Foto: Andris Kozlovskis/FUJIFILM

Pašdarināts paklājiņš mājdzīvniekam 0

Reizē ar skapja vētīšanu noteikti atradīsies kādi adījumi, kas it kā beiguši kalpot, tomēr izmest arī žēl. Šis ir ideāls laiks, lai vakara stundās, sēžot dārzā, tos pārlūkotu un izārdītu, kas ārdāms, nebaidoties par putekļiem telpās. Īsāk sakot – ieviestu kārtību un tiktu pie mantas! Jauniegūtais materiāls noderēs, lai uzmeistarotu mīkstu paklājiņu, kur pārlaist snaudu četrkājainajam draugam vai arī pasildīt savas nosalušās kājas.

Reklāma
Reklāma

Materiāli

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas
Tamboradatai jābūt dižai– te redzams samērs.
Foto: Andris Kozlovskis/FUJIFILM

Aptuveni kilogramu (vai vairāk atkarībā no paklājiņa un mājas mīluļa lieluma) dažnedažādu dzijas pārpalikumu un milzu tambor­adatu (tādas tagad iespējams iegādāties dziju veikalos vai arī jāizgrebj no koka pašam). Vēl – pāris vakaru ar krimiķi fonā un garantēta labsajūta, ka top kaut kas noderīgs un pasaule netiek piemētāta ar nederīgām lietām.

Darba apraksts

CITI ŠOBRĪD LASA
No tik daudzām dzītiņām vienkopus sanāk 1,5–2 centimetrus biezs paklājs, kur atputināt sānus suņukam.
Foto: Andris Kozlovskis/FUJIFILM

Pelēkajam paklājiņam (attēlā) izmantoti desmit vidēja resnuma vilnas un kokvilnas samta diegi dažādos pelēkos toņos. Ja gribas kaut ko priecīgāku, dažus pelēkos diedziņus aizstāj ar spilgtiem dzīpariem. Nav jābaidās no mezgliem – tie paklājiņa skatu nebojā un ir nemanāmi.

Otram paklājiņam izmantotas aizkaru auduma nogrieztās nederīgās maliņas, ko sasien vai, ja gribas akurātāk, sašuj garā lentē, pirms ķeras pie darba.

Tamborē īsajā stabiņā. Vispirms uzmet sešas gaisa cilpiņas un satamborē gredzenā. Pirmos apļus tamborē, stabiņu skaitu divkāršojot, tad pieaudzē retāk, bet raugoties, lai paklājiņš neuzslien “ausis” (tas nozīmē, ka pieaudzēts par maz) vai neveido viļņus (ja pieaudzēts pārāk bieži). Pārbauda, noliekot uz grīdas. Ja gadās viena vai otra nepareizība, kļūmi izārda un tamborē no jauna – nav jāsaskumst, jo darbs iet uz priekšu lielā ātrumā, un pie rezultāta drīz vien tiks arī ļoti nepacietīgas rokdarbnieces.

PADOMS

Ja paklājiņš paredzēts sunim vai pa to bradāsiet basām pēdām, labāk izvēlēties vilnas vai kokvilnas materiālus – saskarsmē dabiskais būs patīkamāks. Savukārt, ja tas kalpos pie durvīm, sagaidot dubļainas kājas, labāka būs izturīga sintētika.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.