Foto: EPA/Scanpix/LETA

“Kāpēc? Jo lāča gaļa ir ēdama!” Slovākijas lēmums par brūno lāču gaļas pārdošanu raisa diskusijas 18

Slovākijas valdība apstiprinājusi plānu par brūno lāču gaļas pārdošanu. Pagājušajā mēnesī valdība apstiprināja plānu, kas paredz nomedīt aptuveni ceturto daļu no Slovākijas brūno lāču populācijas, ko veido aptuveni 1300 lāči.

Reklāma
Reklāma
Ārsti brīdina: iecienītos un par veselīgiem uzskatītos produktos ir viela, kas var veicināt resnās zarnas vēzi. Kuri tie ir?
Kokteilis
3 vislaimīgākās zodiaka zīmju savienības – viņi sader kā cimds ar rociņu
Veselam
Ārsts brīdina: Izmet šos 3 priekšmetus no savas mājas nekavējoties, pirms nav par vēlu!
Lasīt citas ziņas

Dabas aizsardzības aktīvisti, opozīcijas politiķi, kā arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāti kritizēja šo plānu.

Brūnais lācis ir Eiropas mērogā apdraudēta suga, taču Slovākijas valdība vēlas ierobežot lāču skaitu valstī, jo notikuši vairāki gadījumi, kad lāči uzbrukuši cilvēkiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valdība šonedēļ paziņoja, ka nomedīto lāču gaļa tiks pārdota cilvēkiem, lai tā neietu zudumā. No nākamās nedēļas Vides ministrijas pakļautībā esošās organizācijas varēs piedāvāt gaļu pārdošanai ar nosacījumu, ka tiek ievēroti visi juridiskie nosacījumi un higiēnas prasības.

“Katru nošauto dzīvnieku, kas atbilst noteiktiem nosacījumiem, mēs laidīsim patēriņam. Kāpēc? Jo lāča gaļa ir ēdama,” paziņoja valsts ministrs Filips Kufa.

Slovākijā no 2000.gada līdz 2020.gadam reģistrēti 54 lāču uzbrukumi, un vidējais lāču uzbrukumu skaits gadā palielinājies līdz desmit gadījumiem.

Aprīlī lācis līdz nāvei saplosīja kādu vīrieti mežā Slovākijas vidienē. Neilgi pēc tam Slovākijas premjerministrs Roberts Fico paziņoja par lāču izšaušanu, sakot: “Mēs nevaram dzīvot valstī, kur cilvēki baidās iet uz mežu.”

Fico paziņoja, ka tiks izšauti līdz 350 brūnajiem lāčiem. Valdība uzskata, ka pārāk lielais lāču skaits novedis pie uzbrukumiem cilvēkiem, taču vides aizstāvju organizācijas un kritiķi uzskata, ka būtu jākoncentrējas uz preventīviem pasākumiem.

Eiropas Savienības (ES) direktīvas stingri aizsargā brūnos lāčus, un tos drīkst nogalināt tikai izņēmuma gadījumos, piemēram, sabiedrības drošības apdraudējuma gadījumā, ja nav citu alternatīvu.

Eiropā lāča gaļu parasti neēd, un tikai dažos reģionos to uzskata par delikatesi. Lielākajā daļā ES dalībvalstu stingrie medību noteikumi un lāču aizsargājamais statuss nozīmē, ka lāču gaļa ir reti pieejama un to parasti nevar atrast restorānos vai veikalos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.