Par festivāla simbolu izvēlēta slota, kuras uzdevums – aizslaucīt šķērļus un attīrīt ceļu veselīgākai un viedākai dzīvei
Par festivāla simbolu izvēlēta slota, kuras uzdevums – aizslaucīt šķērļus un attīrīt ceļu veselīgākai un viedākai dzīvei
Foto – Laura Grīnvalde

“Spīdolas salidojums” Cēsīs aicina tikties ar seno zināšanu glabātājiem 0

11. maijā no plkst.12 Cēsu Pils parks gaidīs visus, kam interesē iespējas atgūt un saglabāt veselību un veselumu, dzīvot saskaņā ar dabas ritmiem un pasmelties gadu simtus un tūkstošus izturējušas zināšanas. Veselības prakšu un seno zināšanu festivāls “Spīdolas salidojums” pulcēs 108 meistarus, tajā interesenti varēs izvēlēties starp 40 meistarklasēm un nodarbībām, kā arī saņemt individuālas konsultācijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Kokteilis
Bijusī olimpietie apstiprina baumas: olimpiskie ciemati kļuvuši par intīmo izklaižu perēkli 63
Attālinātajam darbam beigas? Jaunais Valsts kancelejas direktors sola pārskatīt šo ierēdņu darba modeli
Lasīt citas ziņas

Festivālā aicināti piedalīties labākie sava aroda meistari no vairāk nekā 40 fiziskās, emocionālās un garīgās veselības nozarēm, kā arī tautas tradīciju un nemateriālā kultūras mantojuma glabātāji.
Apzinoties, ka daudziem ir duāla attieksme pret alternatīvo medicīnu un seno prasmju zinātājiem, “Spīdolas salidojuma” rīkotāji par vienu no šā pasākuma mērķiem izvirzījuši lauzt stereotipus, ļaut klātienē un katram caur paša pieredzi veidot viedokli.

“Pirmām kārtām, šī būs iespēja paplašināt savu redzesloku,” skaidro festivāla idejas radītāja, astroloģe, žurnāliste un grāmatu autore Aija Austruma, “bet galvenais –izdevība klātienē tikties ar dažādu jomu fiziskās, emocionālās un garīgās dziedināšanas praktiķiem, uzdot savus visdegošākos jautājumus un saņemt atbildes, izbaudīt dažādas procedūras un just, kā tas maina sajūtas. Iztaujāt dziedniekus par savām veselības problēmām, apgūt dabai tuva un veselīga dzīvesveida knifus, lai uzturētu možumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gribētāji varēs izmēģināt tādus savas enerģijas pārvaldīšanas veidus kā ciguns, joga, biodeja, īpašas vingrošanas un elpošanas tehnikas. Aromterapija, krāsu, skaņu, kristālu, dzintaru, augu dziedniecība – viena lieta ir lasīt par to medijos, otra – izjust pašam.”

“Spīdolas salidojuma” programmā paredzētas vairāk nekā 40 lekcijas – gan plašam klausītāju lokam, gan specifiskai auditorijai – pirtsmīļiem, kristālu un augu pazinējiem, tiem, kas ir ceļā uz savu tautastērpu, un vēl daudzas tēmas. Ar savām bagātīgajām zināšanām lekcijās dalīsies pirts meistars un dziednieks Ziedonis Kārkliņš, emocionālās veselības konsultante Alīna Voronova, astroloģe Līga Šīrona un citi. Pasākuma laikā darbosies tirdziņš, kurā būs iespējams iegādāties Latvijas meistaru darinājumus. Festivālu vainagos ugunsrituāls senču tradīcijās, ko vadīs baltu godu vadītāja Māra Brante. Nobeigumā – Cēsu tautas mākslas kolektīvu vadīta spēka dziesmu sadziedāšanās.

Jautāti, kāpēc par “Spīdolas salidojuma” simbolu izvēlēta slota, rīkotāji uzsver, ka senlaikos šis maģiskais priekšmets nav ticis saistīts ar ļaunām burvestībām, – ne velti mums pat ir sena zīme ar nosaukumu Laimas slotiņa. Festivāla slotas uzdevums ir attīrīt taustāmo un arī enerģētisko vidi, aizslaucīt šķēršļus, pavērt ceļu laimīgam notikumu izvērsumam. “Slotā kā simbolā ir arī sava daļa pašironijas, turklāt nav taču tumšie Viduslaiki, lai no tās baidītos,” piebilst Austruma.

Šis festivāls ir pirmais lielais šādas ievirzes pasākums Vidzemē, un Cēsis izvēlētas ne tikai gleznainā parka, senču pilskalna un Cēsu Kultūras un tūrisma centra atsaucības dēļ, bet arī tāpēc, ka Andrejs Pumpurs savu eposu “Lāčplēsis” rakstīja Cēsīs.

11. maijs par “Spīdolas salidojuma” dienu izvēlēts, jo šajā laikā iekrīt Ūsiņa diena – viena no astoņām mūsu senču Saules kalendāra pieturām. Ūsiņš ir gan Saules vedējs, gan gaismas nesējs. Tajā skaitā – zināšanu gaismas. Festivāla rīkotāji uzsver: “Gribētos, lai festivālā uzzināto, izmēģināto cilvēki liek lietā, uzlabojot dzīves kvalitāti kopumā. Lai tur dzīvas senču tradīcijas, rituālus, lai dziļāk izjūt saikni ar dabu un savām saknēm. Lai līdz sirds dziļumiem saprot, ka paši rada savu likteni ikkatru mirkli!”

Reklāma
Reklāma

Kas jāņem vērā, 11. maijā dodoties uz Cēsīm:

• ja vēlieties apspriest kādu personīgu jautājumu ar astrologu, jāzina dzimšanas laiks un vieta;
• ja gribat noskaidrot, kā iekārtot savu nekustamo īpašumu vai kur tajā ir āderes, – jāpaņem līdzi plāns;
• vēlams paņemt kaut ko zemē noklājamu atpūtas brīdim vai jogai;
• ieeja parkā un dalība kolektīvajās nodarbībās ir par brīvu, bet individuālās konsultācijas pie meistariem, kā arī, protams, tirdziņš – par samaksu (paņemiet līdzi naudiņu). Par 3 eiro ziedojumu apmeklētāji saņems zīmodziņu un iespēju izmantot visus individuālos pakalpojumus par zemāku maksu.

Vairāk informācijas – www.spidolassalidojums.mozello.lv .

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.