Obligātais iesaukums valsts aizsardzības dienestā

“Katra pilsoņa pienākums ir mācīties aizstāvēt savu valsti. Pilsoņi ir gan vīrieši, gan sievietes!” Sabiedrības debašu krustugunīs nonācis jautājums par obligāto militāro dienestu sievietēm 319

Latvijā aktualizējusies diskusija par obligātā militārā dienesta ieviešanu sievietēm. Aizsardzības ministrs Andris Sprūds nesen intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” norādīja, ka šāds dienests varētu kļūt par realitāti ap 2028. gadu. Lai gan plāns ir tikai sākumposmā, Sprūds uzsvēra nepieciešamību veikt rūpīgus sagatavošanās darbus, tostarp sabiedrības diskusijas un infrastruktūras uzlabošanu.

Reklāma
Reklāma
TV24
Ziemeļkorejieši frontē vienu lietu mācās patiešām ātri. Bet tā nav kaujas komunikācija
Veselam
Viss, ko kādreiz gribējies uzzināt par vagīnu… Bet kautrējies pavaicāt pat “gūglei”?
TV24
“Tas, kas tagad notiek, ir absurds, es neesmu tādus laikus redzējis,” Liepnieks beidzot pasaka patiesību skaļi 70
Lasīt citas ziņas

Šis jautājums ir izraisījis karstas diskusijas sociālajos medijos, kur daudzi izteikuši savu viedokli par šo plānu.

Politiķis Ainārs Šlesers izteicis skarbu kritiku, paužot savu neapmierinātību ar ideju par obligāto militāro dienestu sievietēm. Viņš uzskata, ka šāds solis ir nevajadzīgs un izsaka savu nostāju pret progresīviem priekšlikumiem, kas attiecas uz dzimumu vienlīdzību militārajā dienestā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt, Sandris Točs piedāvā radikālu pieeju, apgalvojot, ka Latvijai vajadzētu attiekties no politiķiem un ideoloģijām, kas valstī veicina karu, nevis piespiest sievietes dienēt armijā.

Tomēr šai idejai ir arī aizstāvji, kas uzsver, ka ikvienam pilsonim, neatkarīgi no dzimuma, ir pienākums iemācīties aizstāvēt savu valsti. Viņi min arī citas valstis, piemēram, Norvēģiju un Izraēlu, kur obligātais dienests tiek praktizēts visiem.

Vairāki “X” lietotāji akcentē, ka Latvijas drošība ir atkarīga no visiem pilsoņiem, un ir svarīgi mācīties no citu valstu piemēriem, lai nodrošinātu valsts aizsardzību.

Tiek izteikta arī kritika par iespējamo dzimumu diskrimināciju, kas varētu rasties, ieviešot obligāto militāro dienestu tikai sievietēm.

Aizsardzības ministrs Sprūds norādījis, ka, lai ieviestu obligāto dienestu, nepieciešams ne tikai sabiedrības piekrišana, bet arī rūpīga plānošana un resursu nodrošināšana. Tas ietver aprīkojuma un apģērba pielāgošanu, kā arī valsts aizsardzības kvalitātes uzlabošanu.

Līdz tam sabiedrībā jāturpina diskusijas, un būtu jāizvērtē visi priekšnoteikumi, lai nodrošinātu, ka ieviešana notiek veiksmīgi un ar atbilstošu sagatavotību. Pagaidām šis jautājums turpina izraisīt plašu interesi un dažādus viedokļus gan sabiedrībā, gan sociālajos medijos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.