Kadrs no latviešu pirmās animācijas filmas “Ki-ke-ri-gū” (1966).
Kadrs no latviešu pirmās animācijas filmas “Ki-ke-ri-gū” (1966).
Publicitātes foto

Svinēs Latvijas leļļu animācijas “tēva” Arnolda Burova simtgadi 0

Atzīmējot leļļu animācijas žanra Latvijā pamatlicēja Arnolda Burova (29.04.1915 – 13.01.2006) simt gadu jubileju, LKA Rīgas Kino muzejā tiks rādītas viņa režisētās īsfilmas, aģentūrai BNS pavēstīja muzeja kuratore Agnese Logina.

Reklāma
Reklāma
Kad visas bikses spiež: kāpēc ar gadiem vēders kļūst apaļāks un kā to apturēt – padomi, kas patiešām strādā
Baiss atklājums satricina Lielbritāniju: noskaidrots, ka jaunās izlūkdienesta vadītājas vectēvs bijis bēdīgi slavenais “Miesnieks”
Veselam
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
Lasīt citas ziņas

Īsfilmas tiks rādītas muzeja latviešu kino vakaru ciklā “Diagnoze – kino” 9. aprīlī.

Skatītājiem tiks piedāvāta septiņu īsfilmu izlase, kas tapušas Rīgas Kinostudijā: “Ki-ke-ri-gū!” (1966), “Dullais Dauka” (1968), “Puķu Ansis” (1968), “Pasaka par vērdiņu” (1969), “Bums un Piramidons” (1969), “Si-si-dra” (1977) un “Vanadziņš” (1978).

CITI ŠOBRĪD LASA

Arnolds Burovs bija leļļu animācijas pamatlicējs Latvijā. Viņa filmas raksturo izkopta estētiskā forma – gleznieciska kompozīcija, lēns temps un statiskas ainavas, kas ļauj pakavēties animācijas realitātē, kur valda mākslinieka radītie iespējamā un neiespējamā nosacījumi. Viņa režisētā filma “Vanadziņš” ir vienīgā animācijas filma, kas iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Burovam 100 gadu aprit 29. aprīlī.

Ieeja uz filmu vakariem ir bez maksas.

Filmu ciklu “Diagnoze – kino” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, un tas notiek sadarbībā ar Rīgas Kinostudiju un Nacionālo kino centru.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.