentu konsultācijas, profesiju “pielaikošana” un citas aktivitātes.

Izstādē “Skola 2020” piedalīsies gandrīz visas valsts un privātās augstskolas, kuras iepazīstinās ar uzņemšanas noteikumiem, jaunajām studiju programmām, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām, kā arī ārpusstudiju aktivitātēm.

Pasākuma rīkotāji informēja, ka pēc ilgāka laika izstādē piedalīsies Tartu Universitātes Tehnoloģiju institūts, bet pirmoreiz – Bredas Lietišķo zinātņu universitāte no Nīderlandes un Budapeštas Veterinārās medicīnas universitāte no Ungārijas.

Interesenti varēs uzzināt visu nepieciešamo arī par starptautisko eksāmenu kārtošanu, skolēnu vasaras valodu nometnēm un valodu kursiem ārzemēs.
Saistītie raksti

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja sastapt un iztaujāt arī profesionālās izglītības kompetences centru – koledžu, tehnikumu un profesionālo vidusskolu pārstāvjus, kas jauniešiem prezentēs vairākus simtus izglītības programmu, kuras var apgūt gan pēc 9.klases, gan pēc vidusskolas absolvēšanas.

Lai skolēni gūtu priekštatu par dažādām profesijām un atklātu sev arī ko pilnīgi jaunu, “Skola 2020” dalībnieki apmeklētājiem piedāvās iespēju izmēģināt roku vienā vai otrā arodā, informēja “BT 1”. Tā piemēram, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija aicinās izmēģināt karavīra ekipējumu, savukārt Novikontas Jūras koledža – iejusties kuģa stūrmaņa profesijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Metas ar nazi pie kakla: Šampēterī iedzīvotājus veikalā pārbiedē neadekvāts vīrietis
7 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
VIDEO. Covid-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei
29 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
Vai neievēro pašizolāciju? Iedzīvotāji ziņo par Saeimas deputātu atrašanos ārpus dzīvesvietas
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
10 stundas