No nagliņas līdz jumta torņa gailītim 0

Aizvadītās nedēļas nogalē – no 15. līdz 18. martam – Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā rīkotā 26. starptautiskā būvniecības izstāde “Māja I 2012” pulcēja 422 nozares uzņēmumus no desmit pasaules valstīm.
 Izstāžu rīkotājsabiedrības “BT I” projektu grupas direktors Andris Pencis atzīst, ka no uzņēmumu puses tik liela atsaucība nekad agrāk vēl neesot piedzīvota.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Lasīt citas ziņas

Pērn izstādē pārstāvēto firmu bijis gandrīz par simtu mazāk – 347. Viņaprāt, pats patīkamākais esot tas, ka 376 no 422 šā gada izstādē pārstāvētajiem pilnīgi vai daļēji ir Latvijas uzņēmumi un ka pasākums nepārvēršas par ekonomiski attīstītāko valstu redzamāko zīmolu un preču parādi.

Izstādē četras dienās ikviens varēja apskatīt, izprašņāt un pat ar rokām aptaustīt visu, kas vajadzīgs viņa mājas būvniecībai vai dzīvokļa remontam, pagalma vai lauku sētas apsaimniekošanai – sākot ar vissīkāko nagliņu un beidzot ar mājas jumtu dekoratīvajiem elementiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pērn rīkoto izstādi četrās dienās apmeklēja 48 599 cilvēki. Kaut arī izstādes pirmajā dienā apmeklētāju kopskaits vēl nebija zināms, Andris Pencis ir pārliecināts, ka arī šogad četrās marta dienās mazāk par 50 tūkstošiem nebūšot. Par cilvēku lielo interesi liecinot tas, ka pirms izstādes atklāšanas izstāžu rīkotājsabiedrības “BT I” mājas lapu esot izložņājuši par aptuveni 20 procentiem vairāk interesentu nekā pirms izstādes pagājušajā gadā. Savukārt pagājušajā gada četrās dienās izstādi apmeklējuši par aptuveni 40 procentiem cilvēku vairāk nekā 2010. gadā.

Vai atmaksājas piedalīšanās šādos pasākumos, ņemot vērā izstāžu telpu īri un citus izdevumus, izstādē jautāju vairāku pašmāju uzņēmumu pārstāvjiem – dažādu būvmateriālu ražotājiem.

 

 

Arī uzņēmuma “Skārda jumti” direktors un īpašnieks Juris Spārītis domā, ka uzņēmēju ieguvums šādos pasākumos nav mērāms tikai latos. Starp ieguvumiem ir iespēja tikties ar iespējamiem klientiem un uzzināt viņu vēlmes, tāpat aplūkot, ko jaunu ražo un piedāvā citi. “Ikdienā strādājot katram savā uzņēmumā, iegūt plašāku skatījumu par nozarē notiekošo dažkārt ir grūtāk nekā šādos lielos pasākumos,” spriež viņš.

Šādās izstādēs viņa firma piedalās jau trešo reizi. Juris Spārītis, sertificēts jumiķis ar 15 gadu pieredzi, man saka, ka lielākā problēma esot nevis pasūtītāju, bet prasmīgu meistaru trūkums. Jumiķa darbs prasa lielu pacietību un precizitāti. Bet diemžēl arvien biežāk trūkst jaunu cilvēku, kuri gribētu apgūt šo arodu.

 

 

 

Uzziņa

Mārupes novada uzņēmums “Skārda jumti” celtniecībā strādā ilgāk nekā 10 gadus, klājot gan jaunus, gan remontējot vecus jumtus. Visbiežāk izmanto skārdu (cinkoto, titāncinka, krāsaino, kapara), jo šis materiāls ir vispiemērotākais Latvijas klimatam, ir vieglāk kopjams un pasūtītājam ekonomiski izdevīgs.

Reklāma
Reklāma

Uzņēmumā izgatavo arī jumta uzklāšanai nepieciešamās nestandarta detaļas, kā arī visdažādākos jumta dekoratīvos elementus.

 

 

Dažādu profilu metāla stiegrojumu ražošanas un tirdzniecības uzņēmuma “VMS Group” pārdošanas projektu vadītājs Igors Gucanovičs stāsta, ka Latvijas ekonomikā ir vērojamas dzīvības pazīmes. Tas esot jūtams, piemēram, pēc “VMS Group” tirdzniecības apjomiem, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu pieauguši par 20 līdz 30 procentiem.

