Foto LETA

Pārtikas preču mazumtirdzniecība pirmo reizi uzrāda pieaugumu 0

Pēc deviņu mēnešu krituma šogad aprīlī pārtikas preču mazumtirdzniecībā bijis kāpums – salīdzinājumā ar 2016.gada aprīlī mazumtirdzniecība pārtikas veikalos palielinājusies par 1,7%, informē Finanšu ministrija.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir ļoti nopietns un nožēlojams incidents.” Krievijas iznīcinātājs ielidojis Igaunijas gaisa telpā 47
Kokteilis
Ļaujies! Maijs piecām zodiaka zīmēm sola liktenīgu tikšanos ar dvēseles radinieku
Pats ieradīsies? Putins apstiprina Krievijas delegācijas sastāvu sarunām ar Ukrainu
Lasīt citas ziņas

Pārtikas un dzērienu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos, kas pirmajos četros šā gada mēnešos veidoja 6% no kopējā mazumtirdzniecības apgrozījuma pārtikas veikalos, pieauga būtiski straujāk un spēcīga izaugsme šajā kategorijā ir vērojama kopš 2015.gada. Aprīlī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada aprīli pārtikas un dzērienu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos pieauga par 23,1%, kas norāda uz specializēto pārtikas veikalu attīstības tendenci Latvijā gan dzērienu, gan pārtikas produktu grupā.

Savukārt mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kuros pārsvarā tirgo pārtikas produktus, šā gada aprīlī gada laikā pieauga par 0,6%. Turklāt kopš pagājušā gada jūnija attiecīgajā kategorijā bija vērojams kritums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministrijā arī norādīja, ka šajos nespecializētajos pārtikas produktu veikalos, kas veido attiecīgi pārējos 96% no kopējā pārtikas veikalu mazumtirdzniecības apgrozījuma, lielu daļu piedāvājuma veido arī dažādas nepārtikas preces. Tādējādi nespecializēto pārtikas produktu veikalu kopējo apgrozījuma sarukumu ietekmē arī citu preču, piemēram, mājsaimniecības, kosmētikas un higiēnas piederumu u.c. produktu, tirdzniecības samazināšanās.

Tāpat pārtikas produktu tirdzniecības dinamiku ietekmē inflācija un iedzīvotāju skaita izmaiņas. Šā gada četros mēnešos pārtikas un dzērienu cenas ir diezgan strauji pieaugušas – par 4,8%, negatīvi ietekmējot mazāk turīgo iedzīvotāju iespējas iegādāties pārtiku. Negatīva ir arī iedzīvotāju skaita izmaiņu tendence, jo, samazinoties iedzīvotāju skaitam valstī, samazinās arī pieprasījums.

Savukārt jaunākie dati par banku darbību Latvijā turpina signalizēt par pozitīvām tendencēm mājsaimniecību kreditēšanas sektorā un norāda uz labām mazumtirdzniecības apgrozījuma pieauguma perspektīvām gan pārtikas, gan nepārtikas preču kategorijā.

Jau ziņots, ka Latvijas mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums šogad pirmajos četros mēnešos, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās palielinājies par 2,4% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu. Tostarp pārtikas preču grupā apgrozījums salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu nav mainījies, bet nepārtikas preču tirdzniecības apmēri palielinājušies par 4,4%.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.