Foto – Shutterstock.com

Kas ir mūsu enerģijas zagļi un kā no tiem sevi pasargāt. 9 piemēri 2

Inerces pārvarēšana

Ja nejūtat spēku izsīkumu, apātiju, “izspiesta citrona” sajūtu, jums nevajag lasīt šo rakstu. Jūs esat laimīgs cilvēks. Pārējie, iespējams, atradīs ko noderīgu.Lūk, biežākie enerģijas zagļi.

LL
Lilija Limane
Stāsti
Bigauņciemā, stiprai ziemeļvakara vētrai plosoties, jūra ar lielu paisumu izskaloja kareivju līķus 12
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Slimnīcā sanitārs saņem vairāk nekā pedagogs skolā.” Kreituse vērtē 2022. gada valsts budžetu 154
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Mēs kā aitas sekojam un viens otrā redzam tikai ienaidnieku!” Krists un Rēzija Kalniņi pārdomās par mūsdienu sabiedrību 38
4 stundas
Lasīt citas ziņas

Inerces pārvarēšana. Atcerieties, cik grūti ir bijis ieiet darba ritmā pēc svētkiem. Cik grūti ir spert soli jaunā dzīvē. Cik piepūles prasa jauna ieraduma veidošana. Un cik – lai uzsāktu jaunu projektu? Milzums!

Ko darīt:

* Ievērot ritmu! Ja arī atvaļinājuma laikā jūs esat radoši un aktīvi, atgriešanās darbā noritēs viegli. Ko darīt, ja ritma maiņa vajadzīga atpūtai? Padariet ritma maiņu… ritmisku! Tas nozīmē – tai jābūt iekļautai mūsu darba grafikā, nevis saistītai ar atpūtu un svētkiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

* Meklēt iedvesmu. Precīzāk – darīt to, ko gribas. Kā teica Ričards Bahs, “vēlmes mums tiek dotas kopā ar līdzekļiem to realizēšanai”. Zemapziņa mums dod mērķa kredītu. Un labāk to iztērēt tieši noteiktajam mērķim. Vēlmes realizēšanai. Tam spēki ir doti.

* Izmantot esošās spējas. Pievienoties procesam. Nevis uzsākt, bet turpināt. Attīstīt esošās spējas, izmantot virzības inerci. Ņemt vērā, uz kuru pusi “vējš pūš” pasaulē. Citiem vārdiem – dzīvot mērķtiecīgi.

* Nobīties. Bailes pavada liels adrenalīna lielums asinīs. Kad esi nogulējis svarīgu tikšanos, kafija nav vajadzīga. Pat paši slinkākie ļautiņi nāves bailēs spējīgi izrādīt dzīvelīgu aktivitāti.

Pienākumi

Ja ilgi lauž sevi un nodarbojas ne ar to, ko gribas, bet ar to, kas it kā vajadzīgs, no laimes var atvadīties. No enerģijas – arī. Nedaudz tā, protams, pienāks. No tā, ka apzinies, ka esi kādam vajadzīgs un dari ko “pareizu”. Taču enerģija būs vāja. Tādēļ, ka ejot pa ceļu “tā ir JĀdara”, jūs arvien vairāk attālināties no savu spēku avota.Ko darīt:

* Mainīt kursu. Tikt skaidrībā, ko jūs gribat no dzīves un cilvēkiem patiesībā, un iet uz to pa īsāko ceļu. Kādam palīdz atmiņas par bērnības sapņiem. Citiem – par pašiem patīkamākajiem dzīves mirkļiem. Trešajiem vajag atcerēties, ka patiesās vēlmes attiecas uz sevi un tiek piedzīvotas priecīgi, un pārstartēt dzīvi ar jautājumu “Ko es vēlos?”.

