Foto-EPA

Kā jauno gadu sagaida citās valstīs? Saskandina ar vīna mucu un izmet ārā visu veco… 0

Jaunais gads atnāk pilnīgi visās pasaules malās, taču katrā valstī tā sagaidīšanas tradīcijas atšķiras. Visus cilvēkus vieno tikai ticība brīnumam un prieks saņemt dāvanas. Lūk, kā jauno gadu sagaida dažās valstīs!

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Anglijā, kad pusnaktī sāk skanēt pulksteņa sitieni, mājai tiek atvērtas sētas durvis, pa kurām izlaiž aizejošo gadu, bet līdz ar pēdējo pulksteņa sitienu plaši tiek atvērtas centrālās durvis, pa kurām ielaiž jauno gadu. Visā valstī notiek karnevāli, ielu tirgotāji pārdod krāsainas maskas, svilpītes, mantiņas, saldumus.

Skotijā jaungada priekšvakarā pa ielām ripina mucas ar degošu darvu. Tā tiek attīrīts ceļš jaunajam gadam. Galdā tiek celta vārīta zoss, bifšteki un ābolu pīrāgi. Viesiem ciemos jānes labklājības un siltuma simboli – pīrāga gabaliņš, glāze ar vīnu un ogles gabaliņš, kuru iemet saimnieku kamīnā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Francijā svētku galdā tiek celts pīrāgs “Pupu karalis”. Pēc tradīcijas, par vakara karali kļūst tas, kuram trāpās pīrāga gabaliņš ar ieceptu pupu. Francūži dzer vīnu un saskandina ar vīna mucu, lai nākamā gada vīna raža priecētu ar pārpilnību. Pie bērniem Jaungada naktī nāk Ziemassvētku vecis Père Noël, viņš izdala dāvanas, tikai tās slēpj nevis zem egles, bet bērnu zābaciņos.

Vācijā daudz plašāk svin Ziemassvētkus, nevis jauno gadu. Šajā dienā visi tuvinieki sapulcējas pie svētku galda, uz kura galvenais ēdiens ir Lebkuchen – salds pīrāgs no miltiem un rozīnēm. Tāpat viņi apdāvina cits citu. Bieži vācieši dāvina porcelāna cūciņas – krājkasītes.

Zviedrijā visu Jaungada nakti mājās deg gaisma. Zviedru Jaungads – tie ir gaismas svētki. Bērni izvēlas Lūciju, ietērpj viņu baltās drānās un saņem no viņas dāvaniņas.

Dānijā saimnieces galdā ceļ lielu bļodu ar saldu rīsu putru, kuras dibenā ir riekstiņš. Kuram riekstiņš trāpīsies, tas nākamajā gadā precēsies.

Spānijā katrs Jaungada naktī, skanot pulksteņa 12 sitieniem, cenšas uz katru no tiem apēst pa vīnodziņai, tātad kopā 12 ogas. Tam, kam tas izdosies, jaunajā gadā piepildīsies viskvēlākā vēlēšanās.

Portugālē ir līdzīga tradīcija, tikai katra apēstā vīnodziņa simbolizē laimīgu mēnesi jaunajā gadā.

Itālijā ir brīnišķīga tradīcija – naktī izmest visu veco un jauno gadu sagaidīt tikai visā jaunā. Itālieši tic – jo vairāk veco lietu izmetīs gada izskaņā, jo bagātāki būs jaunajā gadā. Dāvanas bērniem nes labā burve Befana, kurai esot zelta atslēdziņa, ar kuru var atslēgt jebkura mājokļa durvis. Galvenais, pie kamīna pakārt zeķītes.

Vjetnamā jaunā gada simbols ir plaukstošs persika zars, jo jauns gads ir gaiši atnākošā pavasara svētki. Pēc tradīcijas, bērni pusnaktī šauj gaisā no paštaisītām plaukšķenēm, bet mājas gars aiziet debesīs un stāsta citiem gariem, kā ģimenē pagājis šis gads.

Reklāma
Reklāma

Ķīnā nav viena datuma, kad svin jauno gadu. Katru gadu tas iesākas citā datumā. Svētku kulminācija ir ielu procesijas, kuru laikā iedegas tūkstoši lukturīšu, sprāgst petardes un plaukšķenes, ar kuru palīdzību ķīnieši aizgaiņā ļaunos garus. Tāpat pieņemts ir apmazgāt Budas figūriņas ar kalnu avota ūdeni un rotāt savus mājokļus ar vēlējumu bildītēm.

Japānā par jauna gada atnākšanu paziņo zvanu skaņas. Tieši 108 sitieni! Skaits nav nejaušs – katrs sitiens padzen vienu no cilvēka netikumiem (to pavisam ir 6, bet katram ir 18 nokrāsas). Pēc šiem sitieniem japāņi smejas – tas esot uz veiksmi. Dāvanas tiek pasniegtas līdz ar pirmajiem saules stariem, kad visi japāņi iziet ielās, lai sagaidītu jaunatnākušā gada pirmo ausmu.

ASV tieši pusnaktī visi cilvēki apskaujas un skūpstās, bet tie, kas brauc pie stūres, skaļi signalizē. Svētku galdu rotā melno zirņu bļoda. Uzskata, ka tie nes laimi un veiksmi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.