Foto: EPA/Scanpix/LETA

“Izdegšana ir realitāte.” Covid-19 dēļ mediķi ir noguruši 5

Covid-19 pandēmijas dēļ strādājot paaugstinātā intensitātē jau vairāk nekā pusgadu, mediķi jūtas noguruši un gaida no sabiedrības lielāku morālo atbalstu, intervijā Latvijas Radio sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Ceļā no Rojas uz Roņu salu pazuduši divi cilvēki. Atpūtniekus ceļā pārsteigusi vētra 40
Lasīt citas ziņas

Viņa atzina, ka pavasarī, kad Latvijā sākās pirmais Covid-19 uzliesmojums, veselības aprūpē strādājošie izjuta lielu sabiedrības atbalstu – lai atvieglotu mediķu darbu un uzmundrinātu tos, cilvēki aicināja viens otru palikt mājās un rīkoja dažādas atbalsta akcijas.

“Pašreiz mēs novērojam pretēju attieksmi un situāciju, lai gan pašiem mediķiem šis jau kļūst daudz grūtāk pārvarams laiks,” norādīja Cipule.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa skaidroja, ka mediķiem morāli grūtu šo laiku padara galvenokārt neziņa, cik ilga būs Covid-19 pandēmija un ko tā atnesīs. Tiem, kuri strādā NMPD, stacionāros, uzņemšanas nodaļās un laboratorijās, ir ļoti sarežģīti darba apstākļi, tai skaitā pastiprināti jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi, stāstīja Cipule.

“Nenoliedzami, mums pašreiz ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts – psiholoģisks, morāls, visa veida novērtējums, lai mēs varētu labi turpināt. Man ir bijušas situācijas, kad ir grūtāk motivēt mediķus darbam. Izdegšana patiešām ir realitāte,” atzīmēja NMPD vadītāja

.

Viņa skaidroja, ka iedzīvotāji mediķiem visvairāk varētu palīdzēt, vienkārši neapšaubot ieviesto ierobežojumu efektivitāti un bez ierunām ievērojot tos, tādējādi parādot, ka cilvēkiem ir svarīgi, lai saslimstība sabiedrībā kopumā kristos, un ka katrs jūtas par to personīgi atbildīgs.

Kā ziņots, Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā katram ceturtajam mediķim konstatēti depresijas simptomi, oktobra sākumā tiešsaistes diskusijā par medicīnas personāla psihisko veselību un to ietekmējošiem faktoriem pavēstīja Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārste-rezidente psihoterapijā Laura Valaine.

Viņa pavēstīja, ka Covid-19 ir radījis situāciju, kurā intensīva emocionālā slodze ir uzlikusi papildus grūtības mediķiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.