Gulbja laboratorija drīzumā iegūs divreiz lielākas telpas un augstāku automatizācijas pakāpi.
Gulbja laboratorija drīzumā iegūs divreiz lielākas telpas un augstāku automatizācijas pakāpi.
Publicitates foto

“Materiālus gan esošajā, gan jaunajā ēkā izvadās roboti!” Gavars stāsta, kā attīstās “Gulbja laboratorija” 9

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Līdz ar drīzumā plānoto jaunbūves nodošanu ekspluatācijā Gulbja laboratorijas centrālā ēka kļūs divas reizes plašāka un daudz vairāk robotizēta.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Pārbūves ietvaros tiek veidots jauns laboratorijas galvenās ēkas apjoms paralēli Brīvības gatvei. Abas ēkas daļas – esošo un jauno – plānots izmantot kā vienotu struktūru.

“Darbs pie jaunās ēkas projekta tika sākts jau 2019. gadā pirms Covid-19 pandēmijas sākuma, jo laboratorija attīstās, tiek iegādātas jaunas tehnoloģiskās iekārtas, kam nepieciešams vairāk vietas,” stāsta Gulbja laboratorijas pārstāvis Mikus Gavars.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Arī laboratorijas izpildīto testēšanas pakalpojumu apjoms un darbinieku skaits nemitīgi aug. Pandēmijas radītais milzīgais darba apjoma un darbinieku skaita pieaugums pēdējo divu gadu laikā plašāku telpu nepieciešamību ir padarījis īpaši svarīgu.”

Jaunajā piebūvē tiks izvietotas Molekulārās bioloģijas un Ģenētikas nodaļas. “Plašākās telpās būs iespējams izvietot laboratorijas iekārtas tā, lai nodrošinātu lielāku darba automatizāciju,” skaidro M. Gavars.

“Piemēram, materiālus gan esošajā, gan jaunajā ēkā izvadās roboti, kurus mūsu vajadzībām izgatavojuši un “apmāca” “JK Energo” darbinieki.” Ar šo uzņēmumu E. Gulbja laboratorijai jau ir izveidojusies laba sadarbība, izstrādājot un tehniski apkalpojot bezkontakta analīžu komplektu izsniegšanas un saņemšanas iekārtas.

Tagad sadarbība turpinās, automatizējot arī citas laboratorijas funkcijas. E. Gulbja laboratorijā tiek izstrādāti, validēti un verificēti arī pašu ražoti testi, piemēram, Covid-19 diagnostikai, tostarp jaunu vīrusa variantu ātrai noteikšanai un monitorēšanai. Jaunais korpuss dos iespēju izveidot poligonu arī jaunu tehnoloģiju izmēģināšanai un ieviešanai.

Domājot par ēkas energoefektivitāti un ņemot vērā specifiskas tehnoloģiskās prasības, projekts izstrādāts ar plašiem logiem dienvidu pusē un mazu logu platību ziemeļu pusē – risinājums ļauj iegūt optimālu dienasgaismas daudzumu un samazinātus siltuma zudumus.

Rūpējoties par laboratorijas ietekmes uz vidi samazināšanu, elektrības nodrošinājumu papildinās uz jumta novietotas saules baterijas, bet pagalmā jau tagad uzstādītas elektroauto uzlādes iekārtas. Pēc piebūves pabeigšanas plānots uzlabot arī ēkai piegulošo teritoriju.