X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Tautas mūzikas koncerts Latviešu Biedrības namā.
X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Tautas mūzikas koncerts Latviešu Biedrības namā.
Foto: Leta

Jau 19. reizi aicinās jauno izpildītāju konkurss 1

Nedēļas nogalē, no 24. līdz 26. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks XIX Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalīsies 173 jaunie mūziķi 15 instrumentu grupās, pārstāvot 50 mūzikas skolas, portālu LA.lv informēja konkursa rīkotāji.

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Norvēģijā ir pilsēta, kuras iedzīvotājiem jau vairāk nekā 70 gadus ir aizliegts nomirt. Nežēlīgs liktenis sagaida tos, kuri saslimuši 30
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Lasīt citas ziņas

Konkurss no agrākajiem gadiem jau var lepoties ar vārdiem, kuri šodien ieraksta (iespēlē) Latvijas profesionālās mūzikas lappuses. Savukārt lai papildinātu mūzikas skolu audzēkņu repertuāru, pagājušā gada rudenī notika Jāzepa Vītola 150. gadu jubilejai veltīts kompozīciju konkurss “Mana tautasdziesma”, kurā godalgotie skaņdarbi veido šī konkursa obligāto repertuāru.

Blakus pazīstamiem komponistiem kā Imants Zemzaris, Andrejs Jansons, Valdis Drulle, Andris Balodis minami arī J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti Leonīds Lobrevs, Armands Aleksandravičus, Oskars Herliņš, Kristīne Baltruševiča un Anna Veismane.

CITI ŠOBRĪD LASA

Konkursu vērtē starptautiska žūrija, kuras sastāvā uzaicināti mūzikas speciālisti no ASV, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Jānis Puriņš vērtē: “Ar konkursu esam radījuši sistēmu, kurā redzam savas mūzikas izglītības labās puses – mūziķu izaugsmi un attīstību, ļoti augsto līmeni un popularitātes celšanos tādās specialitātēs kā sitaminstrumenti, flautas, saksofoni. Pamazām mūzikas skolu apritē ienāk jauni pedagogi. Bet, redzam arī negatīvās tendences – audzēkņu skaita samazināšanās atsevišķās specialitātēs kā metālpūšaminstrumenti, oboja, fagots. Ir zināmi mūziķi, kuri, pateicoties šiem regulārajiem konkursiem, ir saņēmuši pamudinājumu un iedrošinājumu kļūt par profesionāliem mūzķiem. Tas sniedz gandarījumu. Konkursa dienas ir arī nozīmīga pedagogu pieredzes apmaiņa savstarpēji kontaktējoties un pārrunājot dzirdēto, diskutējot par rezultātiem, vai arī vienkārši citam citu klausoties.

Svinīgais konkursa noslēgums un laureātu koncerts “Bravo – Bravissimo” notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 15. februārī pulksten piecos vakarā.”

Uz konkursu un Noslēguma koncertu ieeja bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.