Foto: SHUTTERSTOCK

Vecmāmiņa iekāro vectētiņu. Sekss pēc 50 – ir! Un to vajag 40

Andris Tiļļa, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

 

Šogad Valentīndienu noteikti svinēsim citādi, taču vai pandēmijas ierobežojumu dēļ – mazāk romantiski? Nemaz jau nerunājot par to, ka pēc tumšsārtās mīlas rozes drīkst un vajag ilgoties jebkurā vecumā. Jaunībā cilvēks miesīgajā mīlā ir kaislīgs, bet ne vieds, briedums un viedums arī šajā ziņā pa īstam atklājas mūža otrā pusē, kad mīlestību atklājam no jauna, jo bērni izaudzināti, mazbērni sagaidīti – atliek vairāk laika arī savai intimitātei. Vismaz teorētiski. Bet kā ir realitātē? Par to šajā rakstā.

 

LA
LA.LV
Veselam
“Tā ir ļoti nopietna informācija, kuru nedrīkst ignorēt!” Keris par vakcīnu drošumu cilvēkiem, kuri ir jaunāki par 25 gadiem 92
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Liene Greifāne ar sarkano diplomu absolvē augstskolu: dziedātāju vairs nevar atpazīt 22
6 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Situācija ārpus kontroles: Cimanouskas vīrs steigšus pamet Baltkrieviju. Kas īsti notika leģendārajā vakarā olimpiskajās spēles? 51
12 stundas
Lasīt citas ziņas
Sabiedrībā pastāv maldīgs uzskats, ka seniori pārtrauc ilgoties, domāt un nodarboties ar seksu, ja fiziski vairs nav spējīgi tam nodoties, taču patiesībā arī pēc piecdesmit gadiem senioriem baudas templis nav slēgts.

Sabiedrības attieksme pret veco ļaužu seksuālo dzīvi galvenokārt ir vai nu slēpti noraidoša, vai ignorējoša. Tāpēc jau arī tik reti sabiedriskās vietās redzam apskāvušos pārlaimīgus vecīšus un kukažiņas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī sociālantropoloģe Anna Žabicka, iedziļinoties šajās problēmās, nonākusi pie neglaimojošiem secinājumiem: “Pētot ar novecošanu saistītus procesus Latvijā, jo īpaši sociālās aprūpes centros, redzu, ka seksualitāte netiek ņemta vērā vai tiek ignorēta, domājot par pansionātu kā dzīves vietu.

Proti, privātums lielākajā daļā sociālās aprūpes iestāžu ir neiespējams, jo istabiņās bieži dzīvo divi, trīs un pat četri cilvēki.

Turklāt šī ir problēma arī tajās sociālās aprūpes iestādēs, kurās dzīvo gados jaunāki pieaugušie ar fiziskām vai garīgām neveselībām un invaliditāti. Zinu gadījumus, kad pansionātos ienāk vīrs ar sievu un tiek nodrošināta dzīvošana vienā istabā, pieļauju, ka ir vietas, kur pāri tiek šķirti, bet personīgi to gan neesmu novērojusi (izņemot gadījumu, kad laulātais pāris pats vēlējās tikt šķirti).

Pansionātā, kurā šobrīd veicu pētījumu, atsevišķiem klientiem (senioriem) sekss ir, par to visi darbinieki arī zina. No atsevišķiem darbiniekiem nākusi vēlme un mēģinājumi viņus izšķirt, tomēr vairākums situāciju izprot.

To visu gan sarežģī jau minētais fakts, ka nav telpu, kur cilvēki varētu ļauties intimitātei. Atvērts jautājums ir par t.s. seksa asistentiem jeb cilvēkiem, kas palīdzētu cilvēkiem ar smagiem kustību traucējumiem, lai viņi varētu nodarboties ar seksu (asistents seksa attiecībās NAV iesaistīts un darbībām (pozicionēšana) vajadzētu būt stingri atrunātām atsevišķos sadarbības līgumos).”

 

Ļauties seksuālām rotaļām

Estrogēna samazināšanās pēc menopauzes parasti noved pie vagīnas sausuma. Pat tad, kad sieviete ir uzbudināta, mitruma ir krietni mazāk, nekā tas ir jaunībā. Tāpēc ieteicams lietot lubrikantus.
Foto: Anda Krauze

Sekss jau nav tikai bērnu radīšana, senioriem tas ir lēnīgāks, rimtāks un klusāks, ar ilgāku priekšspēli. Attiecībās vairāk dominē ikdienišķā kopā būšana, sarunas, rīta kafija gultā, bučas un glāsti. Vācu portālā “Padomi senioriem” var izlasīt, ka vecumā no 56 līdz 65 gadiem seniori seksā ir pat daudz aktīvāki nekā jaunieši no 18 līdz 25 gadiem.

