“Latvijā vīrieši vispār “neslimo” – kamēr spēj pavilkties, pie ārsta neiet” – eksperte par augstajiem mirstības rādītājiem Latvijā 164

Saskaņā ar aktuālajiem datiem Latvijā mirstība ir otrā augstākā Eiropas Savienībā. Kāpēc tā?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus jau daudzus gadus ārsti aktīvi informē, ka Latvijā ir programmas, ko bez maksas iespējams iziet noteiktu vecumu sasniegušiem cilvēkiem, lai novērstu slimību cēloņus. Varbūt paši vien esam vainīgi, ka šīs iespējas neizmantojam?

Šādas pārdomas radušās TV24 raidījumā “Preses klubs”. Savu viedokli paudusi Lelde Metla-Rozentāle politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes lektore.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa saka: “Es paskatījos, Latvija tiešām ir pie pašām beigām – ar visaugstākajiem mirstības rādītājiem, bet bijušās postsociālisma valstis visas ir tajā beigu galā. Mēs upurējam veselību, dzīvojam citiem mērķiem.”

Politoloģe arī novērojusi, ka īpaši kūtri uz ārstu apmeklējumiem ir vīrieši: “Latvijā vīrieši vispār “neslimo”, labais tonis ir, kamēr tu spēj pavilkties, pie ārsta neiet. Es ceru, ka gados jaunākiem cilvēkiem tā vairs nav.”

Visai šai problēmai iemesli ir nojaušami – iespējams, tā ir neuzticēšanās veselības aprūpes sistēmai, iespējams, nepieejamība un ekonomiskais stāvoklis.

Lelde Metla-Rozentāle arī uzskata, ka arī iespēja pieteikties bezmaksas izmeklējumiem ne vienmēr ir pieejama. Ja gados vecākam cilvēkam šāda nepieciešamība rodas, var nākties gaidīt rindā pat 2,5 gadus vai arī izmantot pakalpojumus par maksu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.