Lai loki augtu griezdamies! 0

“No pērnā gada ražas palika mazie sīpoli (apmēram 3 – 4 cm diametrā). Ja tos tagad stādītu laukā, vai no tiem izaugtu lieli sīpoli?”
 Gundega N.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Protams, var stādīt arī šādus pašaudzētus sīpolus, bet labāk… loku ieguvei. Ja šie sīpoli uzglabāti vietā, kur temperatūra bijusi 0…+5 °C robežās, no tiem izaugs lielie sīpoli. Taču lielākoties sīpolus glabā kādā pieliekamajā vai mājas aukstajā galā, kur gaisa temperatūra parasti ir +10…+14 °C. Ja temperatūra turas +6…+16 °C diapazonā, sīpoli iziet jarovizācijas procesu, tajos veidojas ģeneratīvie orgāni – ziedi. Jo lielāks ir sīpols, jo lielāks risks, ka tas pirms laika izziedēs. Ziedošiem veidojas nekvalitatīvi sīpoli, bet agri uzziedējušiem pat neveidojas nemaz. Savukārt lociņi no sīpoliem izaugs ātri (jau 25 – 30 dienu laikā) un būs ēdami arī tad, ja sīpoli ies ziedos.

Lai iegūtu normālu ražu, pašlaik vēl var stādīt no sēklām izaudzētos sīksīpoliņus, kā arī tā sauktos ģimenes sīpolus. No ārzemēm ievestie pārtikas sīpoli, ko pašlaik pārdod mazumtirdzniecībā, ir apstrādāti ar maleīnskābes hidrazīdu augšanas bremzēšanai. Tos stādīt nav vērts – vienalga neaugs.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.