Foto – Shutterstock

Stikls siltumnīcai: kurš labāks 0

Kādu stiklu labāk izvēlēties siltumnīcai? STAŅISLAVS ALŪKSNES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 28
Lasīt citas ziņas

Lai arī stikls ir trausls materiāls, tomēr no gaismas caurlaidības viedokļa tas noteikti ir labāks par polikarbonātu. Siltumnīcām pārsvarā izmanto 3–4 mm biezu parasto stiklu, stāsta SIA Stikla serviss tirdzniecības vadītājs Māris Butlers. Stikls ir ilgmūžīgs, nodrošina augstu gaismas caurlaidību. Parastam 4 mm stiklam gaismas caurlaidība ir 89 procenti. Ja nepieciešama vēl lielāka gaismas caurlaidība, siltumnīcu būvei var izmantot dzidrinātos stiklus – ar pazeminātu dzelzs saturu. Šiem stikliem gaismas caurlaidība ir 92%, tomēr tie ir arī ievērojami dārgāki.

Drošāki pret plīšanu, skrāpējumiem, tajā skaitā izturīgāki pret temperatūras svārstībām ir rūdītie stikli. Tie ir pat piecas reizes izturīgāki par parastajiem stikliem. Viens kvadrātmetrs 4 mm bieza stikla sver 10 kilogramu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stikla cena atkarīga no pasūtījuma apjoma, apstrādes, piemēram, parastam 4 mm biezam stiklam cenu diapazons var būt 4–12 eiro, bet rūdītam tikpat biezam stiklam 13–25 eiro par vienu kvadrātmetru.

Stikla siltumnīcai svarīgs arī jumta slīpums – 45° noteikti vajadzīgi, lai sniegs no tā noslīdētu. Priekšrocība ir tā, ka stikla siltumnīcai nav tik sarežģīti ierīkot atveramos jumta logus ar eņģēm.

Salīdzinājumam: polikarbonāta loksnes ir vieglākas un izturīgākas, taču gaismas caurlaidība vājāka nekā stiklam un plēvei. Tās ir arī dārgākas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.