Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Gundega Skagale

Meža īpašniekiem pieejami vēl 7 miljoni eiro, pieteikšanās no aprīļa 0

Meža ieaudzēšana, nopostīto platību atjaunošana, jaunaudžu retināšana un neproduktīvo mežaudžu nomaiņa – ar ES atbalstu šos darbus meža īpašnieki varēs īstenot līdz 2023. gada rudenim, ja izmantos iespēju pieteikties atlikušajam finansējumam pašreizējā Lauku attīstības programmā (LAP), kas darbojas līdz 2020. gada beigām.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Kā informē “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”, projektu pieņemšanu Lauku atbalsta dienests (LAD) īstenos no 1. aprīļa līdz 7. maijam.

Pieejamā kopējā atbalsta summa – vairāk nekā 7 miljoni eiro – ir atlikušais finansējums, kas šiem pasākumiem atvēlēts pašreizējā LAP programmā.
Meža ieaudzēšanā īpaši atbalstīti tiek projekti, kas paredz krūmāju un zemas auglības zemju apmežošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Priekšroka finansējuma saņemšanā dota maziem un vidējiem meža īpašniekiem, kā arī īpašniekiem ar mežsaimnieciskajām zināšanām vai kompetentiem meža apsaimniekotājiem, padomdevējiem.

Meža atjaunošanai atbalsts paredzēts platībās, kur mežaudze iznīcināta ugunsgrēka, vējgāzes, sniega vai ūdens ietekmē.

Jāņem vērā, ka šeit nepieciešams atzinums no Valsts meža dienesta par to, vai mežaudze tiešām ir iznīcināta iepriekšminēto iemeslu dēļ.

Jaunaudžu retināšanai, kā arī neproduktīvu, blīgznu un baltalkšņu mežaudžu nomaiņai, kas vecākas par 30 gadiem, paredzēta lielākā finansējuma daļa.

Jaunaudžu retināšanu var plānot mežaudzēs, kur kociņu biezība pārsniedz normālo koku skaitu un mežaudzes vecums ir: līdz 10 gadiem baltalkšņa audzēs, līdz 40 gadiem skuju koku un cieto lapu koku audzēs, ja kociņu garums nepārsniedz 10 m un līdz 20 gadus veciem kokiem citu sugu audzēs.

Īpaši tiek atbalstīti projekti, kuros paredz stādītu mežaudžu kopšanu vai baltalkšņu un blīgznu mežaudžu nomaiņu. Arī šeit, piešķirot projektu finansējumu, priekšroka tiek dota maziem un vidējiem meža īpašniekiem, kā arī īpašniekiem ar mežsaimnieciskajām zināšanām vai kompetentiem meža apsaimniekotājiem, padomdevējiem.

Raimonds Bērmanis, LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) direktors: “Lai informētu un konsultētu meža īpašniekus par pieejamo ES atbalstu, dokumentu sagatavošanu un izvērtētu konkrētās ieceres, MKPC šobrīd organizē seminārus visā valsts teritorijā. To norises vietas un laiki pieejami šeit. Tāpat meža īpašnieki zināšanas var gūt arī MKPC rīkotospmācību kursos visā valstī. Vēlos atgādināt, ka meža īpašnieku apgūtie apmācību kursi tiek ņemti vērā LAD, vērtējot iesniegtos atbalsta projektus.”

Reklāma
Reklāma

Tā kā projektu iesniegumi Lauku atbalsta dienestā jāiesniedz, izmantojot LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmu, arī LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs saimniekiem var palīdzēt to veikt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.