Foto – Valdis Ilzēns

Vai zemē ierakta nauda? 0

Pēc “LA” lasītāja zvana, ka Neretā ūdenssaimniecības projektā ieguldīts vairāk nekā 340 tūkstoši latu, bet lielākā daļa privātmāju nesteidzas jaunajam ūdensvada tīklam pieslēgties, tāpēc iznāk, ka nauda ierakta zemē, jautāju pašreizējam Neretas novada domes priekšsēdētājam Antonam Blūmam, kāda ir situācija un vai iedzīvotāji iepriekš tika informēti par pieslēguma cenu, vai tika veikta izskaidrošana un aptauja, cik pieslēgsies, lai varētu spriest par projekta lietderīgumu.


Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
Lasīt citas ziņas

“Nu ko tur var pateikt… es baidos samelot…” A. Blūms nedroši iesāk. Tad turpina: “Labāk prasiet pagasta pārvaldes vadītājam Jurim Zālītim, viņš to projektu kūrē, zinās pa punktiem. Es vispārīgos vilcienos. Cena jau zināma ir, kāpēc ne? Kādi 30 procenti tā problēma ir.”

Arī novada domes priekš­sēdētāja vietnieks Arvīds Kviesis jautājumu pāradresē: “Tas ir Zālīša kompetencē.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču J. Zālītis nevar pateikt, cik māju – gan daudzdzīvokļu, gan privātmāju – un cik iedzīvotāju pavisam pie jaunā ūdensvada pieslēgušies un cik vēl ne. Un lūdz zvanīt Neretas pagasta pārvaldes komunālās nodaļas inženierim Rolandam Klibiķim.

Inženieris skaidro, ka daudzu privātmāju īpašnieki nevēlas ūdensvadam pieslēgties, īpaši vecie cilvēki, sakot, ka viņu mūžam pietikšot ar aku pagalmā. Problēma pamazām atrisināšoties reizē ar māju īpašnieku maiņu – jaunie noteikti gribēšot lielākas ērtības.

Cilvēkiem esot pateikts, ka pieslēgšanās maksa būšot atkarīga no ūdensvada trases attāluma līdz mājai – vienai tas ir pieci metri, otrai desmit, vēl citai – piecpadsmit. Kad jautāju, cik māju pavisam bijis plānots pieslēgt un cik jau pieslēgtas, saņemu ieteikumu zvanīt… Jurim Zālītim, viņš noteikti zināšot. Tomēr divas dienas pēc pirmās sarunas J. Zālītis jo­projām man nespēja sniegt konkrētu atbildi…

Sazvanu Neretas pensionāri Skaidrīti Kleinu, kas dzīvo vecā koka mājā. “Neviens man nav jautājis, vai gribu ūdensvadam pieslēgties, neviens nav teicis, cik par to būs jāmaksā, bet es jau laikam neslēgšos klāt, pagalmā ir aka, ūdens ļoti labs,” viņa skaidro. Silvija Teilāne pastāsta vairāk: “Neretas aptieka, ko es vadu, atrodas privātmājā Kalēju ielā 49. Gados vecā saimniece dzīvo Rīgā, par pieslēgumu neinteresējas. Pati dzīvoju astoņpa­dsmit dzīvokļu mājā, manu dzīvokli pieslēdza, bet ūdeni laižu caur filtru. Ūdens kvalitāte droši vien ir laba, bet tik un tā filtrēju. Sākumā mums neteica, cik būs jāmaksā par pieslēgumu, tikai informēja, ka sadalīs uz galviņām. Cik zinu, daudzas mājas nav pieslēgtas. Sabiedriskās ēkas, tās gan.”

Reklāma
Reklāma

Tagad Nereta gatavojas ūdenssaimniecības uzlabošanas otrajai kārtai teritorijā, kurā arī ir daudz privātmāju. Vai sliktā prakse atkārtosies?

 

Uzziņa

Projekta “Ūdenssaimniecības attīstība Neretas pagasta Neretas ciemā” īstenošana

* Kopējās attiecināmās izmaksas – Ls 341 661,07, Eiropas Savienības finansējums – Ls 290 411,91, pašvaldības – Ls 51 242,16;

* veikta 2811,87 m ūdensvada izbūve un 663,15 m ūdensvada rekonstrukcija;

* uzbūvēta kanalizācijas sūkņu stacija;

* veikta 413,37 m kanalizācijas kolektora rekonstrukcija un 1503,20 m kanalizācijas kolektora jaunizbūve;

* 15 ciema ēku kanalizācijas sistēmas pieslēgtas notekūdeņu attīrīšanas ietaisēm;

* ierīkoti seši hidranti;

* veikti arī vairāki citi darbi.

AVOTS: projekta vadītāja asistenta Raimonda Strūves informācija

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.