Visticamāk, Latvijā šā vecuma cilvēkiem ir tāpat.

Pazīstu kādu 83 gadus vecu kungu, kurš mūsu sarunā reiz atklāti atzina, ka dzīvesbiedri apmierina pat divas reizes nedēļā! Viņš gan sevi fiziski rūda – skrien, slēpo, uzturā bieži lieto jūras veltes…

Dzimumdziņas aktivitāte izskaidrojama ar to, ka gados vecāki cilvēki biežāk ir stabilās partneru attiecībās. Loģiski, ka ķermenis ar laiku noveco, taču jāspēj pieņemt savi tādu, kādi esam. Jebkurš dzīves gadalaiks ir skaists! Sievietes uztraucas, ka viņu ķermenis nav vairs tik atraktīvs, iekārojams, tāpēc viņas kautrējas atklāt partnerim savas seksuālās vēlmes.

Savukārt vīriešiem ir satraukums par impotenci, tāpēc mēdz izvairīties no seksa. Labai pašsajūtai nepieciešams nomierinošs stimuls ādai, ko var gūt ar maigiem pieskārieniem, glāstiem. Galvenais uzdrošināties rast baudu, kas ir dzīves dzinējspēks. Nav jāpārdzīvo, ka vecumdienās cilvēku attiecībās svarīgāka kļūst emocionālā, nevis seksuālā tuvība.

 

Runā ar mani!

Prostatas masāža ir ļoti ieteicama, jo tā labvēlīgi ietekmē vīrieša potenci un visas pārējās iegurņa orgānu funkcijas. Var pielietot dažādus vibratorus vai, piemēram, šo – Centrāltirgū pamanīto vietējās daiļamatniecības ķeblīti ar dildo.
Foto: Andris Tiļļa

Speciālisti uzsver: lai sekss izdotos, jāspēj par savām vēlmēm runāt – atklāt, ko partneris gribētu no tā sagaidīt. Ļoti svarīgi aktā būt patiesam.

Dabiski, ka vecumā kauna izjūta ir lielāka nekā jaunībā, tāpēc tā var radīt papildu apgrūtinājumu – cilvēkam šķiet, ka seksam viņš ir par vecu, baidās izmēģināt kādu netradicionālāku pozu…

Taču būtībā senioru seksuālā aktivitāte neprasa lielāku piepūli par vidēji smagu darbu dārzā. Iepriekš minētajā vācu portālā atradu norādi: pēc pārciesta infarkta, ja cilvēks spēj uzkāpt otrajā stāvā bez apstājas un nedur sirdī, tad viņš var ļauties seksam, taču drošības dēļ gan vajadzētu pakonsultēties ar savu ģimenes ārstu vai kardiologu.

Seksa vērtību uzsver ārsts Jānis Orbidāns, kas patlaban strādā Dobeles un apkārtnes slimnīcas Covid-19 nodaļā: “Tagad glābju koronavīrusa sirdzējus, bet agrāk biju seksopatologs – visbiežāk pie manis vērsās pacienti ar erekcijas, impotences problēmām. Ja kaites nav ielaistas, tās var izārstēt vai vismaz palīdzēt tādā līmenī, lai spētu veikt dzimumaktu. Sekss pagarina dzīves ilgumu.

Pēc žurnāla “Mens Health” datiem, ja vīrietim ir dzimumdzīve trīs reizes nedēļā, tad samazinās prostatas saslimšanu – iekaisumu, vēža un adenomas veidošanās – risks.

