Foto: SHUTTERSTOCK

Planētas Noslēpumi: Kam īsti piederēs Mēness? 6

Dace Bumbiere, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Zināšanai: ASV, Ķīna un Krievija nav ratificējušas papildu vienošanos līgumam par kosmiskās telpas izmantošanu, kas paredz aizliegt militāru rosību uz Mēness. Un vienlaikus turpinās nežēlīgā savstarpējā konkurence – kurš pārliecinošāk neievēros nekādas normas, lai būtu pirmais, galvenais.

Varbūt pirmajā acumirklī šķiet, ka Mēness principā ir pietiekami liels, lai tur vietas pietiktu visiem dūres kratītājiem un “faku” rādītājiem. Realitātē tas tā gluži nav.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izrādās, uz Mēness nemaz nav tik daudz iecirkņu, kas ideāli derētu bāzu ierīkošanai un pilsētiņu būvniecībai.

Tas attiecināms gan uz izvietojumu, gan saistībā ar izmaksām. Faktiski esot tā, ka šādas “labās vietiņas” varot saskaitīt uz rokas pirkstiem, un tieši par tām tad arī jau ir iedegusies pasaules lielvaru niknā bezkompromisa cīņa.

ASV paudušas bažas par to, ka tajā gadījumā, ja Ķīna un Krievija tur izvietos savas bāzes, amerikāņiem būs liegta iespēja pat pietuvoties šīm teritorijām, un, kā labi zināms no reālijām, tas garantēti draud ar militāra rakstura provokācijām no ASV puses.

Amerikāņu plašsaziņas līdzekļos pausts apgalvojums par to, ka Ķīna un Krievija teju vai visos aspektos gluži reāli esot tuvāk savu pirmo stabilo bāzu ierīkošanai uz Mēness, tāpēc visiem jāgatavojas jau drīz sagaidāmam nopietnam vispasaules konfliktam, jo Amerikas pārvaldītāji nekad nespēšot samierināties ar tādu statusu – ne uz Zemes, ne kosmosā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.