Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Mirst arī no gripas. Vakcinācija pret gripu – arī Covid-19 dēļ. Vai visiem pietiks? 17

Ilze Pētersone, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Līdz ar vaļīgākiem drošības grožiem Latvijā strauji pieaudzis ar Covid-19 saslimušo skaits. Jāatgriežas pie maskām sabiedriskajā transportā un citiem piesardzības pasākumiem.

Viens no tiem ir arī vakcinācija pret gripu.

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Psihoterapeits Viesturs Rudzītis priecājas, ka meita saslimusi ar Covid-19: “Kā akmens no sirds novēlās…” 263
21 stundas
EL
Egils Līcītis
Stāsti
Politiķis Mārtiņš Kossovičs: “Kāpēc nevaram jau tagad atklāti pateikt pilsētniekiem – lūdzu, nepērciet mašīnas ar lieliem dīzeļiem!” 45
Intervija 1 diena
LE
LETA
Ziņas
Trīs Latvijas pilsētas: paziņo, kur pagājušajā diennaktī atklāts visvairāk Covid-19 inficēto 14
19 stundas
Lasīt citas ziņas
Nupat valdība ievērojami palielinājusi personu loku, kam pretgripas vakcīnas pilnībā finansē par valsts līdzekļiem. Vai visiem pietiks vakcīnu?

“Vienādi piesardzīgi jāizturas pret visiem vīrusiem!” atgādina Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) galvenā ārste, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Baiba Rozentāle. Arī gripa var noritēt ļoti smagi, taču atšķirībā no kovida pret to ir izstrādāta vakcīna, kas Latvijā pieejama kopš septembra vidus.

Kā iesaka Pasaules Veselības organizācija, riska grupām jāsāk vakcinēties jau septembrī, oktobrī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts atbalstīto pretgripas vakcināciju iedzīvotājiem organizē divos veidos – imunizācijas valsts programmā, kad vakcīnas ir pieejamas pie ģimenes ārsta vai citās vakcinācijas iestādēs, un saskaņā ar zāļu iegādes kompensācijas sistēmu, kurā vispirms jāsaņem vakcīnas recepte pie ģimenes ārsta, tad tā jāiegādājas aptiekā un jādodas vakcinēties.

Savukārt ārstniecības personām un to atbalsta personām, kā arī sociālo aprūpes centru ilgstošiem iemītniekiem un darbiniekiem vakcināciju imunizācijas programmā organizē darbavietā vai sociālajā aprūpes centrā.

Riska grupas – no 65 gadiem, ar hroniskām slimībām

Skaitliski lielākā riska grupa, kuru vairāk var skart gripas izplatība un slimības radītie veselības traucējumi, ir seniori no 65 gadu vecuma, kas veido gandrīz 20% no valsts iedzīvotājiem jeb apmēram 390 tūkstošus cilvēku.

Pērn no 26 nāves gadījumiem, ko bija izraisījusi gripa, 19 bija cilvēkiem, kas vecāki par 70 gadiem. No šā gada 30. septembra iedzīvotājiem no 65 gadu vecuma par pretgripas vakcīnu nav jāmaksā, iepriekš bija noteikts 50% līdzfinansējums.

Otra riska grupa, kas tāpat kā seniori turpmāk saņems bezmaksas vakcīnas, ir bērni un pieaugušie ar hroniskām plaušu, sirds un asinsvadu, vielmaiņas, nieru, imūndeficīta slimībām.

Valsts daļēji parūpējusies arī par sievietēm noteiktā pēcdzemdību laikā, finansējot pretgripas vakcināciju 25% apmērā.

Uz visiem minēto grupu cilvēkiem attiecas zāļu iegādes kompensācijas sistēma, kad vispirms aptiekā jāiegādājas ģimenes ārsta izrakstīta pretgripas vakcīna un tad jādodas vakcinēties.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) skaitļi, vakcinēto senioru, kas vecāki par 65 gadiem, skaits katru gadu pieaug. 2018./2019. gada sezonā pret gripu vakcinējās 31 533, 2019./2020. gada sezonā – 43 110, t. i., par 11 577 vairāk.

Šosezon interese par vakcināciju varētu būt vēl lielāka gan 100% finansējuma, gan kovida draudu dēļ, spriež SPKC epidemioloģe Larisa Savrasova.

Nacionālais veselības dienests (NVD) prognozē, ka kompensācijas sistēmas ietvaros šosezon vakcīnas saņems 77 480 personas, kam papildus nepieciešami 541 982 eiro.

Līdz 30. septembrim ievestas 194 238 pretgripas vakcīnu devas (Vaxigrip Tetra, Influvac Tetra, Fluarix Tetra suspensijas injekcijām pilnšļircē), kas esot vairāk nekā pēdējo piecu gadu laikā. Salīdzinot ar pagājušajā sezonā iepirktajām 178 737 devām, šīs sezonas pieaugums ir par 15 501.

Bērnu vakcinācija pieaugusi no 3,1 līdz 68%

Pagājušajā sezonā pretgripas vakcinācija negaidīti strauji palielinājusies 6 līdz 23 mēnešus veciem bērniem un grūtniecēm. Vakcinēto mazuļu skaits pieaudzis no 3,1 līdz 68%.

