Uz vienas skatuves satiekas divi Mārči Auziņi - zinātnieks un mūziķis

FOTO. Vēl nebijis notikums: uz vienas skatuves satikušies divi populāri Mārči Auziņi – ģitārists un zinātnieks 5

2023.gada 26.septembrī mūzikas namā “Daile” norisinājās pirmā lekcija “Flirts ar citādo”, kur skatītājus sagaidīja aizraujošs audiovizuāls priekšnesums, kurā uz vienas skatuves tikās zinātnieks un mūziķis – abi vārdos Mārcis Auziņš, lai, savstarpēji reflektējot, vienkārši runātu par sarežģītām lietām. Varētu to saukt par audivizuālu portālu uz citādu pasaules redzējumu un izpratni, kurā zinātnieka stāstītais pārtop muzikālās ainavās, meklējot atbildes uz lielajiem jautājumiem un mūsdienu izaicinājumiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Vēlreiz šī lekcija skatītājus priecēs 2023.gada 11.oktobrī Mūzikas namā Daile.

“Fizikā – tāpat kā mākslā – pirms radīšanas vienmēr ir noslēpumainā sajūta: tur, ārā, kaut kas ir, kaut kāda nojausma. Un tad, kad tā materializējas, tad ir jauna formula, jauna izpratne vai mākslas darbs,” radīšanas procesu ir raksturojis zinātnieks Mārcis Auziņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens Mārcis Auziņš – latviešu fiziķis, zinātnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, bijis Latvijas Universitātes rektors. Paralēli aktīvam darbam Latvijas Universitātē strādājis par viesprofesoru Saseksas Universitātē, Lielbritānijā, Oklahomas Universitātē, ASV, un kā Millera viesprofesors Kalifornijas Universitātē Berklijā, ASV. Bijis viespētnieks Bīlifeldes Universitātē, Vācijā.

Mārcis Auziņš ir apmēram 100 zinātnisko rakstu autors recenzējamos starptautiskos žurnālos un apmēram 140 konferenču referātu autors. Publicējis virkni populārzinātnisku un publicistisku rakstu Latvijas presē, kā arī piedalījies vairāku populārzinātnisku raidījumu veidošanā televīzijā.

Otrs Mārcis Auziņš – viens no Latvijā zināmākajiem ģitāristiem, komponists, aranžētājs un grupas vadītājs. Līdz šim izdevis piecus solo albumus, no kuriem divi nominēti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” starpžanru mūzikas kategorijā un regulāri sniedz solo koncertus gan Latvijā, gan ārpus tās.

Mārcis Auziņš sadarbojies ar tādiem komponistiem kā Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Zigmars Liepiņš, Boriss Rezņiks, Jānis Lūsēns. Kā muzikālais vadītājs veidojis muzikālo noformējumu projektiem Cabaret “La Luna”/“Palladium”,“ReLoveution”/“Jazzoteria”, LTV veidotajā izklaides šovā “Mana dziesma”, TV3 šovā “Balss maskā”, LTV1 veidotajā raidījumā “Muzikālā Banka”, Daumanta Kalniņa programmā “Atspulgi”, Daugavpils teātra izrādē “Dāmu Paradīze” u.c.

Kā ģitārists sadarbojies arīdzan ar Latvijas Radio Bigbendu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sinfonietta Riga un daudziem citiem. Veidojis audioidentitāti (on-board mūziku) nacionālajai aviosabiedrībai “AirBaltic”. Komponējis mūziku Nacionālā teātra (“Aukle”) un Valmieras teātra (“Vidzemnieki”) izrādēm, TV raidījumiem, horeogrāfijas performancēm un mākslas instalācijām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.