Publicitātes foto

“Turībā” studijas klātienē varēs apmeklēt vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, pārējie mācīsies tiešsaistē 7

Biznesa augstskola “Turība” ir izstrādājusi kārtību, kādā studenti un pasniedzēji varēs sākt jauno mācību gadu Covid-19 pandēmijas apstākļos, paredzot, ka studijas klātienē varēs apmeklēt vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, kamēr pārējiem mācības notiks tiešsaistē.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūrai LETA pavēstīja augstskolas Attīstības direktors Valts Jirgensons, šī kārtība būs spēkā no 2021.gada 1.septembra līdz 31.decembrim, paredzot, ka nepieciešamības gadījumā tiks veiktas izmaiņas, par ko savlaicīgi paredzēts informēt gan studentus, gan pasniedzējus, gan citu personālu.

Atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieteikumam noteikti trīs režīmi, kur pirmais ir drošs un paredz, ka visi klātesošie ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, ko var pierādīt ar atbilstošu sertifikātu. Ikviens, kurš ietilpst šajā grupā, varēs darboties bez epidemioloģiskās drošības ierobežojumiem, apmeklējot lekcijas klātienē un piedaloties studiju procesā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrs režīms ir daļēji drošs, kur klātesošie ir vakcinēti, pārslimojuši Covid-19, ko var pierādīt ar atbilstošu sertifikātu, vai veikuši Covid-19 testu, kas bijis negatīvs. Šajā gadījumā darbojas epidemioloģiskās drošības ierobežojumi jeb divu metru distances ievērošana, sejas maskas, kā arī regulāra roku un telpu dezinfekcija.

Tāpat paredzēts arī trešais jeb nedrošais režīms, kas neparedz vakcināciju, pārslimošanu vai negatīva testa esamību. Šiem studentiem un pasniedzējiem ir atļauts apmeklēt ierobežotas telpas, tostarp bibliotēku, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības – divu metru distanci, sejas maskas un citus drošības pasākumus.

Sagatavotā kārtība, kādā tiek nodrošināta Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošana”Turībā” paredz, ka lekcijas klātienē varēs apmeklēt tie studenti, kuri atbilst droša režīma prasībām, ko pārbaudīs augstskolas personāls, tādējādi pārliecinoties par sertifikāta esamību, kā arī pārbaudot katras personas identitāti, uzrādot ID karti vai pasi.

Ārvalstu studentiem līdztekus derīgam Covid-19 sertifikātam būs jāuzrāda arī uzturēšanās atļauja.

Pārējie studenti, kuri nav vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19, lekcijas varēs turpināt apmeklēt tiešsaistē, izmantojot interneta platformu “Webex”.

“Turības” rektors Aldis Baumanis atklāja, ka augstskola ir veikusi visus priekšdarbus, lai auditorijas nodrošinātu ar kamerām un citu tehniku, kas ļaus organizēt hibrīdlekcijas, kur daļa no studentiem atrodas auditorijā, bet daļa – attālināti.

“Vēlamies dot iespēju studentiem atgriezties normālā studiju procesā, veidojot savstarpējo komunikāciju vienam ar otru, kā arī pasniedzējiem, tādēļ izvēlējāmies šādu pieeju, neaizmirstot arī par tiem, kuri vēl nav vakcinējušies,” pauda Baumanis.

Reklāma
Reklāma

Lai maksimāli efektīvi nodrošinātu studiju procesu, pieņemts lēmums pagarināt arī starpbrīžus starp lekcijām, lai tādējādi varētu nodrošināt telpu vēdināšanu. “Turības” lasītavā, sporta kompleksā un biznesa inkubatorā turpmāk atļauts uzturēties tikai tiem cilvēkiem, kas atbilst drošajam režīmam, pierādot to ar Covid-19 sertifikātu un personas apliecinošu dokumentu, ko pārbaudīs personās.

Gadījumā, ja augstskolas darbiniekam, docētājam vai studentam mācību procesa laikā parādīsies akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, tostarp drudzis, klepus, elpas trūkums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, ikviena pienākums būs pārtraukt darba pienākumu veikšanu vai mācības, dodoties mājās, telefoniski informējot savu vadītāju, kā arī sazināties ar ģimenes ārstu, lai vienotos par turpmāko ārstēšanas režīmu.

Savukārt Jaunatnes tūrisma mītnē, kas izvietota biznesa augstskolas “Turība” teritorijā, noteikts nedrošais režīms, kas nozīmē, ka katram īrniekam ir pienākums sekot līdzi savai veselībai, ievērojot visus noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus.

Gadījumā, ja parādās vīrusa pazīmes, īrniekam ir pienākums nekavējoties rīkoties atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām, informēt mītnes vadību par izveidojušos situāciju, sazināties ar ģimenes ārstu un ievērot noteikto režīmu. Gadījumā, ja Covid-19 tests ir pozitīvs, studentam jādodas uz augstskolas izveidoto izolatoru, kur jāpavada desmit dienas. Gadījumā, ja septītajā dienā tests ir negatīvs, izolatoru būs atļauts pamest.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.