Foto – Fotolia

“Līgava mani krāpa!” Drīkst pieprasīt atpakaļ saderināšanās dāvanas? 0

“Pirms trim mēnešiem mēs ar draudzeni saderinājāmies. Sarīkojām ballīti, uzdāvināju viņai zelta gredzenu, auskarus un ķēdīti, bet mani vecāki nopirka mums abiem vienistabas dzīvoklīti.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Lasīt citas ziņas

Taču jau pēc dažām dienām es pieķēru savu lielo mīlu neuzticībā, tāpēc tagad prasu atpakaļ visu, ko esmu viņai dāvinājis, un lai vācas prom no dzīvokļa. Viņa nekur neiet, dāvanas neatdod, bet sola iet uz tiesu prasīt, lai tomēr viņu apprecu. Ko man darīt?” jautā Roberts no Rīgas.

Saderināšanās ir savstarpējs solījums vienoties laulībā, taču tas nenozīmē, ka kāds no saderinātajiem var prasīt tiesā, lai laulība obligāti tiktu noslēgta. Saderināšanos var arī atcelt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Civillikums nosaka – ja saderināšanos atceļ vai ja kāds saderinātais no tās atkāpjas, katram saderinātajam jāatdod visa manta, ko viņam dāvinājis otrs, viņa vecāki vai cita persona saistībā ar nodomāto laulību.

Nav jādod atpakaļ dāvanas, ja laulība nenotiek tāpēc, ka:

1) saderinātais dāvinātājs miris;

2) pats dāvinātājs atteicies doties laulībā bez svarīga iemesla;

3) dāvinātāja uzvešanās bijusi otram saderinātajam svarīgs iemesls no laulības atteikties.

Ja viens no saderinātajiem bez svarīga iemesla atsakās doties laulībā vai tā uzvedas, ka otram saderinātajam tas kļūst par svarīgu iemeslu no laulības atteikties, šis pēdējais saderinātais, viņa vecāki vai personas, kas kaut ko izdevušas saderināto labā, var prasīt no vainīgā saderinātā atlīdzināt tiešos zaudējumus, kas viņiem radušies, ja saistībā ar nākamo laulību viņi kaut ko izdevuši vai noslēguši kādas vienošanās.

Neatkarīgi no tā pats saderinātais var prasīt no otra saderinātā, kas devis iemeslu atcelt saderināšanos, atlīdzināt zaudējumus, kurus viņš cietis no tādas darbības, kas attiecas uz viņa mantu un varbūtējo peļņu – ko viņš veicis saistībā ar nodomāto laulību.

Zaudējumu atlīdzības apmērs gan jāsaskaņo ar vainīgā saderinātā mantas līdzekļiem.

UZZIŅA

Visas prasības, kas saistītas ar saderināšanos, noilgst viena gada laikā, skaitot no dienas, kad saderināšanās atcelta vai kad saderinātais no tās atkāpies.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.