Kā aizbaidīt? 0

Piemājas dārzā uzradušās čūskas. Tās ir pelēki brūnā krāsā, uz galvas (gandrīz pa visu galvu) – lieli, balti pusmēneši, bet sānos – plāns raksts, it kā būtu uzzīmētas ribas. Vai tie varētu būt zalkši? Vai šīs čūskas mēdz turēties baros? No cilvēka nebaidās. Kā tās aizbaidīt? 
Beķeris Limbažu novadā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Šīs 4 zodiaka zīmes riskē novecot vientulībā
Lūdz palīdzību Jāņa meklēšanā: “Jāķemmē krasti līdz pat jūrai, jo HES bija palaidis turbīnas, straume nereāla – apgāza laivu…”
Zelenskis negarantē drošību Maskavā 9. maija izrādes laikā; “svētku” viesi sāk pamukt 206
Lasīt citas ziņas

Tie noteikti ir zalkši – lielākās Latvijā sastopamās čūskas. Tieši pēc raksturīgajem bāli dzeltenajiem plankumiem pie pakauša parasto zalkti var atšķirt no citām čūskām. Zalktis nav indīgs dzīvnieks, taču, rokās paņemts, no anālās atveres var izdalīt smirdīgu šķidrumu. Lielākoties pārtiek no abiniekiem, ķer arī zivis, retāk grauzējus.

Lai gan zalkši nav bara dzīvnieki, vietās, kur ir sevišķi labi apstākļi dzīvošanai, tie var pulcēties lielākā skaitā. Rāpuļu un abinieku pētnieks Andris Čeirāns pie tādām pieskaita arī komposta un kūtsmēslu kaudzes dārzos, kur zalkšu mammām ir piemērota vieta olu dēšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zalkši nav bīstami cilvēkam. Tos ir interesanti vērot, daži pat piebaro ar reņģēm. Ja tomēr vēlas zalkšus aizbaidīt, Latgales zoodārza direktors, bioloģijas doktors Mihails Pupiņš iesaka tos traucēt un biedēt ik pēc pusstundas. Tad viņi paši dosies meklēt kādu mierīgāku vietu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.