Dienvidkorejas interneta drošības aģentūras KISA dežuranti darbā. Dienvidkorejas kaimiņu Ziemeļkoreju uzskata par valsti, kas organizē vismaz daļu no globālajiem kiberuzbrukumiem.
Dienvidkorejas interneta drošības aģentūras KISA dežuranti darbā. Dienvidkorejas kaimiņu Ziemeļkoreju uzskata par valsti, kas organizē vismaz daļu no globālajiem kiberuzbrukumiem.
Foto: EPA/LETA

Ķīnas hakeri Eiropas smadzenēs. Beļģijas Iekšlietu ministrijā noticis kiberuzbrukums 5

Ivars Bušmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Lasīt citas ziņas

Beļģijas Iekšlietu ministrija tikusi pakļauta kiberuzbrukumam, tā atzinusi otrdien, 25. maijā, publiskā paziņojumā.

Ielaušanās, kuru martā atklāja Beļģijas Kiberdrošības centra (CCB) tehniķi, uzsākta jau kopš 2019. gada aprīļa, taču tas tika turēts noslēpumā, lai neapdraudētu sistēmas ievainojamību, līdz tā tikusi aizsargāta, teikts paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Hakeri bija izmantojuši drošības caurumus “Microsoft Exchange” e-pasta sistēmā, ziņo Beļģijas mediji. Ievainojamību konstatēja pēc tam, kad “Microsoft” paziņoja, ka Ķīnas hakeru grupa “Hafnium” izmanto “Exchange”, lai iefiltrētos datortīklos visā pasaulē. Tāpēc šoreiz aizdomas krīt uz Ķīnas hakeriem, pēc ekspertu aptaujas secina ziņu portāls “Euroactiv”.

Ministrijas serveri bijuši labi aizsargāti, un hakeriem nebija izdevies iegūt visslepenākos datus, otrdien RTBF pastāstīja ministrijas komunikāciju direktors Olivjē Maerens. Tomēr federālie prokurori uzsākuši izmeklēšanu, lai noskaidrotu vainīgos, kādi dati bija uzlauzti un vai tajā bija iesaistīta kāda ārvalsts. Taču uzbrukuma mērķis nebija aizvilināt lietotāju uz citu tīmekļa vietni vai pieprasīt izpirkuma maksu. Tā bija “sarežģītāka un mērķtiecīgāka, liekot mums domāt, ka tā ir spiegošana”, norāda RTBF aptaujātie eksperti.

5. maijā notika vēl viens liela mēroga uzbrukums, kas izraisīja Beļģijas vadošā telekomunikāciju operatora “BelNet” tīkla sabrukumu, kas apkalpo parlamentu, augstākās izglītības iestādes, universitātes, pētniecības centrus un valsts pārvaldi, atgādina “Euronews”. Todien ap 200 iestāžu tika atslēgtas no interneta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.