Foto: Pexels

Novembris Latvijā bijis divus grādus siltāks par normu 0

Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +4,2 grādi jeb divi grādi virs novembra normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Reklāma
Reklāma
“Pēc šī atgadījuma mana vēlme izmantot bezskaidru naudu palikusi vēl mazāka” – Marija dalās skumjā pieredzē, kā pēc mātes nāves neizdodas tikt pie “zārka naudas” 1
Kokteilis
3 zodiaka zīmes, kas biežāk nekā citi redz pravietiskus sapņus – viņiem ir īpaša saikne ar mistisko pasauli 14
TESTS. Ja vari iegūt vismaz 8 no 9 punktiem šajā asociāciju testā, vari sevi saukt par latviešu literatūras ekspertu
Lasīt citas ziņas

Zemākā gaisa temperatūra LVĢMC novērojumu tīklā bija -7,0 grādi 22. un 24.novembrī Staļģenē, savukārt maksimālā temperatūra bija +14,9 grādi mēneša pirmajā dienā Mērsragā.

Novembrī tika pārspēti 15 siltuma rekordi. 25.novembrī Ventspils novērojumu stacijā termometra stabiņš pakāpās līdz +12,9 grādiem, pārspējot visas Latvijas novembra trešās dekādes siltuma rekordu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nokrišņu daudzums valstī vidēji bija 51 milimetrs jeb 86% no normas. Lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Ainažos, kur tas sasniedza 88,7 milimetrus, savukārt vismazāk lija un sniga Zemgalē, Staļģenē nokrišņu daudzums bija vien 25,6 milimetri.

Biezākā sniega sega bija 23.novembrī, kad Ainažos un Rūjienā zemi klāja 15 centimetri sniega, Pāvilostā sniega biezums sasniedza 16 centimetrus. Mēneša beigās sniegs bija nokusis.

Sausuma un mitruma rādītājs gandrīz visās novērojumu stacijās novembrī bija normas robežās. Jelgavas novērojumu stacijā novembris bija mēreni sauss, savukārt Kolkā, Ainažos un Alūksnē – mēreni vai ļoti mitrs.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā novembrī bija 89% – no 81% Ventspilī līdz 95% Priekuļos. Stiprākās vēja brāzmas bija 25,8 metri sekundē 2.novembrī Daugavgrīvā.

Saules spīdēšanas ilgums valstī kopumā bija mazāks kā vidēji 1991.-2020.gadā. Vislielākā negatīvā novirze novērota Latgalē, kur saule bija redzama līdz 70% retāk nekā ierasts, savukārt Rīgas līča Kurzemes piekrastē un daļā Zemgales saules spīdēšanas ilgums bija atbilstošs normai, vietām pat lielāks par normu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.