Foto: Ieva Leiniša/LETA

Mūrniece: Saeimai jāpieņem atsevišķs lēmums, ka deputātiem jābūt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam 11

Saeimai būtu jāpieņem atsevišķs lēmums, ka parlamenta deputātiem jābūt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam, aģentūrai LETA sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201
Lasīt citas ziņas

Mūrniece norādīja, ka pēc Saeimas Prezidija lūguma ir saņemti tiesību ekspertu – parlamenta Juridiskā biroja, Jāņa Plepa un Kristīnes Līces – atzinumi, kuros norādīts, ka, lai attiecībā uz Saeimas deputātiem attiecinātu nosacījumu par vakcinēšanos, parlamentam par to būtu jālemj vēlreiz.

Gaidāmajā regulējumā varētu paredzēt līdzīgu principu kā valsts pārvaldes darbiniekiem, ka deputāts, kuram nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, nesaņem atalgojumu, pauda Mūrniece. Komentējot to, ka nevakcinētie un nepārslimojošie valsts iestāžu darbinieki nevarēs veikt darba pienākumus, Mūrniece norādīja, ka Saeimā būtu jādebatē, vai šādu ierobežojumu attiecināt arī uz deputātiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā skaidroja Saeimas priekšsēdētāja, parlaments nosacījumus attiecībā uz deputātiem var pieņemt vai nu kā lēmumu, vai kā jaunu likumu, vai arī kā priekšlikumu kādā no atvērtajiem likumprojektiem. Atbilstoši ekspertu atziņām, neapstrīdamākais un skaidrākais risinājums būtu jauna likuma pieņemšana.

Mūrnieces ieskatā Saeimai būtu jārīkojas visai strauji, jo tuvojas 15 novembris, kad atbilstoši ārkārtējās situācijas regulējumam valsts pārvaldes darbiniekiem būs jābūt vakcinētiem. Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka nevar būt tā, ka deputāti ir lēmuši tikai par citu pienākumiem un sevi uzskatītu par izņēmumu.

Par to, kā parlamentam rīkoties, vēl būs jāspriež Prezidijā un kopā ar citiem kolēģiem Saeimā, norādīja politiķe.

Saeimas priekšsēdētāja pauda, ka ārkārtējās situācijas rīkojums morāli attiecas uz deputātiem, bet ar juridisko piemērošanu ir neskaidrības. Mūrniece skaidroja, ka Saeimas priekšsēdētājs un Saeimas Prezidijs nevar deputātu atstādināt no pienākumu pildīšanas, jo Saeimas priekšsēdētājs un Prezidijs nav deputātu darba devēji.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.