Teorija ir apmēram šāda, ka pietiekami  bieža ejakulācija neļauj savairoties baktērijām, ļaundabīgām šūnām un uzkrāties kancerogēnām vielām,  tās ejakulācijas laikā tiek izmestas ārā kopā ar priekšdziedzera sekrētu. Esmu strādājis arī veco ļaužu pansionātā, zinu, ka arī tajos sekss virmo vareni – kungi, nespēdami vienoties par dāmām, savā starpā pat kāvušies…

 

Lai tā puķīte nenovīst…

Prezervatīvi ir neērti un neļauj sasniegt iecerēto baudu? Tā nav, jo ir mainījusies gan to tekstūra, gan forma, gan lubrikanta daudzums un izvietojums.
Foto: SHUTTERSTOCK

Par savu un partnera seksuālo veselību jārūpējas, lai prieks būtu kopīgs. Urologs Andris Ābele uzsver, ka sekss nedrīkst būt tabu, jo atklātāk par to runāsim, jo ātrāk un kvalitatīvāk novērsīsim dažādas seksuālās veselības kaites. Liela daļa senioru, juzdami kādas uroloģiskas problēmas, seksu atstāj novārtā. Bīstamākais, ja vismaz reizi gadā nedodas vizītē pie vīriešu ārsta…

“Gados vecāki kungi mēdz sūdzēties par erekcijas problēmu, kas mēdz rasties arī pēc ilgāka atturēšanās laika vai arī pēc partneres nomaiņas.

Jācenšas pārvarēt psiholoģisko barjeru – atkārtojoties nespējai veikt dzimumaktu, krītas vīrieša pašnovērtējums, rodas aizvien lielākas bailes no neveiksmes, kas tikai rada papildu stresu un vēl vairāk samazina veiksmīga dzimumakta iespēju. Nepārdzīvot, ja bijusi pat onkoloģiska operācija, varam dažādi palīdzēt atjaunot seksuālās funkcijas. Piemēram, ar endoprotezēšanu, ko veic arī Latvijā.”

Ko darīt tiem, kas palikuši vieni? “Izsāpējuši zaudējumu, var meklēt citu dzīves ceļa līdzgaitnieku, ja neizdodas to atrast, savu seksuālo dziņu var apmierināt ar masturbēšanu. Paš­apmierināšanās ir dabīga un veselīga savas seksualitātes izpausmes forma. Tā palīdz atbrīvoties no stresa un uzlabo garastāvokli, kā arī ļauj labāk iepazīt savu ķermeni un izprast, kas tev palīdz sasniegt baudas virsotnes.”

Ko senioram vajadzētu ievērot seksuālās veselības uzturēšanai? “Būt fiziski aktīvam, baudīt āra gaisu un gaismu, dienā izdzert vismaz 1,5 līdz 2 litrus ūdens, ieteicama arī kumelīšu tēja, dzērveņu morss, ēst veselīgi, lietojot uzturā dārzeņus un augļus. Jā, arī miegs ir ļoti svarīgs!”

 

Mani uzbudina kungs brillēs…

Psihologi uzskata, ka fetišisms ir normāla cilvēka seksualitātes daļa neatkarīgi no vecuma, tikmēr, kamēr abi partneri jūtas komfortabli.

Fetišs var būt jebkurš objekts, kas cilvēku uzbudina. Lieta, process vai situācija, kurai pašai par sevi nebūt nav jābūt seksuālai, taču konkrētam cilvēkam tā burtiski atrauj vaļā seksuālo iekāri. Ideāls mīļākais gultā ir tas, kurš zina savas erogēnās zonas un tās cenšas uztaustīt partnerī.

Ir svarīgi saprast, kura vieta partnerī raisa vislielāko iekāri. Taču libido var uzplaukt, arī pateicoties partnera uzvedībai, skatienam, emocijām, sarunām…

Vīriešiem mēdz būt tieksme uz fetišu – iespējams, tāpēc, ka viņi patiešām mīl ar acīm.

Seksologs Arturs Šulcs iesaka: “Spēlējiet “dakterīšu” spēli – izmeklējiet viens otru uzmanīgi un jutekliski izsmalcināti, lietojiet ziedītes, eļļu, lubrikantu. Periet viens otru uz veselību ar slotiņu, vicu, pātadziņu vai roku – lai otrs dabū vieglas jutekliski baudpilnas (un tajā pašā laikā asinsriti un dzīves­prieku veicinošas…) izjūtas.”

