Publicitātes foto

Skaidrojam, kāda veida individuālā kanalizācijas sistēma var radīt draudus apkārtējai videi 0

Būvējot, īrējot vai pērkot jaunu mājokli, viens no galvenajiem uzstādījumiem ir pieslēgums centralizētajai kanalizācijas sistēmai. Bet ko darīt, ja šādu prasību nav iespējams realizēt?

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Lasīt citas ziņas

“Tad, kad tiek uzbūvēts nekustamais īpašums, kanalizācija ir viens no galvenajiem elementiem, kuram ir jābūt ierīkotam konkrētajā vietā, lai šo īpašumu varētu ekspluatēt,” kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” skaidro Rīgas domes Mājokļa un vides departamenta apsaimniekošanas pārvaldes priekšniece Ingrīda Mutjanko.

“Individuālās kanalizācijas sistēmas ir visas tās, kuras tiek ierīkotas nekustamajos īpašumos, lai tos varētu izmantot, lai cilvēki tajos var dzīvot. Turklāt šīs kanalizācijas sistēmas nav pieslēgtas centralizētajiem kanalizācijas tīkliem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz ar to tās sistēmas var būt ļoti dažādas- tie var būt septiķi, tās var būt rūpnieciski ražotas lokālas kanalizācijas sistēmas. Pārsvarā gadījumu, piemēram, privātmājās tiek ierīkotas krājtvertnes.”

Speciāliste arī skaidro, ka šobrīd varētu teikt, ka tieši krājtvertnes ir, iespējams, nedrošākais kanalizācijas veids, jo ja tā nav hermētiska, tad visi neattīrītie notekūdeņi nonāk gruntī. Tas arī esot risks vides piesārņojumam.

Visu šīs nedēļas raidījumu “Būtu zinājis” skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.