Šaubas

Iet prom vai palikt? Paspēlēties vai pastrādāt? Pagulēt vai izlasīt līdz galam grāmatu? Vai es rīkojos pareizi? Vai ir vērts turpināt? Vai nav labāka varianta? Vai es tiešām to spēšu? Vai esmu tā vērts? Un ja nu viņa neatnāks? Vai tas ir labi? Vai gan nav maz interesantu iemeslu, ko pašrefleksijās var izdomāt gudra jo gudra galva? Un tam visam tiek tērēta dzīves enerģija… Pamēģiniet pusstundu vienai rokai cīnīties ar otru. Ar visu spēku!

Ko darīt:

* Šaubām veltīt konkrētu laika sprīdi. Piemēram, stundu. Līdz šaubu “apstrādei” savākt informāciju. Pēc tam – pieņemt lēmumu un rīkoties pēc devīzes: “Dari, ko darīdams, notiks tas, kam jānotiek”.

* Plānot notiekošo tā, lai ikviens notikums būtu gribēts. Tad pazudīs bailēm pilnās šaubas.

* Ja grūti pieņemt lēmumu – met monētu.

Nepadarītie darbi

Principā katrs darbs prasa noteiktus ieguldījumus. Ir tādi, kas atgriežas pie jums atpakaļ uzreiz. Kā likums, citā “valūtā”. Taču var gadīties, ka ieguldītais atgriežas tikai tad, kad sasniegts gala rezultāts. Rakstīt šo rakstu ir patīkami arī tāpat vien, tomēr publicēts raksts man un pasaulei atnesīs ko vairāk.Pusratā palikušais iesaldē mūsu resursus. Un ievelk vēl jaunus. Aptuveni kā ar darbiniekiem: alga jāmaksā ik mēnesi, bet labums no viņiem ir tikai tad, kad viņu ieguldījums nes peļņu.

Ko darīt:

* Pierakstīt iesāktos darbus. Pabeigt tos. Atzīmēt padarīto. Tik tikko neaizmirsu: katram darbam jābūt noteiktam izpildes laikam.

* Ja nolēmāt darbu nedarīt līdz galam, beidzam to “barot”. Reizēm var atdot vai pārdot savu “ilglaicīgi būvēto” darbu kādam izveicīgākam cilvēkam.

Nepārejošie darbiņi

Tie ir tādi principā nebeidzamie mazie pienākumi, kuri nevar sniegt pilnīgu laimi. Cilvēki teju slīkst šajos darbeļos. Ierokas tajos. Un tie tikai krājas un krājas.Ko darīt: 

* Deleģēt. Lai ar datorproblēmām nodarbojas informācijas tehnoloģiju speciālisti, ārpakalpojuma sniedzēji, zinātnieki u.tml. Ieguldījums atmaksāsies!

* Mīt darbiņus ar atpūtu. Veicot mazos darbiņus, var atpūsties no emocionāli un intelektuāli piesātinātiem darbiem. Taču, lai būtu šāds efekts, šo darbiņu nevajadzētu būt pārpārēm. Un – nekad nesākt ar mazajiem darbiem. Ja esat enerģijas pilni, nodarbojieties ar svarīgākām lietām.

* Atteikties. Ņemot vērā visus plusus un mīnusus, var viegli secināt, ka atteikšanās no sīkajiem darbiņiem vairumā gadījumu ir nesāpīga. Protams, ja iegūtos spēkus iegulda kaut kur lietderīgi, nevis citos sīkos darbeļos.

Uztraukšanās par sīkumiem

Dzīvē ir daudz ļoooti svarīgu lietu. Piemēram, kā ieekonomēt 20 centus, kā pareizi reaģēt, kad uz tevi blenž, pirkt mēnešbiļeti vai biļeti atsevišķam braucienam, kurš pēdējais cienājis ar vīnu, ko par mani padomās kaimiņi u.tml. Visi šie supersvarīgi jautājumi aizņem galvā ļoti daudz vietas. Un reizēm – arī dvēselē. Un tas enerģētiskajam līdzsvaram nekādi nepalīdz.Ko darīt:

* Iedomāties uz savas kapu plāksnes uzrakstu: “Viņš uztraucās par (ielieciet atbilstošu tēmu)”.

* Muļķīgām domām sakiet: “Ejiet ieskrieties!”

