Publicitātes foto.

Kādas ir efektīvākās metodes pavasara alerģijas simptomu mazināšanai? 1

Kamēr vieni priecājas par silto pavasara saulīti un aizvien gaišākiem vakariem, citi, kuri ir alerģiski pret dažāda veida putekšņiem, ar bažām gaida ziedēšanas laiku. Pavasarī pie farmaceita pēc palīdzības vēršas ne viens vien aptiekas apmeklētājs, kam ik gadu šajā sezonā parādās dažādi alerģijas izraisīti simptomi. Tāpēc “Euroaptieka” galvenā farmaceite Zane Melberga portālam LA.LV pastāstīja vairākus vērtīgus padomus, kas varētu palīdzēt šo laiku vieglāk pārdzīvot?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
ChatGPT nosauc 10 visu laiku labākās dziesmas 7
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 14
Lasīt citas ziņas

“Alerģija ir neadekvāta organisma reakcija, kad cilvēka imūnsistēma pārmērīgi reaģē uz visādi citādi nekaitīgu vielu, ko sauc par alergēnu. Organisms sāk cīnīties ar alergēnu, kā rezultātā izdalās histamīns un parādās simptomi – sarkanas, pietūkušas acis, tekošs deguns, nieze u. c. Alerģijas simptomi var izpausties dažādās organisma vietās – vienam uz gļotādām (degunā, acīs), bet citam uz ādas, izraisot niezi vai izsitumus. Lai no deguna izvadītu alergēnus, histamīns mēdz izraisīt arī uzkrītoši biežu šķaudīšanu,” skaidro Euroaptiekas farmaceite Melberga.

Alerģija vai parastas iesnas

Pavasarī, kad parādās pirmās siltās dienas, cilvēki, kas visu tumšo ziemu ilgojušies pēc saules, pārsteidzīgi mēdz nomainīt savu ziemas jaku uz pavasara trenci. Tas visai bieži beidzas ar saaukstēšanos un iesnām. Tieši šī iemesla dēļ atšķirt saaukstēšanās radītās iesnas no pavasara alerģijas izraisītajām nav nemaz tik vienkārši.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Cilvēks var pamanīt tādu kā tendenci: katru gadu pavasarī kaut kādā brīdī ir ļoti slikti, asaro acis, rodas iesnas. Vajadzētu padomāt, vai tā gadījumā nav alerģija. Laimīgā kārtā mūsdienās to ir pavisam viegli pārbaudīt, veicot analīzes, kurās var konstatēt, vai ir kāda alerģija uz putekšņu veidiem,” skaidro “Euroaptiekas” farmaceite Melberga.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.