Foto. pexels.com

Kāpēc cilvēkiem ir zods? Evolūcijas paradokss – zinātnieki nonākuši strupceļā, bet 3 skaidrojumi ir 0

Pievieno LA.LV

Zods ir viens no vislielākajiem un pārsteidzošākajiem anatomiskajiem noslēpumiem cilvēka evolūcijā. Homo sapiens ir vienīgā dzīvo primātu suga, kurai ir izteikts kaula zods – apakšžokļa izvirzījums uz priekšu. Neandertāliešiem, denisoviešiem un citiem senajiem hominīdiem šādas struktūras nebija.

Kokteilis
Katras zodiaka zīmes grēcīgie prieciņi, kas mērķtiecīgi tiek slēpti no citu acīm
Veselam
Ārsti brīdina: 4 populāri un “nevainīgi” uztura bagātinātāji, kas var smagi bojāt aknas
“Mēs gribam saprast,” Lavrovs vēršas pie Trampa un pieprasa skaidrojumu
Lasīt citas ziņas

Kā vēstī postāls Forbes, neņemot vērā vairāk nekā gadsimtu ilgas debates un pētījumus, zinātnieki joprojām nav vienisprātis, kāpēc mūsu sugai attīstījies zods un kāda tam ir bijusi funkcija.

Fosilie atradumi liecina, ka izteikts zods parādījās relatīvi pēkšņi – aptuveni pirms 200 000 gadu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas padara to par ļoti noderīgu marķieri, lai paleoantropologi atšķirtu mūsdienu cilvēku mirstīgās atliekas no senākajiem radiniekiem. Tomēr jautājums “Kāpēc?” paliek atklāts. Pašlaik ir trīs galvenās teorijas – neviena no tām nav pilnībā pārliecinoša.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.