* Sāciet domāt, kā varat divkāršot savus ienākumus tuvākā mēneša laikā.

Smags ēdiens

Pārēdies – tad velk uz snaudu. Nu noteikti ne uz darbu. Par kādu enerģiju gan tur var būt runa! – tā visa aizgājusi, lai sagremotu to, ko vajag pārstrādāt un utilizēt.

Ko darīt:

* Uzlikāt uz šķīvja ēdienu? Tagad pusi atlieciet atpakaļ un baudiet atlikušo. Un nekādu piedevu!

* Saka – salāti pārstrādājas vieglāk nekā gaļa.

* Pirms kaut ko likt mutē, padomājiet, kā jutīsies jūsu kuņģis pēc kāda laiciņa.

Enerģētiskie vampīri

Īdētāji, neveiksminieki, upuri, sliņķi, slimie, maniaki, cīnītāji par ideju un daudzi citi… Pēc būšanas kopā ar viņiem viegli justies iztukšotiem.Ko darīt:

* Esiet kopā tikai ar tiem, kuriem jūs gribat līdzināties. Citādi kļūsiet līdzīgi šiem “vampīriem”. Jums to vajag? Esiet izvēlīgi, ar ko pavadiet laiku. Iepazīstieties ar interesantiem, spēcīgiem, spilgtiem cilvēkiem. Un vajadzīgiem. Un kļūstiet tādi, kā viņi.

* Ja no vampīra nevar nekādi tikt vaļā, attīstiet savas līderības spējas un dominējiet sarunā. Uzspiediet savas emocijas. Varat uzspiest sevis izvēlēto sarunas tēmu.

Lepnība

Savas varenības pierādīšana, bailes par to, ka par jums šaubīsies, mēģinājumi būt nekļūdīgiem vai vismaz visvareniem, žēlums pret sevi un citiem neveiksminiekiem, vainas sajūta, aizvainojums, augstprātība, ļaunums – lūk, nepilnīgs uzskaitījums tam, kā mūsu dzīvē izpaužas mūsu svarīguma izjūta. Kas ir tā pati lepnība.Ko darīt:

* Apzinieties savu lepnību. Pierodiet rīkoties, balstoties uz vēlamo, nevis iemeslu. Tas nozīmē, dariet kaut ko nevis “tāpēc, ka”, bet “tādēļ, lai”. Tā ir liela starpība!

SAISTĪTIE RAKSTI

* Kontrolējiet savu muļķību. Varat īstenot plānotas muļķības. Vai arī – var vienkārši apzināties, ka jebkura jūsu darbība ir muļķīga tāpat vien. Tāpat mēs visi mirsim.

Es nezinu, kas tā enerģija tāda ir. Bet es zinu, – kad tās pietiek, rodas pilnvērtīgas dzīves sajūta. Un laime. Lietas vedas, jaunās – interesē un aizrauj, grūtības rada azartu, un acu priekšā atveras jaunas, agrāk neredzētas perspektīvas. Dzīve kļūst par dziesmu! “Pamosties un dziedi!”

 