Uzņēmuma direktora vietniece Kristīne Kurpniece gan atzīst, ka ar Latvijas tirgu vien neizdzīvotu, pašlaik apmēram 80 procentus saražotās produkcijas uzņēmums eksportē uz Skandināvijas valstīm. “Somu, zviedru un norvēģu būvfirmās jau vairākus gadus labprāt pērk mūsu ražotos metāla izstrādājumus galvenokārt tāpēc, ka tie ir lētāki, reizē tikpat kvalitatīvi kā viņu zemēs ražotie,” piebilst uzņēmuma pārstāve.

 

 

 

Uzziņa

“VMS Group” – Valmieras uzņēmums, kas ražo un pārdod metāla izstrādājumus: armatūru, armatūras sietu, karkasus, stiegrojumu paklājus, betonēšanas palīgmateriālus. Uzņēmumam ir laba reputācija un stabils noieta tirgus ne tikai Latvijā, bet arī Skandināvijas valstīs.

Pērn “VMS Group” ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru noslēdzis līgumu par Skandināvijas tirgus apgūšanas projektu, kura finansēšanā piedalās Eiropas Reģionālās attīstības fonds un kura ietvaros SIA “VMS Group” piedalījās starptautiskajā būvniecības izstādē “FINNBUILD 2010” Somijā.

 

Ķekavas novada galdniecības uzņēmuma “Mežmaļi” direktors Andris Ābiķis stāsta, ka izstādēs piedaloties jau desmit gadus. Kaut arī jārēķinās ar reklāmas izdevumiem, šādi pasākumi uzņēmumam dod jaunus klientus.

Andris Ābiķis atzīst, ka starp koka logu un durvju ražotājiem Latvijā ir liela konkurence. Daudzos mēģina konkurēt ar ražojumu cenu. Savukārt “Mežmaļos” uzsvaru liekot uz godprātīgu attieksmi pret klientiem, proti, pasūtījumu izpildes termiņu striktu ievērošanu un precīzu darbu. Par darba trūkumu “Mežmaļos” nevarot žēloties, pat krīzes laikā tā neesot mazāk. Uzņēmumam pasūtījumi esot divus mēnešus uz priekšu.

 

 

 

Uzziņa

Ķekavas novada uzņēmums “Mežmaļi” ir kokapstrādes uzņēmums (oficiāli zemnieku saimniecība), kas dibināts 1996.gadā un pašlaik specializējies koka logu un durvju izgatavošanā. Ražošanā izmanto galvenokārt vietējās izcelsmes materiālus: priedi, bērzu, osi un ozolu. Apdares un komplektējošām sastāvdaļām izmanto Vācijā un Skandināvijā ražotus materiālus.

 

 

Siltuma kolektoru ražošanas uzņēmuma “Sun Investments” īpašnieks Uģis Bērziņš lēš, ka vienā dienā uzņēmuma stendu apmeklējuši aptuveni piecsimt cilvēku, kuri iztaujājuši par alternatīvās siltuma enerģijas izmantošanas iespējām mājokļos. “Tas liecina, ka šādiem pasākumiem ir jēga un ka četras dienas par velti mēs te gluži vis nenīkstam,” viņš saka. Uzņēmuma pārstāvis atzīst, ka iedzīvotāju interese par citas apkures izmantošanu pēdējā laikā ir ļoti augusi, pirmkārt, tāpēc, ka ceļas dabas gāzes, elektrības un citu siltuma avotu cenas. Otrs iemesls ir valsts piedāvātais atbalsts līdz 50% apmērā dzīvojamo namu īpašniekiem, lai nomainītu ar akmeņoglēm vai šķidro kurināmo darbināmās, dabai kaitīgās apkures iekārtas pret saules baterijām un kolektoriem.

 

 

 

 

Uzziņa

Rīgas uzņēmums “Sun Investments” specializējies saules enerģijas kolektoru ražošanā. Ar uzņēmumā ražotajiem kolektoriem var iegūt siltumu ne tikai saulainās, bet arī mākoņainas dienas laikā. Pērn akreditētā laboratorijā Itālijā pabeigta uzņēmumā ražoto saules siltuma enerģijas kolektoru kvalitātes pārbaude. Tādējādi uzņēmums ir kļuvis par pirmo Baltijas valstīs, kas saņēmis šādu kvalitātes atbilstības sertifikātu pašu mājās ražotajai produkcijai, kas garantē saules siltuma enerģijas kolektoru atbilstību visām kvalitātes, izturības un ilgmūžības prasībām.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.