Foto: Gundam_Ai/SHUTTERSTOCK

Vai notriektu meža dzīvnieku drīkst apēst? 1

“Vai cilvēks, kurš uz ceļa notriecis meža dzīvnieku un zina, kur jānes, lai veiktu analīzes, var to pēc tam vest uz mājām un lietot uzturā?” jautā lasītājs Guntis no Apes novada.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
TV24
Mūrniece: “Notiek psiholoģiskās operācijas pret mūsu iedzīvotājiem. Tiek mēģināts manipulēt un radīt nedrošības sajūtu”
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē
Lasīt citas ziņas

Valsts meža dienesta (VMD) Medību daļas vadītājs Valters Lūsis informē, ka jautājumus par medījamiem dzīvniekiem, kuru bojāejas cēlonis nav medīšana, ķeršana vai turēšana nebrīvē, reglamentē Medību noteikumu XV nodaļa.

Par rīcību sadursmē ar motorizētu transportlīdzekli bojāgājuša medījamā dzīvnieka līķi (izņemot mežacūku) lemj VMD. Šajos lēmumos netiek paredzēta līķa nodošana personai lietošanai uzturā. Tas attiecas arī uz cilvēku, kurš medījamo dzīvnieku notriecis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja dzīvnieka līķis neapdraud sabiedrības drošību vai veselību, VMD organizē šā dzīvnieka līķa aprakšanu vai pārvietošanu medību platībās, atstājot dabiskajā barības ķēdē. Taču, ja dzīvnieka līķis apdraud sabiedrības drošību vai veselību, tā savākšanu un utilizēšanu nodrošina vietējā pašvaldība.

Savukārt mežacūku līķi, ņemot vērā Āfrikas cūku mēra vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus, ir Pārtikas un veterinārā dienesta kompetencē – līķi tiek aprakti vai savākti un utilizēti.

Saskaņā ar Medību likuma 4. panta pirmo daļu medījamie dzīvnieki kļūst par personas īpašumu tikai pēc tam, kad tie ir nomedīti Medību likumā un citos medības reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.