 

Eksperta padoms

Dzīves pieredze palīdzēs arī seksā

Arturs Šulcs, seksologs: “Briedumā cilvēks ir ieguvis ievērojamu juteklisku un seksuālu, kultūras, saskarsmes un citu dzīves jomu pieredzi, un visas šīs pieredzes ir noderīgas, lai paliktu seksuāli aktīvs līdz dzīves pēdējai stundai.”
Foto: Dainis Bušmanis

Arturs Šulcs, seksologs: Cilvēki gados saskaras ar bailēm kaut ko mainīt, arī attiecību un seksuālajā dzīvē. Ir bailes nebūt iekārojamam vai iekārojamai. Ir bailes, ka nespēsi attaisnot partnera seksuālās gaidas. Par savām bailēm ir jāizrunājas ar otru un jāatlaiž tās.

Skaidri jāapzinās, ka otrs cilvēks no tevis negaida seksuālus “varoņdarbus”, bet gan mīļumu, cieņu, iejūtību un radošu uzdrošināšanos kopā izbaudīt seksuālās dzīves iespējas, kādas tās tagad ir.

Cik aktīvi intīmajā dzīvē ir cilvēki gados? Jā, mainās tas, ko mēs mūža otrā pusē gribam un darām, taču iekāre un spēja izjust pašam un sniegt otram baudu ir, paliek un attīstās. Briedumā cilvēks ir ieguvis ievērojamu juteklisku un seksuālu, kultūras, saskarsmes un citu dzīves jomu pieredzi, un visas šīs pieredzes ir noderīgas, lai paliktu seksuāli aktīvs līdz dzīves pēdējai stundai.

Par seksuāliem tematiem ar otru ir jārunā – skaidri jāsaka, ko noteikti vēlies izjust, kas tevi interesē un vienlaikus biedē, un ko tu šobrīd neesi gatavs vai gatava izmēģināt. Ir svarīgi otram vēstīt par savām jutekliskajām un seksuālajām ilgām, fantāzijām, idejām, lai varat kopā izdomāt, kā to labāk izdarīt un kopā izbaudīt.

Svarīgi ir arī kopā palasīt erotisko literatūru – tā ir intīmas kultūras pieredzes apgūšana, noskaņošanās un iedvesmošanās seksuāliem piedzīvojumiem. Pozas uz sāna ļauj seksu baudīt ilgāk un tērējot mazāk fiziska spēka.

Dažādas intensitātes pieskārieni un glāsti vajadzīgi visu vecumu cilvēkiem, taču mūža otrā pusē mēs pavisam skaidri zinām, kādi glāsti mums vajadzīgi.

Tad īstenojiet šo iespēju. Glāstus vajag gan sievietēm, gan vīriešiem.

Kur sievietēm atrast vīrieti attiecībām? Ir dažādi iepazīšanās portāli, kas piedāvā ievietot sludinājumus. Lūdzu, lietojiet šīs iespējas – tās ir domātas visiem cilvēkiem, arī jums. Tikai no mums pašiem ir atkarīga mūsu jutekliskās un seksuālās dzīves kvalitāte un saturs.

Vecākai sievietei, lai veidotu attiecības ar jaunāku vīrieti, svarīgi būt pret viņu ar atvērtu, cieņpilnu un patiesi ieinteresētu attieksmi. Ir vīrieši, kuriem patīk vecākas sievietes, viņi vienkārši ir jāmeklē. Ja kāds saka, ka mūža otrā pusē vīriešu kļūst mazāk, jāapzinās, ka jums jau parasti ir vajadzīgs tikai viens vīrietis.

 

Vecmāmiņa iekāro vectētiņu

Rita Lasmane, seksa eksperte: “Ar seksu seniori var nodarboties tik ilgi, cik vien to ļauj veselība un cik kvēla ir gribēšana.”
Foto: Paula Čurkste/LETA

Rita Lasmane, seksa eksperte: Ar seksu seniori var nodarboties tik ilgi, cik vien to ļauj veselība un cik kvēla ir gribēšana. Tam jānotiek tad, kad to vēlas sieviete. Tā tas ir paredzēts evolūcijā, viņa savu gribēšanu izrāda ar darbībām, uzvedību, žestiem, mīmiku…

Svarīgs ir rituāls, piemēram, ģimenē seksam var ieplānot kādu konkrētu dienu, kurai jau laikus gatavojies, noskaņojies – arī ar glāzi vīna.

Jaunība pagājusi, tagad jāpieņem, ka vairs neesam jauni un smuki, bet tikai smuki. Pie sava pastāvīgā partnera esam tā pieraduši, ka smadzenēs izveidojies konkrēts tēls. Vairs nevērtējam, kāda viņam uz vēdera tauku kārta, kādas viņai krunkas… Diemžēl daudzas sievietes atsakās no seksa vien tāpēc, ka nav pārliecinātas, vai vīrietim šķitīs iekārojamas. Te ļoti no svara partneru savstarpējā iejūtība un atbalsts.

