“VEF Rīga” leģionārs Lesters Medfords dodas uzbrukumā.

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” otrdien ar uzvaru debitēja Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīrā, ar panākumu atgriežoties Eirokausu turnīros.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Rīdzinieki savā laukumā ar rezultātu 80:74 (20:23, 20:19, 21:16, 19:16) pārspēja Melnkalnes vicečempioni Baras “Mornar”, kas tika uzskatīts par šī dueļa favorītu.

Melnkalnes pilsētā Barā šoruden izveidota ļoti ambicioza komanda, kura pavasarī centīsies no valsts čempionu troņa nogāzt Mārtiņa Meiera pārstāvēto Podgoricas “Budučnost”, bet pagaidām ar lieliem plāniem startē Adrijas līgā (divas uzvaras divās spēlēs) un FIBA čempionu līgā.

Latvijas komandā ar 21 punktu, septiņām bumbām zem groziem un piecām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Lesters Medfords, pa 13 punktiem guva Rons Karijs un Kristijans Krajina, desmit punkti bija Artūram Kurucam, ar 11 atlēkušajām bumbām atzīmējās Roberts Freimanis, kuram arī pieci punkti.

Tikmēr “VEF Rīga” pieredzējušākais spēlētājs Jānis Blūms 17 minūtēs guva septiņus punktus, taču trāpīja tikai vienu no deviņiem trejačiem.

Viesiem pa 18 punktiem sameta Milko Bjelica un Džeikobs Pulens, bet pazīstamais Dereks Nīdhems, no kura daudz cietusi Latvijas izlase, samierinājās ar astoņiem punktiem.

"VEF Rīga" aizvada FIBA Čempionu līgas spēli pret Melnkalnes klubu "Mornar"

Mačs sākās ar Artūra Kuruca enerģisko spēli, kas palīdzēja turēties līdzi rezultātā, bet pirmās ceturtdaļas beigās viesi panāca piecu punktu pārsvaru. To gan Aleksandrs Madsens ar tālmetienu un Rons Karijs ar bumbas triecienu grozā no augšas sadeldēja, bet ceturkšņa beigās Džeikobs Pulens atbildēja ar tālmetienu – 23:20 “Mornar” labā.

Otrajā ceturtdaļā “VEF Rīga” basketbolisti nonāca iedzinējos ar astoņiem punktiem, taču spēles nogriežņa otrajā pusē atspēlējās un divas reizes pietuvojās līdz viena punkta deficītam, atpūtā ejot ar -2 (40:42).

Otrā puslaika sākumā Kristijans Krajina izlīdzināja rezultātu, spēle ritēja punkts punktā, bet pirms pēdējām desmit minūtēm mājinieki bija priekšā ar 61:58.

Pēc Jāņa Blūma sekmīgā caurgājiena un Krajinas veiksmīgās spēles zem groza laukuma saimnieki ceturtās ceturtdaļa sākumā iekrāja jau septiņu punktu pārsvaru. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Roberts Freimanis panāca astoņu punktu pārsvaru mājiniekiem, taču nākamo divu minūšu laikā viesi piecus punktus atspēlēja.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 50 sekundes, viesi izlīdzināja rezultātu, taču Medfords ar trīspunktu gājienu panāca 77:74. Turpretī “Mornar” savu uzbrukumu neizmantoja. Nepilnas 16 sekundes pirms finālsvilpes uz soda metienu līnijas stājās Blūms, kurš bija nekļūdīgs, beigās mājiniekiem svinot uzvaru.

“VEF Rīga” uz Eiropas kausu skatuves atgriezusies pēc piecu gadu pārtraukuma, kuri tika ziedoti dalībai VTB līgā. Ja klubu nesatricinātu būtisks budžeta samazinājums, droši vien rīdzinieki vēl tagad ceļotu pa Krievijas ārēm. FIBA Čempionu līga finansiāli bija “pavelkamāks” pasākums, taču tas nebūt nenozīmē, ka sportiskā ziņā vieglāks.

Latvijas čempione “VEF Rīga” FIBA Čempionu līgas C apakšgrupā ir kopā ar Vācijas komandu Bambergas “Brose”, Tenerifes “Iberostar” no Spānijas, “Gaziantep” no Turcijas, “Peristeri” no Grieķijas un Nimburkas ČEZ no Čehijas, kā arī ar kvalifikāciju pārvarējušo “Ņižņij Novgorod” no Krievijas un Baras “Mornar” no Melnkalnes.