Novembrī paspējām piedzīvot un sajust ziemu, bet tikai uz īsu brīdi un jāsaka – ne tādos apmēros, lai sētnieki jau uz ielām kaisītu anormālu daudzumu ar sāli!
Tieši to novēroja kāda sieviete, kura sociālo mediju platformā “X” publicēja video, kurā, kā var izsecināt no sētnieka mugurā esošas jakas, var redzēt “Rīgas namu pārvaldnieka” darbinieku kaisām sāli Cēsu ielā uz pirmā sniedziņa.
Sieviete raksta: “Video uzņemts sestdien, 23. novembrī, Cēsu ielā. Pirmais sniedziņš un jau sāls pa virsu biezākā kārtā kā sniegs. @RigasDome tas normāli? Pāri ielai, Cēsu 9, kā pie cilvēkiem, smiltiņas.”
Video uzņemts sestdien, 23. novembrī Cēsu ielā. Pirmais sniedziņš un jau sāls pa virsu biezākā kārtā kā sniegs. @RigasDome tas normāli? Pāri ielai, Cēsu 9. kā pie cilvēkiem, smiltiņas. pic.twitter.com/JIB4cDNrPN
— Inara Sørmo (@soermo_inara) November 25, 2024
Uz ierakstu reaģēja gan Rīgas dome, gan RNP, norādot, ka šī ir pašdarbība un tiks veiktas pārrunas ar darbinieku.
Labdien! Tā ir sētnieka pašdarbība.
— Rīga (@RigasDome) November 25, 2024
Labdien! Paldies par informāciju. Pārrunāsim ar darbinieku, ka šādi rīkoties nedrīkst.
— RNParvaldnieks (@RNParvaldnieks) November 25, 2024
LA.LV sazinājās ar RNP, lai noskaidrotu, vai sētnieki ir gatavi ziemas sezonai, taču vispirms SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Kabanova atklāja, ka publicētajā video tomēr nav redzams viņu darbinieks.
“Pārbaudot iedzīvotāju nofilmēto un sociālajos tīklos publicēto informāciju, secinājām, ka šis cilvēks nav mūsu darbinieks un nofilmētais ielas fragments nav pie mājas, ko pārvalda mūsu uzņēmums. Arī jaunie formastērpi mums izskatās citādāk. Tāpēc mums šī situācija ir īpaši nepatīkama. Tomēr jebkurā gadījumā esam pateicīgi iedzīvotājiem par vērību – izmantojām to kā iespēju sāls lietošanu vēlreiz pārrunāt ar saviem darbiniekiem.”
Kas attiecas uz gatavību ziemas sezonai, RNP pārstāve norāda: “Esam gatavi ziemai un esam arī daudz darījuši, lai sētniekiem ar ziemas sniegu nav jācīnās vieniem. Uzņēmumam ir moderna tehnika – traktoriņi, kas var palīdzēt lielās teritorijās. Tāpat veidojam uzkopšanas darbu brigādes, kas mobili un ātri var apkalpot daudzas mājas.
Cīņā ar ledu mūsu sētnieki izmanto smiltis, pēc vajadzības līdz 20 % piejaucot sāli. Tādējādi meklējam līdzsvaru, lai cilvēkiem ir droši pārvietoties un lai nekaitējam nedz videi un mājdzīvniekiem, nedz īpašumam, jo sāls bojā konstrukcijas, apavus un iekštelpas.
Tīru sāli Rīgas domes noteikumi atļauj izmantot tikai gadījumos, kad citi risinājumi nav iespējami vai pat bīstami, piemēram, uz pandusiem vai stipra apledojuma gadījumos. Bet pat šajās situācijās cenšamies tīru sāli tomēr pēc iespējas nelietot.”
Uz jautājumu, kā tiek kontrolēts sētnieku darbs, lai nenotiktu pašdarbība, Inita Kabanova atbild: “Praktiski palīdz tā dēvētie apjoma normatīvi – sētniekiem gluži vienkārši nav izsniegts tik daudz sāls, lai to kaisītu tīrā veidā vai lielā proporcijā. Tāpat darbu vietas tiek regulāri apsekotas.
Bet, protams, ikvienam darbiniekam ir darba instruktāža un skaidrojumi, kā arī regulāri atgādinājumi, jo gribam, lai darbinieki izprot nosacījumus.”