Ja sieviete negūst orgasmu, pie tā vainīgs ir vīrietis. Nevajag imitēt, tēlot, ja neizdodas, jāliekas mierā. Arī kungi taču mēdz izlikties – skaļi elso, noraustās… Nu un kas, ka neizdevās! Galvenais – spēt runāt par to, ko seksā uzlabot, lai nākamās reizes būtu kvalitatīvākas. Nozīme ir arī tam, kas uzbudina. Vienam tas var būt sarkanvīns ar šokolādi, otram sarkanas augstpapēža kurpes ar spiciem purngaliem, trešajam atkailināti ceļgali…

Vecmāmiņa nolēmusi pavest vectētiņu, iegādājusies seksīgu apakšveļu un nostājusies viņam priekšā… Taču vectētiņam no tā – ne silts, ne auksts, jo viņu vienmēr uzbudinājis, piemēram, uz augšu uzrauts naktskrekls.

Ja vecmāmiņa būtu ievērojusi, ka vectētiņš pa kluso pornofilmās tīksminās par kādu citu apģērba gabalu, tad viņa būtu varējusi uzģērbt ko līdzīgu. Kuras pozas ieteicamas senioriem? Visas, kurās jūties vingri lokans, jo pozas paredzētas galvenokārt tam, lai sieviete sasniegtu orgasmu. Poza jau pati par sevi ne uzbudina, ne arī pilnīgo seksu.

 

Reāli stāsti

Indi pārvērst nektārā

Astrīda (65) no Siguldas: “Esmu šķirtene, materiāli patstāvīga, divi dēli – viens ārzemēs, otrs apprecējies Latvijā. Ar bijušo vīru uzturu draudzīgas attiecības, lai gan viņam ir draudzene.

Šis fakts neliedz mums ar viņu nodoties kaislīgam seksam, tas ir mūsu mazais noslēpums!

Dzimumaktā mums abiem tiešām ir tīkami, jo viens otru tajā esam iepazinuši līdz dziļumiem, un mūsu attiecībās šis aizliegtais auglis, ko tagad baudām, ir kā asais pipariņš. Vīru pavisam atpakaļ gan īsti negribu, jo divreiz iekāpt vienā upē nevar. Mierinu sevi, ka mēs bijām kopā viņa labākajos gados.”

 

Dāvanā – vibrators

Regīna (70) no Rīgas: “Vecumdienas nejaukas mēdz padarīt veselības problēmas. Manam vīram operēja prostatu, līdz ar to tā gribēšana ir mazinājusies. To izstāstīju savai draudzenei, kura ieteica man aiziet uz seksa veikalu iegādāties nepieciešamo mantiņu. Kaut kā neērti spert soli pāri šā veikala slieksnim, kur nu vēl kaut ko izvēlēties… Kā pārsteigumu Ziemassvētkos saņēmu šo rotaļlietu glītā iesaiņojumā, atklājās, ka draudzene bija lūgusi savai meitai man to nopirkt interneta veikalā!”

 

Striptīzs ap istabas slotu

Antons (72) no Balvu novada: “Man ir arī erotiski sapņi, un tie ir ļoti tīkami – bauda kā realitātē! Reiz redzēju ļoti īpatnu ainu, kāda svešiniece izģērbās manā priekšā un sāka dejot kaila ap slotas kātu. Saldā raganiņa! Būšu atklāts: šādi sapņi man palīdz arī reālajās seksuālajās attiecībās.”

 

Man vajag aktīvu vīrieti!

Daudzi, lai risinātu savas intīmās dzīves problēmas, ievieto sludinājumus atbilstošos portālos. Lūk, kāds tipisks piemērs.

“Pienākuši laiki, nezinu pat, kur var iepazīties. Nolēmu šajā portālā. Vēlos sastapt kungu, kurš arī vēlas iepazīties. Es – brīva sieviete (59). Tev jābūt nesmēķētājam un alkoholu lieto normas robežās. Dzīvoju viena, mazbērnu nav. Visi tālu ārzemēs. Ir mašīna. Patīk ceļot pa Latviju pašreizējās pandēmijas laikā. Gaidu vēstulītes ar foto. Jaunākiem par 50 gadiem neatbildēšu.”

