Foto – AFP/LETA

Vācijas psihoterapeiti: Vismaz pusei bēgļu ir vardarbības izraisītas garīgās veselības problēmas 2

Vismaz pusei no nelegālajiem imigrantiem, kas ieradušies Vācijā, ir garīgās veselības problēmas pēc karā vai bēgšanas laikā piedzīvotā, trešdien paziņojis psihoterapeitu palātas prezidents Dītrihs Muncs.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
TV24
Ojārs Rubenis: “Tikai debilu cilvēku apziņā var būt tāda sajūta, ka mēs varam braukt pa tādiem ceļiem un tādām Rīgas ielām…”
Lasīt citas ziņas

Vairāk nekā 70% pieredzējuši vardarbību un vairāk nekā puse bijuši vardarbības, bieži vien spīdzināšanas, upuri, norādīja Muncs, citējot empīriskos pētījumus, kas veikti pēdējos gados vēl pirms lielā bēgļu pieplūduma.

“Vismaz pusei bēgļu ir psiholoģiskas saslimšanas,” viņš piebilda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbiežāk bēgļi cieš no posttraumatiskā stresa traucējumiem un depresijas, nereti tik smagā formā, ka viņiem raksturīga nosliece uz pašnāvībām.

Muncs norādīja, ka arī 40% bērnu ir pieredzējuši vardarbību un 26% redzējuši, kā uzbrūk viņu ģimenes locekļiem.

Vairāk nekā 40% pieaugušo bēgļu rādās murgi un 50% – atmiņas uzplaiksnījumi, kuros viņi dzīvi vēlreiz pārdzīvo traumatisko notikumu.

Daudzi bēgļi ir arī ļoti jutīgi pret trokšņiem un cieš no bezmiega un nespēj uzturēties šaurās telpās vai vietās, kur ir liels cilvēku pūlis.

Muncs sacīja, ka lielākā daļa šo cilvēku tiek ārstēta ar medikamentiem, proti, tiek ārstēti problēmas simptomi, nevis cēloņi. Viņš aicināja uzlabot bēgļu mentālās veselības aprūpi.

Pašreiz bēgļiem Vācijā tiek piedāvāti 3000 līdz 4000 psihoterapijas kursi gadā, sacīja Muncs, piebilstot, ka pieprasījums varētu būt pat 20 reizes lielāks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.