Foto: Shutterstock

Regulators nolemj OIK šim gadam nemainīt 0

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome šodien apstiprināja elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK). Kopējā OIK vērtība no 2015. gada 1. aprīļa saglabāsies šobrīd spēkā esošajā apmērā un būs 0,02679 eiro par kilovatstundu (eiro/kWh), informē SPRK.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

Elektroenerģijas obligātais iepirkums ir valsts noteikts atbalsta mehānisms elektroenerģijas ražotājiem, kas elektroenerģiju ražo koģenerācijas stacijās vai no atjaunojamiem energoresursiem. Atbilstoši Elektroenerģijas tirgus likumam atbalstu īsteno publiskais tirgotājs, kura pienākumus no 2014. gada 1. aprīļa pilda AS “Enerģijas publiskais tirgotājs”.

Publiskais tirgotājs iepērk elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros no elektroenerģijas ražotājiem, maksā garantēto maksu par elektrostacijās uzstādīto jaudu, sedz balansēšanas izmaksas, kā arī administratīvās izmaksas. Minētās publiskā tirgotāja izmaksas sedz visi elektroenerģijas galalietotāji proporcionāli savam elektroenerģijas patēriņam kā OIK maksājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai nodrošinātu OIK saglabāšanu līdzšinējā apjomā un nepieļautu tās pieaugumu, valdība jau pagājušajā gadā uzsāka īstenot virkni aktivitāšu – līdz 2016. gadam Ekonomikas ministrijai ir liegts elektroenerģijas ražotājiem izsniegt jaunas tiesības saņemt atbalstu elektroenerģijas obligātā iepirkuma ietvaros.

Tāpat 2014. gadā ieviests subsidētās elektroenerģijas nodoklis, kā arī tika paredzēta valsts budžeta dotācija. Šogad OIK aprēķinā valsts budžeta dotācija ir iekļauta 20,335 miljonu eiro apmērā. Ja dotācija netiktu piemērota, līdzšinējo 0,02679 eiro/kWh vietā OIK būtu par 11% lielāks.

OIK, ko veido obligātais iepirkums no koģenerācijas stacijām, no 2015. gada 1. aprīļa veido 0,01671 eiro/kWh, kas ir mazāka nekā gadu iepriekš (0,01737 eiro/kWh). Savukārt OIK, ko veido obligātais iepirkums no elektroenerģijas ražotājiem, kas izmanto atjaunojamos energoresursus, no 2015. gada 1. aprīļa veido 0,01008 EUR/kWh. Tas ir vairāk nekā gadu iepriekš (0,00942 eiro/kWh).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.