Līdzīgi palīgā saucieni izskan bieži, jo diemžēl Latvijā sieviešu ir vairāk nekā vīriešu, turklāt liela daļa izklīduši pa dažādām valstīm.

Sekss pusmūža vecumā un arī krietni pēc tam nenoliedzami ir viens no mūsu sabiedrības lielākajiem tabu, īpaši mazpilsētās, kur cits citu pazīst un klačas izplatās kā sērga – zini, viņa bija sekstūrē Turcijā!
SAISTĪTIE RAKSTI

Vīrieši internetā lielākoties meklē gadījuma sakarus, nevis stabilas attiecības… Dominē ārišķīgs kautrīgums, lai gan būtībā katram ir tiesības un pienākums sargāt savu veselību, tostarp neapspiest seksuālās vajadzības – tas kaitē veselībai, var pat radīt psihiska rakstura problēmas.

No kurienes šī pārspīlētā kautrība? Lielākā daļa sabiedrības ir konservatīva, uzaugusi padomju laika dogmās, kur nebija vietas pat nerātnajai folklorai… Latvietis savā raksturā ir izteikti savrups, kautrīgs, un dau­dzi jau pat domās dzimumdziņu mēdz uzskatīt par ko neķītru… Bet, ja neko jaunu neizmēģināsi, tad arī paliksi viens vai viena un dzīvosi nepārtrauktā neapmierinātībā un aizvainojumā uz pasauli.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
Kā augi var palīdzēt, ja esi saindējies
4 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Tā ir ļoti nopietna informācija, kuru nedrīkst ignorēt!” Keris par vakcīnu drošumu cilvēkiem, kuri ir jaunāki par 25 gadiem 92
5 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Viena no iespējām – ārpusdzemdes grūtniecība. Nopietnas veselības problēmas, par ko liecina pēkšņas, stipras sāpes vēdera lejasdaļā
3 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Tā ir ļoti nopietna informācija, kuru nedrīkst ignorēt!” Keris par vakcīnu drošumu cilvēkiem, kuri ir jaunāki par 25 gadiem 92
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Liene Greifāne ar sarkano diplomu absolvē augstskolu: dziedātāju vairs nevar atpazīt 22
6 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Situācija ārpus kontroles: Cimanouskas vīrs steigšus pamet Baltkrieviju. Kas īsti notika leģendārajā vakarā olimpiskajās spēles? 51
12 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Seniors piekārtoja ziedus un nogranda sprādziens! Vitālija mātes kapavietā paslēptais paštaisītais spridzeklis nogalina nevainīgu cilvēku 27
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Zane Daudziņa nekautrējas un atklāj, kāpēc viņas vīrs ir vislabākais vīrietis 27
1 diena
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aizpampušas acis, pietūkušas potītes… Kā tikt galā ar tūsku? 6
22. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Laboratorisko izmeklējumu attīstības virziens – diagnosticēt slimību agrīnajā stadijā 1
19. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kondicionieris – kā glābiņš var būt arī nedraugs… 2
16. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc veldzei ir vērts izvēlēties kārdinošo arbūza šķēli 2
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc mūs traucē nemierīgie muskuļi…
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ var paaugstināties asinsspiediens? 1
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Avārijas kontracepcija – kad tas ir glābiņš un kad kaitējums 3
7. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
mazināt kukaiņu kodumu un apdegumu radītās raizes 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsdienīga privāta klīnika nodrošina pasaules līmeņa ķirurģiju 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 soļi, lai mazinātu pārāk augstu sliktā holesterīna līmeni 4
28. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 9
22. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Atceries – ir jāpadzeras! 4
18. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Lai nāktu pie sava farmaceita…
15. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Palīgi, ko izvēlas sirds 1
14. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā efektīvi var ārstēt atvilni? 5
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kad tava sirds signalizē jeb 12 sirds signālu katalogs 6
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ar emocionālu uzrunu „Lai tava sirds skan veselīgi!” „Mēness aptieka” uzsāk sirds mēnesi farmaceitiskajā aprūpē 1
2. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kovidsomnija arī bērniem jeb kā pandēmija kaitē bērnu un pusaudžu miega kvalitātei 10
1. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Laimīgs un bez Laimas slimības 2
31. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Dažādas sāpes ķermenī un taktika pareizai rīcībai 1
27. maijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Farmaceite: Strādāju ar prātu un sirdi izvēlētu darbu 3
21. maijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” investē 1 miljonu eiro molekulārās bioloģijas iekārtās 2
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jūti sāpes vai smagumu kājās? Pārbaudi potītes brahiālo indeksu! 1
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jau atkal tās nejaukās tulznas un tulzniņas! Pēdu kopšanas ABC jaunas vasaras sezonai 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trokšņa audio austiņās var būt par daudz! 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ satraukties par ilgāku nekustīgu sēdēšanu? 2
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
4 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Siltums veicina kaitīgu baktēriju vairošanos pārtikas produktos. Kā tikt pie vasarīgas maltītes bez vēdergraizēm? 7
4 dienas
SS
Santa Sergejeva
Veselam
Kāpēc valsts jau 12 gadus nesadzird izmisīgos krūts vēža pacienšu un ārstu saucienus? Atbild Pavļuts 23
6 dienas
SM
Signe Mengote
Ziņas
“Satikties vajag gandrīz tāpat kā elpot!” Kā kovida laikā bērnu nometnes var uzlabot emocionālo stāvokli
6 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Ir būtiski domāt par starptautiskās solidaritātes aspektu!” Juhņēviča par vakcīnu ziedošanu citām valstīm un krājumiem Latvijā 45
Nedēļa
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Patiesība par kolagēnu: reāls palīgs skaistumkopšanā un sportā vai tikai modīgs trends? 4
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
“Tā ir ļoti nopietna informācija, kuru nedrīkst ignorēt!” Keris par vakcīnu drošumu cilvēkiem, kuri ir jaunāki par 25 gadiem 92
5 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Ziņas
Imants Frederiks Ozols: Latvieši mēdz sacīt: rupjš ir tas, kas rupji saprot. Ko Pavļuts saskatīja bildē ar volejbolisti? 16
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Plēsnieks izcīna olimpisko bronzu svarcelšanā svara kategorijā līdz 109 kilogramiem 8
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Es šovasar dabūju pļauku!” Ločmele par ģimenes vērtībām un LGBTI kopienas tiesībām 97
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Liene Greifāne ar sarkano diplomu absolvē augstskolu: dziedātāju vairs nevar atpazīt 22
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
ZVA skaidro, vai vakcīnas pret Covid-19 ir eksperimentālas 38
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Antipraidisti taisīja lielāko šovu!” “Inbox.lv” izveidotājs Griķis par praidu 17
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēs sākam domāt tikai tad, kad ūdens jau smeļas mutē!” Jaunups par biedēšanu un vakcinēšanos 80
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Krapāne: Valdības attieksme ir – liecieties mierā, beidziet uzdot stulbus jautājumus 123
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Mirstības rādītāji vienādi, bet Zviedrija neslēdza skolas un restorānus,” Ošlejs definē “Latvijas traģēdiju” kovida apkarošanā 223
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Kompensācija nedrīkst atšķirties, bezdarbnieka pabalsts jāsaņem uzreiz,” advokāts par nevakcinēto darbinieku atlaišanu 60
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Beidzot sēņotāji var asināt nažus un meklēt grozus!” Bricis par laiku šonedēļ 17
1 diena
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Streips: 1926. gadā Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu, ka potēšana ir obligāta visiem valsts iedzīvotājiem 325
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Zane Daudziņa nekautrējas un atklāj, kāpēc viņas vīrs ir vislabākais vīrietis 27
1 diena
MB
Madara Briede
Praktiski
Ir SARS-CoV-2 antivielas: vai pienākas Covid-19 sertifikāts? 62
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Šī sieviete vēl liks par sevi runāt daudz plašākos mērogos!”: eksperts pārliecināts, ka tiklīdz princis Harijs izdos savu grāmatu, Mārkla aktīvi iesaistīsies Amerikas politikā 20
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Dziedātājas Laimas Vaikules ģimenē bēdīgs notikums 28
1 diena
IE
Ināra Egle
Ziņas
Iesnaužas pie datora. Deputāti atzīst, ka attālinātais darbs atstāj iespaidu uz Saeimas darba kvalitāti 1
18:46
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 izplatības karte: kurā pilsētā un novados “plosās” vīruss? 2
18:26
LA
LA.LV
Kokteilis
Tevi šodien nepametīs sajūta, ka tu esi pieļāvis kādu kļūdu… Horoskopi 4.augustam
18:18