Šķirbaina grīda 0

“Pirms desmit gadiem uzliku grīdu no smalkiem importa dēļiem. Tagad grīdā lielas spraugas. Ko darīt?
” Jānis Ozers Rīga

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

Grīdas dēļi saraujas divu iemeslu dēļ. Vispirms tie izžūst un saraujas sagatavošanas laikā, proti, pirms uzklāšanas tos kaltē, līdz mitrums sasniedz ap 10%. Ja grīdas dēļi vēsā noliktavā nostāv ilgāku laiku, tie atkal var izplesties. Vēlāk tie regulāri raujas un izplešas, mainoties telpas gaisa mitrumam. Īpaši mājās ar centrālapkuri, kur ziemās ir ļoti sauss gaiss. Protams, šķirbaina grīda nav glīta, taču var vēsā mierā to atstāt tādu, kā tā ir, gropju tīrīšanai izmantojot putekļu sūcēju.

– Ja grīdas dēļi ir šķirbaini, tos vislabāk demontēt un ieklāt vēlreiz, stingrāk saspiežot, – uzskata SIA “Gesto” valdes priekšsēdētājs Gunārs Pieķis. – Darbu vislabāk veikt pavasarī pēc centrālapkures izslēgšanas, kad dzīvoklī daudzmaz atjaunojies vidējais gaisa mitrums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Grīdu var špaktelēt, izmantojot cieto vai elastīgo špakteļmasu. Izmantojot cieto, dēļiem, sausā gaisā saraujoties, veidojas neglītas robainas šķirbas, toties izplešoties špaktelei vairs nav vietas, grīdā veidojas spriegums un tā var pacelties.

– Spraugu aizdarīšanai labāk izmantot elastīgo špakteļmasu, kura neplīst un neveidos neglītas spraugas, – iesaka SIA “Abschliff Latvija” vadītāja Ingūna Kaufelde. Lai arī mitrākā laikā dēļi piebriedīs, saspiedīsies un masu nedaudz pacels, toties sausākā gaisā tā paliks uz vietas. Noderīga ir Aqua-Seal PAK-Stop – elastīga, bezkrāsaina masa, ko izmanto tieši vecu koka grīdu spraugu aizdarīšanai. Produktu mehāniski sajauc ar Aqua-Seal Pafuki Pulver un tonē ar saskanīgu pigmentu. Grīdai jābūt kārtīgi noslīpētai un iztīrītai. Masu ātri uzklāj ar nerūsējoša tērauda špakteļlāpstiņu, neatstājot pārpalikumus. Pie gaisa temperatūras +23 °C un relatīvā mitruma 50 % virsmu var slīpēt pēc apmēram 14 – 16 stundām. Pie nepietiekamas ventilācijas, zemas temperatūras, augsta mitruma vai biezas masas kārtas žūšanas laiks palielinās pat līdz 36 stundām. Ja nepieciešams, pēc pilnīgas nožūšanas procedūru var atkārtot. Atkarībā no grīdas un lietošanas metodes vidējais patēriņš ir viens litrs uz 10 m². Sajauktu maisījumu slēgtā traukā istabas temperatūrā var uzglabāt vienu nakti.

 

 

Padoms

Lielu spraugu aizdarīšanai ieteicama elastīgā špakteļmasa Pafudima, kuru uzklāj virs spraugās ievietotās elastīgās auklas Pafudima Rundschnur. Putupoliuretāna auklas platums ir 8 vai 18 mm, tā labi noblīvē arī ļoti platas spraugas, ļaujot ietaupīt špakteļmasu.

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.