Pēteris Leiškalns, LDDK sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts.
Pēteris Leiškalns, LDDK sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pēteris Leiškalns: Bērnu un ģimenes lietu ministrijas likvidēšana bija kļūda 0

Kamēr nebūs politiski atbildīga persona valdībā, kurai ir tiesības balsot līdzīgi kā citiem ministriem, tikmēr jautājumi par demogrāfiskās situācijas uzlabošanu Latvijā būs pēdējā vietā – TV24 raidījumā “Uz līnijas” uzsvēra Pēteris Leiškalns, LDDK Sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Viņaprāt, Bērnu un ģimenes lietu ministrijas likvidēšana bija kļūda. Lai gan mēs ietaupījām naudu uz dažu ierēdņu un ministru portfeļa rēķina, taču tas nākotnē būtu atmaksājies miljardiem.

Ja skatāmies uz bērna pieaugšanas procesu, tad saprotam, ka tad, kad bērns dzimst, valstij rodas izdevumi – maternitātes pabalsts, pēc tam bērna kopšanas pabalsts, tad bērnudārzu, skolu un augstskolu finansēšana, kam nekad nepietiek naudas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Veselus piecus parlamenta sasaukumus attiecībā uz bērniem valdībai ir izdevumi,” Leiškalns secina, piebilstot, ka pēc tam sestajā sasaukumā valdība ierauga – kāpēc mums nenāk jaunie cilvēki iekšā.

Līdz ar to problēma ir tā, ka pietrūkst ilgtermiņa domāšana, ka mums pēc 20 gadiem arī būs vajadzīgi cilvēki, kas nāk darba tirgū.

LDDK Sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts stāsta, ka gadsimtu mijā Igaunija izdarīja divas labas lietas: izveidoja demogrāfijas politiku, kurā ļoti nopietni atbalsta ģimenes, īpaši lielās ģimenes, un veica uzņēmējdarbības nodokļu reformu, kas ļāva attīstīties ekonomikai.

“Attīstoties ekonomikai, pieaugot iekšzemes kopproduktam uz vienu iedzīvotāju, mēs varam dzīvot labāk un arī varbūt atļauties vairāk bērnu,” viņš skaidro.

SAISTĪTIE RAKSTI