Krievijas dornu uzbrukums Kijivai,Ukraina, 2025. gada 10. jūlijs
Krievijas dornu uzbrukums Kijivai,Ukraina, 2025. gada 10. jūlijs
Ekrānšāviņi no X

Krievija gatavo īstu dronu elli – uz Ukrainu ik nakti varētu tikt palaists neiedomājams skaits! Vai ASV beidzot rīkosies? 24

Krievija strauji palielina sprādzienbīstamo dronu ražošanu, un militārie analītiķi prognozē, ka līdz rudenim tā spēs vienā uzbrukumā raidīt vairāk nekā 1000 dronu, ziņo laikraksts The New York Times.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ir trīs cilvēku grupas, kurām nevajadzētu uzturā lietot mellenes: eksperti brīdina par iespējamām veselības problēmām
Kļuvis zināms, kā Kremlis reaģēja uz Trampa draudiem bombardēt Maskavu – vai mūs sagaida kas šausminošs? 25
TV24
“Kur vēl idiotiskāk kaut ko tādu pateikt un vispār iedomāties?” Veidemane asi kritizē Kultūras ministrijas priekšlikumu 93
Lasīt citas ziņas

Trešdien, 9. jūlijā, Krievija uzstādīja jaunu rekordu, vienā naktī palaižot 728 sprādzienbīstamus dronus un viltus mērķus, kas ir par 189 vairāk nekā iepriekšējais rekords 4. jūlijā, kad tika raidīti 539 droni.

Saskaņā ar Ukrainas Gaisa spēku datiem, 9. jūlija uzbrukums iezīmēja rekordlielu vienā naktī palaisto dronu un raķešu skaitu kopš kara sākuma. “Tā kā Krievijas rūpniecība turpina uzņemt apgriezienus, militārie analītiķi sagaida, ka līdz rudenim Krievija regulāri vienā uzbrukumā palaidīs vairāk nekā 1000 dronu,” teikts The New York Times rakstā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzbrukumi kļūst arvien intensīvāki, un katru nedēļu tiek pārspēti jauni rekordi. Analītiķi norāda, ka Krievija izmanto ne tikai sprādzienbīstamos dronus, bet arī spārnotās un balistiskās raķetes, lai palielinātu spiedienu uz Ukrainas pretgaisa aizsardzību.

Daži raķešu triecieni Rietumukrainā tiek interpretēti kā mēģinājumi pārtvert Rietumu ieroču piegādes, kas šķērso robežu ar Poliju, vai iznīcināt militārās noliktavas un lidlaukus.

Ukrainas Bruņoto spēku Gaisa spēku Komunikāciju departamenta vadītājs Jurijs Ignats paziņoja, ka no 741 gaisa uzbrukuma līdzekļa, kas tika izmantoti 9. jūlija uzbrukumā, nedaudz vairāk par 300 bija “Shahed” tipa droni, bet pārējie ietvēra raķetes un simulatoru dronus.

“Ukrainai tika veikts milzīgs, masīvs uzbrukums no dažādiem virzieniem,” sacīja Ignats.

Lēti, masveidā ražoti droni pašlaik rada vislielākos draudus Ukrainai, taču Krievijas “Kinžal” raķetes ir ģeopolitiski nozīmīgs ierocis. Tās spēj notriekt tikai viena Ukrainas arsenālā esošā pretgaisa aizsardzības sistēma – amerikāņu ražotās Patriot raķetes.

Lai gan Kijeva var iegādāties Eiropas analogus citiem ieroču veidiem, Patriot sistēmu piegāde ir atkarīga no ASV politiskās gribas, tostarp Trampa administrācijas lēmumiem.

Nākotnes izaicinājumi Ukrainas aizsardzībaiKrievijas militārās rūpniecības straujais pieaugums rada bažas par Ukrainas spēju efektīvi pretoties arvien lielākam uzbrukumu apjomam. Analītiķi uzsver, ka dronu skaita pieaugums apgrūtina pretgaisa aizsardzības sistēmu darbību, jo īpaši tāpēc, ka Krievija izmanto viltus mērķus, lai izsmeltu Ukrainas resursus.

Reklāma
Reklāma

Lai neitralizētu šos draudus, Ukrainai steidzami nepieciešams papildu finansējums un tehnoloģijas, tostarp modernizētas pretgaisa sistēmas un pārtvērēju droni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.