1964. gadā kreisi radikāli noskaņoti mākslinieki no tā sauktās situacionistu kustības nozāģēja galvu tūristu iecienītās Nāriņas bronzas figūrai Kopenhāgenas ostā. Galvu neatrada, un to izgatavoja no jauna. 1998. gadā vandalisms atkārtojās. Vainīgos neatklāja, taču Nāriņas galvu atdeva kāds anonīms atradējs. 2003. gadā figūru sabojāja sprādzienā. Tēlnieka Edvarda Ēriksena radītā figūra vairākkārt tikusi aplieta arī ar krāsu.
1964. gadā kreisi radikāli noskaņoti mākslinieki no tā sauktās situacionistu kustības nozāģēja galvu tūristu iecienītās Nāriņas bronzas figūrai Kopenhāgenas ostā. Galvu neatrada, un to izgatavoja no jauna. 1998. gadā vandalisms atkārtojās. Vainīgos neatklāja, taču Nāriņas galvu atdeva kāds anonīms atradējs. 2003. gadā figūru sabojāja sprādzienā. Tēlnieka Edvarda Ēriksena radītā figūra vairākkārt tikusi aplieta arī ar […]
Par vienu no Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas simboliem kļuvusī nāriņas skulptūra nokrāsota sarkanā krāsā, aktīvistiem šādi, pēc visa spriežot, protestējot pret grindu medībām, otrdien ziņo policija un mediji.
Policija skaidro, ka skulptūru, domājams, nokrāsojuši aktīvisti, kas protestē pret grindu medībām Dānijai piederošajās Fēru salās.
“Dānija aizsargā Fēru salu grindas,” lasāms notikuma vietā uz zemes ar krāsu uzpūstajā tekstā, ar ko, šķiet, domātas ikgadējās grindu medības Ziemeļatlantijas arhipelāgā.
Skulptūra, kurā attēlots dāņu rakstnieka Hansa Kristiāna Andersena pasakas tēls, atklāta 1913.gadā.
Gadu gaitā tā vairākkārt kļuvusi par protesta akciju mērķi un vandaļu upuri. Skulptūra aplieta ar krāsu, tai nolauzta galva un roka. Reiz nāriņa tika ietērpta parandžā.
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.