Foto: LETA

Politiķu ideja par neparedzēto Saulkrastu novadu izraisījusi limbažnieku protestus 5

Limbažu novads bija viens no tiem, kas atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu un novadu karti, kurā Limbažiem pievienots arī Salacgrīvas un Alojas novads. Tā domei bija tikai viens nosacījums – lai esošā pašvaldības teritorija paliktu vienota.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Taču Nacionālās apvienības (NA) priekšlikums izveidot VARAM kartē neparedzēto Saulkrastu novadu, tam pievienojot daļu tagadējā Limbažu novada teritorijas – Vidrižus un Skulti, kā arī Lēdurgu no Krimuldas pašvaldības un Sējas novadu –, izraisījusi limbažnieku protestus.

Dažās dienās jau savākti vairāk nekā 1700 paraksti par aicinājumu Saeimai atstāt novadu nesadalītu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Par to otrdien Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē informēja Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers (ZZS).

Pašvaldības vadītājs bija neizpratnē, kā var atdalīt no esošajiem novadiem pagastus, nenoskaidrojot to iedzīvotāju viedokli. Sēdē uzstājās arī Skultes iedzīvotāju pārstāve, kas izteica dziļu vilšanos Nacionālajā apvienībā, kuru savulaik pat esot atbalstījusi.

“Mani pārsteidz Nacionālās apvienības pieeja – tā nav valstiska, ja šādi vēlaties pasliktināt Limbažu novada attīstību. Jūs tikai parādīsiet savu spēku,” sēdē teica Limbažu novada deputāts Māris Beļaunieks (JKP). Neviens no argumentiem pret Saulkrastu novada izveidošanu, tam pievienojot teritorijas no citām pašvaldībām, nemudināja koalīcijas vairākumu mainīt savu viedokli. Komisija konceptuāli jauna novada izveidošanai deva zaļo gaismu.

Pēc Arvila Ašeradena (“JV”) priekšlikuma komisija aicinās VARAM veikt ar minētajām pašvaldībām konsultācijas. “Te tiek nosauktas pilnīgi jaunas robežas, bet nav notikušas pat savstarpējās sarunas. Piejūras novadiem arī ir vienas intereses, bet lauku pagastiem – pavisam citas,” sacīja A. Ašeradens.

VARAM piedāvāja Saulkrastus un Carnikavu apvienot ar Ādažu novadu – tā priekšsēdis Māris Sprindžuks (LRA) arī neatbalsta to, ka “tiek piepirkti klāt pagasti, lai sanāk nepieciešamais iedzīvotāju skaits – 15 000.”

Viņaprāt, VARAM sagatavotais modelis esot vairāk valsts interesēs – apvienojot līdzīgu interešu pašvaldību resursus, varētu izveidot vienu patiešām spēcīgu novadu.

NA deputāts Jānis Dombrava un arī Saulkrastu novada vadība atgādināja, ka atsevišķa novada izveidošana, paplašinot tā teritoriju, ir apspriesta jau 2009. gada reformas laikā, bet toreiz neesot īstenota. J. Dombrava arī uzsvēra, ka, zaudējot divus pagastus, vietā Limbažu novads iegūs tam pievienoto pašvaldību teritorijas.

Reklāma
Reklāma

Jauna Saulkrastu novada veidošana bija vienīgā atkāpe no VARAM piedāvātās kartes, pret kuru ministra padomniekam Madaram Lasmanim nebija iebildumu. Var secināt, ka koalīcijā par to ir vienošanās.

Līdzīgu Pierīgas pašvaldību viedoklis netika ņemts vērā. Jau iepriekš komisija nobalsoja par Mārupes un Babītes apvienošanu. Ikšķiles novadam neļāva pievienoties “Jaunās Vienotības” biedra Raimonda Čudara vadītajai Salaspilij, jo tā vēloties saglabāt savu teritoriju esošajās robežās.

Noraidīti tika arī priekšlikumi par izmaiņām iezīmētajos Ādažu (bez Saulkrastiem, iespējams) un Ulbrokas novados. Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs Uldis Augulis sacīja: “Vienā gadījumā iedzīvotāju viedokli ņem vērā, bet citā – neņem. Tā jūs nevis veicināsiet attīstību, bet radīsiet problēmas nākotnē.”

TV3 ziņu video skaties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.