Spānijas kailgliemeži pārņem dārzus – eksperte skaidro, kādēļ tie ir bīstami un ko darīt 0

“Spānijas kailgliemeži vairojas neticami ātri,” brīdina Laura Anteina, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore, TV24 raidījumā “Uz līnijas”.

Reklāma
Reklāma
Gribas ceļot, bet maciņš neļauj? Trīs skaistas un lētas valstis, kurp doties no Latvijas
TV24
Viņu sauc par “zelta bērnu”! Zināms, kurš varētu ieņemt Krievijas prezidenta amatu pēc Putina
Direktors ar 1700 eiro algu? Aizdomīga vakance valsts portālā raisa bažas par iespējamu nodokļu apiešanu un saitēm ar Latvijai nedraudzīgām valstīm
Lasīt citas ziņas

Šie invazīvie gliemeži, kas plaši izplatījušies Siguldā, Rīgā, Jūrmalā un citviet Latvijā, rada būtisku kaitējumu gan dabai, gan cilvēku īpašumiem.

“Tās ir radības, kas izspiež citus dzīvniekus un bojā dārzeņu stādījumus, piemēram, kāpostus, jo tie viņiem garšo” skaidro Anteina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai ar šo kaitēkli cīnītos, visefektīvākais risinājums šobrīd ir to fiziska savākšana. Dažviet Latvijā, piemēram, Rīgā, ir izvietotas īpašas urnas, kur gliemežus var nodot, taču tie iepriekš droši jāiesaiņo divos plastmasas maisiņos.

“Svarīgi ir arī atcerēties, ka gliemežus nedrīkst mest komposta kaudzē, jo tas viņiem tikai palīdz vairoties vēl vairāk,” atgādina dabas aizsardzības eksperte.

Eksperte uzsver – cīņa būs bezjēdzīga, ja iesaistīsies tikai viens sētas īpašnieks.

Laura Anteina aicina sabiedrību ne tikai rīkoties pašiem, bet arī mudināt kaimiņus iesaistīties. Ja viens cilvēks vāks gliemežus, bet pārējie nē, rezultāts nebūs jūtams, jo kaitēkļi pārvietosies uz teritorijām, kur netiek apkaroti.

Kopīga rīcība ir vienīgais veids, kā šiem negaidītajiem iebrucējiem stāties pretī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.