Pret slovākiem tukšā, priekšā Vācija 0

Latvijas U-20 hokeja valstsvienība cīņā par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā Ufā (Krievija) ceturtdien ar rezultātu 3:5 (1:1, 0:2, 2:2) zaudēja Slovākijas vienaudžiem.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

Latvija – Slovākija 3:5 (1:1, 0:2, 2:2). 1:0 Ozoliņš (Bukarts, 1:26), 1:1 Birešs  (Korims, Mrazs, 14:03), 1:2 Mikušs (Matiss, Uhriks, 30:54), 1:3 Daņo (Nehala, 33:19, vair.),  2:3 Jevpalovs (Bļugers, Lipsbergs, 45:14), 3:3 Kulda 9Siksna, Jevpalovs, 50:22, vair.), 3:4 Birešs (Daņo, Čerešņaks, 54:35), 3:5 Daņo (59:47, vair.). Metieni 40:27.

Šī cīņa Latvijas izlasei gan neko būtisku čempionātā neizšķīra, jo vietas saglabāšanai augstākajā divīzijā tai tik un tā piektdienas mačā pret Vāciju nepieciešama uzvara. Savukārt Slovākijas vienības pārstāvji nodrošināja vietu spēcīgāko komandu saimē arī nākamajā čempionātā.

Vadībā Latvijas izlase izvirzījās jau pēc nospēlētām 86 sekundēm, kad precīzs pēc Riharda Bukarta piespēles bija Kārlis Ozoliņš, gūstot savus pirmos vārtus turnīrā. Trešdaļas vidū Latvijas izlase veiksmīgi izturēja mazākumu, taču uzreiz pēc tā beigām 15.minūtē 1:1 panāca Andrejs Birešs.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē ievērības cienīgi notikumi nenorisinājās, bet 11.minūtē slovākiem vadību dāvāja Tomāšs Mikušs, kurš ikdienā spēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Bratislavas “Slovan”. Divas minūtes vēlāk noraidīts tika Ņikita Jevpalovs, bet sekojošajā vairākumā jau 3:1 Slovākijas izlases labā panāca Marko Daņo.

Trešās trešdaļas sestajā minūtē vienus vārtus Latvijas izlasei ar savu otro precīzo raidījumu turnīrā atguva Jevpalovs, kuram rezultatīvi asistēja Teodors Bļugers un Krišs Lipsbergs, bet 11.minūtē 3:3 vairākumā panāca Edgars Kulda. Uzbrucējam viņa pirmajos vārtos čempionātā rezultatīvi piespēlēja Edgars Siksna un Jevpalovs.

Mača turpinājumā Latvijas hokejisti reizi nespēja izmantot viena vīra pārsvaru, bet piecas minūtes pirms cīņas beigām, spēlējot četri pret četri, atkal nokļuva zaudētājos, kad otro reizi mačā izcēlās Birešs. Spēles izskaņā Latvijas izlase centās atspēlēties ar sešiem laukuma spēlētājiem, tomēr 13 sekundes pirms beigām ielaida piekto ripu, kad to tukšos vārtos raidīja Daņo.

Šo cīņu Latvijas izlases vārtos uzsāka Elvis Merzļikins, kuru pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem nomainīja Ivars Punnenovs.

Šajā čempionātā Latvija apakšgrupu turnīra četros mačos piedzīvoja četrus zaudējumus, bet Slovākija vienīgo uzvaru grupā izcīnīja pār Vāciju, ko uzvarēja pagarinājumā ar 2:1.

Tagad “izkrišanas apakšgrupas” kopvērtējumā pēc divām spēlēm pirmā ir Somija ar sešiem punktiem un vairs nevar zaudēt vietu spēcīgāko komandu sabiedrībā, pieci punkti ir Slovākijai, kas arī garantējusi palikšanu augstākajā divīzijā, Vācija izcīnījusi vienu punktu, bet Latvija pie punktiem nav spējusi tikt.

Pēdējā kārtā piektdien Latvija sacentīsies ar Vāciju, bet Somija spēlēs ar Slovākiju. Izdzīvošanas grupā komandas ņem līdzi izcīnītos punktus no pirmās kārtas mača pret otru vienību no savas apakšgrupas. Vājākās izlases vietu nākamajā čempionātā ieņems Norvēģija, kas decembra vidū triumfēja pirmās divīzijas A grupas turnīrā.

Latvijas izlasei čempionātā izvirzīts uzdevums izcīnīt vismaz devīto vietu jeb saglabāt vietu augstākajā divīzijā. Latvijas U-20 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā iepriekš spēlējusi četras reizes, pēdējo reizi 2011. un 2012.gadu mijā, kad saglabāja vietu spēcīgāko komandu vidū, ierindojoties devītajā pozīcijā. Zīmīgi, ka visas iepriekšējās reizes, kad Latvijas izlase spēlējusi augstākajā divīzijā, sacensības notika Kanādā.