Foto – LETA

Vai izvēlaties drošu ceļošanas veidu? 0

Aleksis Vakins Bauskā: “No Bauskas uz Rīgu bieži jaunieši dodas kājām, kad neiztrūkstoša lieta ir arī autobraucēju stādināšana. Īpaši tas novērojams rudenī, kad jauniešiem atsākas studijas galvaspilsētā. Arī es bieži vien, ekonomējot naudu, dodos ar stopiem. Lielākoties gan nebraucu viens, bet ar kādu draugu.

Reklāma
Reklāma

 

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 20
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24
Lasīt citas ziņas

Nedomāju, ka puišiem būtu iemesls satraukties par mašīnu stādināšanu. Viņi nepieciešamības gadījumā var arī sevi aizstāvēt. Satraukties no uzmācīgiem vīriešiem vajadzētu drīzāk sievietēm. Viņām gan vajadzētu paņemt līdzi, piemēram, gāzes baloniņu. Cik esmu dzirdējis no autovadītājiem, puišus ņemt automašīnā nemaz nevēlas paši braucēji – viņi baidās no tā, ka vīrieši varētu apzagt pašus autovadītājus. Agrāk uz ceļiem, manuprāt, bija daudz vairāk stopotāju. Tā kā liela daļa nevēlas savā mašīnā uzņemt svešus cilvēkus, samazinājies arī stopotāju skaits.”

Ieva Urtāne Rīgā: “Es nekad neesmu balsojusi gadījuma mašīnas. Visu mūžu dzīvoju Rīgā, un galvaspilsētā tas nav vajadzīgs. Lielākoties pārvietojos ar sabiedrisko transportu, bet, ja kaut kur jānokļūst vēlā vakarā, tad visbiežāk izmantoju taksometru. Stopošana ir iecienīta, ja ir jāpārvar lieli attālumi. Es gan uz svešu mašīnu stādināšanu skatos ar lielām bažām. Domāju, ka tas ir pārdroši, īpaši jaunām meitenēm. Cik nav dzirdēts, ka, apstādinot svešu braucēju, jauniešiem tiek kaut kas nodarīts.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Dainis Tomsons Jelgavā: “Neesmu stopējis mašīnas jau ilgāku laiku. To mēdzu darīt skolas gados, jo dzīvoju aptuveni septiņus kilometrus no mācību iestādes. Tad, lai negaidītu sabiedrisko transportu, ar gadījuma mašīnām devos mājās no skolas. Man patika tāds pārvietošanās veids, jo pa ceļam varēja aprunāties ar daudziem cilvēkiem. Atminos, ka liela daļa autovadītāju stāstīja, ka viņi savās automašīnās uzņem tikai skolēnus. Pieaugušos viņi uzņēmuši nelabprāt, jo nereti no mašīnas aizmugures pazudušas kādas mantas. Šobrīd pats esmu autovadītājs, un jāatzīst, ka neņemu līdzbraucējus. Pieaugušos negribu uzņemt mašīnā, jo ir dzirdēts par uzbrukumiem. Savukārt skolēni vairs tik bieži nepārvietojas kājām. Iespējams, vecāki to viņiem drošības labad lieguši.”

 

Uzziņa

* Gandrīz trešdaļa jeb 29% Latvijas jauniešu vecumā no 15 līdz 19 gadiem atzinuši, ka pēdējā gada laikā ir izmantojuši autostopus. 83% no šajā vecuma grupā aptaujātajiem atzīst, ka ceļot ar autostopiem ir nedroši.

* Ja izmanto autostopu:

1) tas jāveic kopā ar vēl kādu draugu;

2) labāk sēsties tikai tajās mašīnās, kur pasažieri ir arī bērni;

3) pirms kāpšanas mašīnā ieteicams piezvanīt kādam no ģimenes locekļiem vai draugiem un nosaukt mašīnas numuru, krāsu un modeli. Autovadītājam jāliek saprast, ka esat šo informāciju sniedzis tuviniekiem;

4) nevajadzētu mašīnas balsot nomaļās vietās;

5) uzrunājot apstājušos autovadītāju, nevajag uzreiz nosaukt savu galamērķi, bet gan pavaicāt, kurā virzienā viņš dodas un vai tas ir pa ceļam – tā ir iespēja atpazīt cilvēkus, kuriem var būt ļauni nodomi;

6) brauciena laikā autovadītājam jānorāda, ka galamērķī jūs kāds sagaida;

7) ieteicams sēsties automašīnas aizmugurē.

Avots: Drošības kompānija GRIFS AG

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.