Veselam
Ārstēšana

Mediķiem Covid-19 piemaksas tomēr būs1

Foto: Edijs Pālens/LETA

Finanšu ministrija (FM) piešķīrusi Veselības ministrijas (VM) pieprasīto 3,6 miljonu eiro finansējumu mediķu piemaksām par darbu martā un aprīlī, aģentūru LETA informēja FM.

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību un pēc iespējas ātrāk piedāvātu uzņēmējiem un darba ņēmējiem tādus risinājumus, kas būtiski atvieglotu globālās pandēmijas radītās īstermiņa ekonomiskās problēmas, tūliņ pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tika izveidota vadības grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam, ko vada finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Šī darba grupa ir izskatījusi un atbalstījusi, ka no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tiek piešķirts finansējums astoņu miljonu eiro apmērā VM, lai nodrošinātu no 2020.gada 1.marta līdz 2020.gada 31.maijam piemaksas atbildīgo institūciju ārstniecības personām un citiem nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojuma un tā seku novēršanu. Jautājums tika atbalstīts arī Ministru kabineta 26.marta sēdē.

Lai saņemtu par martu un aprīli aprēķināto nepaciešamo finansējumu, VM pirmo reizi sagatavoja nepaciešamo pieprasījumu un iesniedza FM 4.jūnijā, bet vēlāk to atsauca, jo konstatēja kļūdas aprēķinos par piemaksām ģimenes ārstiem. VM veica precizējumus pieprasījumā, kurus FM iesniedza tikai 29.jūnijā.

FM šajās dienās ir izskatījusi VM pieprasījumu, taču vēl 2.jūlijā VM veica precizējumus, jo tajā tika konstatētas kļūdas.

FM izskatīja VM pieprasījumu un tā precizējumus un ir sagatavojusi FM rīkojuma projektu, lai piešķirtu VM finansējumu, lai mediķiem, kuri ārkārtējās situācijas apstākļos strādājuši ar Covid-19 vīrusa izplatības seku novēršanu, par martu un aprīli varētu izmaksāt piemaksas 3,6 miljonu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Kā ziņots, Latvijas Slimnīcu biedrībā aģentūru LETA iepriekš informēja, ka kompensācijas par piemaksām mediķiem, kuri ārkārtas apstākļos strādājuši ar Covid-19 izplatības seku novēršanu, līdz šim nav saņēmusi neviena no pašvaldību slimnīcām, turklāt piemaksas par paveikto darbu no saviem līdzekļiem spējušu izmaksāt vien 53% pašvaldību slimnīcu.

Savukārt VM valsts sekretāres vietnieks Āris Kasparāns ceturtdien medijiem paziņoja, ka mediķiem, kuri ārkārtas apstākļos strādājuši ar Covid-19 izplatības seku novēršanu, piešķirto piemaksu kompensāciju pieprasījumi par martu un aprīli ir jau iesniegti FM, līdz ar to process tuvojas izskaņai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
13 minūtes
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 8
Intervija 6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pirmo reizi Latvijā divās pilsētās pasažierus vadā bezpilota autobusi 1
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Ja nebūs QR koda, pasažieris no lidostas ārā netiks: Rīgas lidostā plāno ieviest jaunu sistēmu
2 stundas