FOTO: Shutterstock.com

Interesanti! Lai Latvijas apstākļos iespējams izaudzēt hurmu? 18

Podiņā joka pēc iestādīju hurmas sēkliņas. Tās izdīga. Vai stādiņi izdzīvos?
Jautā Ina Aizkrauklē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skaitļi, sapņi, smaržas… 10 pazīmes, ka jūsu sargeņģelis, iespējams, mēģina ar jums sazināties
Uz Zemes paliks tikai viens kontinents: zinātnieki brīdina par bīstamu nākotnes scenāriju. Kas notiks ar pasauli?
Kokteilis
Ja tev uz plaukstām ir šī retā līnija – tavā dzīvē notiks pieci liktenīgi notikumi
Lasīt citas ziņas

Hurmas jeb dateļplūmes (Diospyros kaki) telpās izaug kā 1–2 m augsti krūmi vai koki. Savdabīgajām, nokarenajām lapām ir tumši zaļa augšpuse un gaiša apakšpuse. Hurmas šķirnes un hibrīdi zied pavasarī un vasaras sākumā, pēc tam veido tomātiem līdzīgus dzeltenus, oranžus vai brūngansarkanus augļus. Latvijā var iegādāties no siltajām zemēm ievestus hurmas augļus. To šķirnes pavairo potējot, tātad no šādiem augļiem iegūtie sēklaudži var atšķirties no mātesauga.

Hurmas audzē gaišā un siltā vietā. Raženā auguma dēļ tām vajag plašu telpu. Vasarā augus var iznest laukā – gaišā, no vēja pasargātā vietā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Telpās var sagaidīt hurmas ziedus, bet augļus – ne. Augus stāda trūdvielām bagātā, ūdeni un gaisu caurlaidīgā augsnē. Laista vienmērīgi ar mīkstu ūdeni.

Hurmas sēklas dīgst vēsumā atšķirībā no citu siltzemju augu sēklām, kuru dīgšanai nepieciešama paaugstināta temperatūra. Sēja ir pavisam vienkārša. No augļa mīkstuma izņem sēklas, nedaudz apžāvē un iesēj. Sēklas nav obligāti jāsēj pavasarī – to var darīt arī citā gadalaikā. Sējot ziemā, sadīgušajiem sējeņiem jānodrošina labs apgaismojums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.