Kasešu munīcija. Ilustratīvs attēls
Kasešu munīcija. Ilustratīvs attēls
Foto. Scanpix/AFP PHOTO / DVIDS

Nosaukts ierocis, kas varētu glābt Eiropu Krievijas iebrukuma gadījumā 0

Ja Eiropa nopietni domā par savu aizsardzību iespējama Krievijas iebrukuma gadījumā, tai būtu jāatgriežas pie kasešu munīcijas izmantošana,  raksta “Business insider”.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Oskara Zeizas piekautās sievietes stāsts: “Es kliedzu un cerēju, ka kaimiņi sadzirdēs”
Izdedzinās caurumu tavā kabatā: 10 BMW modeļi, kurus nevajadzētu pirkt 15
Kokteilis
VIDEO. Badošanās, medikamenti un alkohols noved pašmāju estrādes zvaigzni līdz noģībšanai un slimnīcai
Lasīt citas ziņas

Kasešu munīcija ir bumba, kas satur vairākas mazākas sprāgstierīces, kas tiek izkaisītas gaisā plašākā teritorijā. Tās ir nogalinājušas un sakropļojušas tik daudz civiliedzīvotāju, ka vairāk nekā 100 valstis, tostarp lielākā daļa Eiropas, ir parakstījušas starptautisku aizliegumu par to izmantošanu, atgādina izdevums.

Taču, ja Eiropa nopietni vēlas aizsargāties no iespējama Krievijas iebrukuma, tai būs jāatgriež pie šī ieroču veida, brīdina Lielbritānijas domnīcas “Royal United Services Institute” (RUSI) analītiķi.

CITI ŠOBRĪD LASA
Problēma ir tā,  ka Eiropai trūkst sauszemes spēku, lai apturētu plaša mēroga Krievijas iebrukumam.

Karaspēka trūkums, līdzīgi kā Aukstā kara laikā, NATO būtu jākompensē ar gaisa spēkiem, kas uzbruktu Krievijas karaspēkam un apgādes līnijām.

Tomēr Krievijas pretgaisa aizsardzība traucēs Eiropas gaisa operācijām.

“NATO sauszemes spēki lielā mērā ir atkarīgi no aviācijas atbalsta. Taču bez plaša mēroga ASV palīdzības Eiropas gaisa spēkiem pašlaik būtu grūti atvairīt tādas blīvas un integrētas pretgaisa aizsardzības sistēmas,  kādas aizsargā Krievijas spēkus,” teikts RUSI sagatavotajā ziņojumā.

Krievija ir izveidojusi daudzslāņu tīklu ar mobilām īsa, vidēja un tāla darbības rādiusa zenītartilērijas raķešu sistēmām un radariem.

Jebkurš lidaparāts, kas uzbrūk īsa vai vidēja darbības rādiusa raķešu baterijām, riskē kļūt par tāla darbības rādiusa raķešu mērķi.

“Mūsdienu Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmām ir daudz lielāks darbības rādiuss, tās ir mobilākas, izturīgākas un ievērojami efektīvākas par visām tām, ar kurām NATO spēki konfliktos ir saskārušies,” norādīja RUSI.

Mūsdienu konfliktos parasti gaisa spēki vispirms koncentrējas uz pretinieka pretgaisa aizsardzības sistēmu iznīcināšanu, pirms atbalsta sniegšanas sauszemes spēkiem.

Ņemot vērā ASV potenciālo attālināšanos no NATO, Eiropai būs jāatrod veidi, kā patstāvīgi tikt galā ar Krievijas gaisa aizsardzību.

Tāpēc  Eiropai viens  no risinājumiem ir atgriešanās pie kasešu munīcijas izmantošanas.

“Eiropai var nākties pārskatīt savu nostāju par šīm munīcijām, lai nodrošinātu savu drošību, ja ASV nesniegs pietiekamu atbalstu,” teikts publikācijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.