Izmantots materiāls no dishi-svodobno.blogspot.com

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kokteilis
Esi šodien ļoti uzmanīgs un vērīgs – tas var tevi pasargāt! Horoskopi 28.novembrim
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Cilvēki satraukti par 95 gadus vecās karalienes Elizabetes II veselību: kas noticis ar viņas rokām? 14
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
“Lūdzu cienīt komponista piemiņu!”: Mārtiņa Brauna ģimene lūdz neizplatīt melus par viņa nāves iemeslu 2
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Izvākties no dzīvokļa, izmainīt dzīvi un aizbraukt”: Horens Stalbe ar ģimeni pametis Latviju 27
1 diena
LL
Lilija Limane
Stāsti
Bigauņciemā, stiprai ziemeļvakara vētrai plosoties, jūra ar lielu paisumu izskaloja kareivju līķus 12
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Slimnīcā sanitārs saņem vairāk nekā pedagogs skolā.” Kreituse vērtē 2022. gada valsts budžetu 154
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Mēs kā aitas sekojam un viens otrā redzam tikai ienaidnieku!” Krists un Rēzija Kalniņi pārdomās par mūsdienu sabiedrību 38
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Politiķe Ramona Petraviča ļāvusies erotiskai fotosesijai vīriešu žurnāla lappusēs 188
2 dienas
IM
Ingūna Mieze
Ziņas
Kūdras izmantošanu dārzkopībā būtu jāizbeidz. Vai atrasts aizstājējs? 34
13 stundas
Lasīt citas ziņas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Pēc pagājušajā nedēļā Londonā notikušā “Prāta Vētras” koncerta vairāki cilvēki saslimuši ar Covid-19 33
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. Andreja Ēķa romantiskās komēdijas “TABU” kaislības jau no šodienas kinoteātros 9
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien ir kategoriski aizliegts steigties! Horoskopi 27.novembrim 1
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no no 27. novembra līdz 3. decembrim: kādas vēlmes piepildīsies? 1
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Konrāds un Sebastians
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Visu vai neko”: asiņainās intrigas britu karaliskajā ģimenē – ko slēpj vēsture? 12
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Omicron – jaunais kovida paveids, par ko brīdina PVO un ECDC
21 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Kā starptautiskajā izstādē “EXPO 2020” Dubaijā aizvadīta Latvijas nacionālā diena
34 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
“Briti” sapņo, ka viņu valsti vadītu Putins. Kā anonīmi interneta komentāri kļūst par ziņām vienā no ietekmīgākajiem propagandas medijiem 36
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Naktī valsts lielāko daļu pārklās sniegs, stiprāk snigs Talsu un Tukuma novadā 1
5 stundas
LA
LA
Ziņas
“Mēs kā aitas sekojam un viens otrā redzam tikai ienaidnieku!” Krists un Rēzija Kalniņi pārdomās par mūsdienu sabiedrību 38
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Kā sievietei viņai trūkst piepildījuma, kā politiķe nesaprot, ko pārstāv!” Kreitusei skarbi nosoda Petravičas pikanto fotosesiju 53
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tad par bērnu vakcināciju nebūtu jādomā!” Circene uzsver, kāda kļūda Latvijā pieļauta 87
4 stundas
IA
Ieva Alberte
Ziņas
Vācijā skolās mācīs makšķerēt, dzīvnieku aizstāvji nosoda, ka “bērniem māca nogalināt” 69
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Radio Marija” vadītājs: “Kovida laikā reizēm lūgšana ir pēdējais salmiņš” 21
13 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Rīga – bez atkritumiem? Ko nozīmē galvaspilsētas pievienošanās “Zero Waste City” programmai 13
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pētnieks: Baltkrievija neriskētu attīstīt bruņotu konfliktu ar NATO dalībvalstīm 25
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Romāns Meļņiks: “Ticība interneta saturam ir arvien mazāka” 20
14 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Kādus soļus valdība spērusi pretī uzņēmējiem, pašnodarbinātajiem un autoratlīdzību saņēmējiem? 11
23 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Dēls, liecinot tiesā: “Man vairs nav ne tikai tēva, bet arī mātes.” Jaunjelgavas lauku sētas traģēdija 42
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Slimnīcā sanitārs saņem vairāk nekā pedagogs skolā.” Kreituse vērtē 2022. gada valsts budžetu 154
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Talsos domes vadībai algu palielina pat par 450%, aizmirstot par darbiniekiem 56
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Šobrīd zaļais sertifikāts ir izgāzts no zinātniskā viedokļa.” Ekonomists Krusts par vakcinācijas ietekmi uz Covid-19 izplatības ierobežošanu 107
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Omicron – jaunais kovida paveids, par ko brīdina PVO un ECDC
21:29
LE
LETA
Ziņas
Lielbritānijā, Vācijā un Itālijā apstiprināti pirmie inficēšanās gadījumi ar Covid-19 jauno Dienvidāfrikas paveidu
21:24
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Kā starptautiskajā izstādē “EXPO 2020” Dubaijā aizvadīta Latvijas nacionālā diena
21:16