Foto. pexels.com/ Tom Fisk

Uz Saules noticis liels sprādziens. Uz Zemi traucas spēcīga magnētiskā vētra 57

Uz Saules noticis iespaidīgs uzliesmojums, kura dēļ uz Zemes gaidāma magnētiskā vētra. Par to ziņo The Watchers. Tiek ziņots, ka liels un jaudīgs X klases uzliesmojums sākās 8. decembrī plkst. 8:50 UTC un beidzās plkst. 9:10 UTC (11:10 UTC).

Reklāma
Reklāma
Trīs mērces, kuras nekavējoties vajadzētu izmest no ledusskapja. Kādu kaitējumu veselībai tās var nodarīt?
Ilgmūžības eksperti dalījušies ar pavisam vienkāršu rīta rutīnu, kas palīdzēs nodzīvot līdz 100 gadu vecumam
Auns – Tīģeris, Jaunava – Trusītis: noskaidro, kurš no “Vinnija Pūka” varoņiem atbilst katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Saules uzliesmojumi ir spēcīgi enerģijas uzliesmojumi. Uzliesmojumi un Saules izvirdumi var ietekmēt radiosakarus, elektrotīklus, navigācijas signālus un radīt risku kosmosa kuģiem un astronautiem. Šis signāls ir klasificēts kā X2.2. X klase apzīmē visintensīvākos uzliesmojumus, savukārt skaitlis sniedz vairāk informācijas par tā stiprumu.

Uzliesmojuma laikā notikusi koronālās masas izmešana. Vismaz daļa no šīs koronālās masas izmešanas var būt vērsta uz Zemi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt ar šo notikumu bija saistīts 3 minūšu radio sakaru traucējums. Tas parasti ir īslaicīgs, taču varēja radīt traucējumus jutīgākajos uztvērējos, tostarp radara, GPS un satelītu sakaros.

Saules maksimums – kas par to zināms

Saules aktivitātes aktīvākā un potenciāli bīstamākā fāze, kas pazīstama kā Saules maksimums, jau rit pilnā sparā un var ilgt vismaz gadu. Šis oficiālais paziņojums nāca kā pārsteigums, jo zinātnieki parasti izvairās no šādiem apgalvojumiem, līdz Saules aktivitāte sāk samazināties, raksta LiveScience.

Arī NASA apstiprinājusi, ka Saules maksimums jau ir sācies. Zinātnieki pieļauj, ka šī fāze varēja sākties pirms diviem gadiem. Viņi arī uzsver, ka augsta Saules aktivitāte, visticamāk, turpināsies arī nākamajā gadā.

Turklāt ir sagaidāms, ka turpmākajos mēnešos Saules aktivitāte palielināsies. Pēc ekspertu domām, tas var izraisīt spožāku ziemeļblāzmu un spēcīgas saules vētras, kurām var būt postoša ietekme uz Zemi.

NASA darbojas arī kā valsts kosmosa laikapstākļu pētniecības grupa. NASA pastāvīgi novēro Sauli un mūsu kosmosa vidi ar kosmosa kuģu floti, kas pēta visu, sākot no Saules darbības līdz Saules atmosfērai un daļiņām, un magnētiskajiem laukiem telpā, kas ieskauj Zemi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.