Vēl 2018./2019. gadā vakcīnas bija saņēmuši tikai 973 bērni un 357 grūtnieces, bet 2019./2020. gadā cipari uzskrējuši attiecīgi līdz 21 427 un 5156 vakcinētām personām.

Lielo pieaugumu izraisījusi vakcinācijas mehānisma maiņa, skaidro SPKC speciāliste L. Savrasova.

“Arī iepriekš bērniem no 6 līdz 23 mēnešiem un grūtniecēm pretgripas vakcinācija bija 100% apmaksāta, taču pagājušajā sezonā viņus iekļāva imunizācijas valsts programmā, kad vakcīnu var saņemt uzreiz pie ģimenes ārsta, kas ļoti atviegloja procedūru, līdz ar to vakcinēto skaits pieauga vairākkārtīgi.”

SPKC darbinieki neesot cerējuši uz tik lielu atsaucību, tāpēc vienu brīdi vakcīnas pat beigušās, taču izdevies tās iegādāties no kolēģiem citās Eiropas valstīs.

Šosezon imunizācijas programmā iekļauti arī ārsti un to atbalsta personas, sociālo centru ilgstoši klienti un darbinieki, kuriem vakcinācija tiks veikta uz vietas, kas vēl vairāk palielinās vakcinēto personu skaitu.

Pretgripas vakcīnas imunizācijas valsts programmas dalībniekiem NVD iegādājas atklātā konkursā par valsts budžeta līdzekļiem, un tās tiek piegādātas vakcinācijas iestādēm (ģimenes ārstu praksēs, vakcinācijas kabinetos u. c.), kas tās iepriekš pasūtinājuši SPKC.

Kopumā NVD šosezon iegādājies 29 208 vakcīnas grūtniecēm un bērniem līdz 23 mēnešu vecumam un 60 792 vakcīnas ārstniecības personām un sociālo aprūpes centru personālam un klientiem.

“Indikatīvais vienību skaits tiek iegūts, vadoties no SPKC plānotajiem nepieciešamajiem gripas vakcīnu daudzumiem,” skaidro NVD pārstāve – sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sintija Gulbe.

Uz jautājumu, kāds ir plāns, ja atkārtosies pērnās sezonas pieredze ar vakcīnu trūkumu, NVD atbildi nesniedz.

Vakcinācijas pretinieki – skaļāki, bet mazākumā

Imunizācijas programma paredz arī valsts finansētu vakcīnu pret pneimokoku bērniem trīs devās 2, 4 un 12 – 15 mēnešu vecumā, kas ir vēl viens papildnodrošinājums arī Covid-19 ēnā.

Arī ar šo vakcīnu potēto bērnu skaits pēdējos gados pieaug. Pagājušajā gadā vakcinācija ar visām trīs devām pabeigta 85% mazuļu, 2018. gadā tie bija 83%.

SPKC epidemioloģe L. Savrasova uzskata, ka vēl ir kur augt, jo par ideālu rezultātu varētu uzskatīt 95% aptveramību, tāpēc ka jārēķinās arī ar atteikumiem, kas līdz šim turējušies ap 4%. Pērn 4,6% bērnu vecāki noraidījuši valsts piedāvāto bezmaksas pneimokoka poti savām atvasēm.

Atšķirībā no senāk izstrādātajām vakcīnām, kas bija efektīvas apmēram piecus gadus, šīm darbības laiks ir uz mūžu. Tiesa, tās cena svārstās ap 70 un vairāk eiro, taču savas veselības drošības dēļ ir tā vērta.

Attieksme pret vakcināciju Latvijā lielākoties ir atbalstoša, ko apliecina vakcinēto cilvēku skaita pieaugums. LIC galvenā ārste B. Rozentāle novērojusi, ka gados jaunāki, izglītoti cilvēki vakcinēšanos jau uzskata par mūsdienu tendenci, trendu.

Pati pretgripas poti saņēmusi septembrī un parūpējas arī par jaunāko meitu, kas darba laika dēļ uz veselības centriem nevar paspēt. Vakcinēšanās pozitīvo efektu izjutis mazdēls Rihards – kad klasesbiedri slimojuši ar gripu, viņš bijis vesels.

Vakcinācijas noliedzēji ir tikai neliela cilvēku grupa, uzskata B. Rozentāle.

“Daži par piemēru min savu ģimeni, kad abus vecākos bērnus ir izvakcinējuši, jaunāko – ne, un viņš neslimo. Skaidroju viņiem – kamēr kopējā populācijā līdz 90% un vairāk bērnu ir vakcinēti, jūsu nevakcinētie neslimos, taču ne tāpēc, ka neesat vakcinējuši, bet tāpēc, ka lielākā daļa ir apzinīgi un vakcinē, un ierosinātājs necirkulē.”

Par vienu no uzskatāmiem pierādījumiem profesore nosauc ļoti lipīgu akūtu infekcijas slimību masalas, kas Latvijā nav sastopama, toties aptuveni astoņus gadus ir izplatīta citās Eiropas valstīs.

“Pie mums masalu vakcinācijas aptvere ir 95%, kur tad ir tie pretinieki? Infekciju taču nevarētu noslēpt!” Pasaules veselības organizācija iesaka uz vakcinācijas pretinieku kritiku neatbildēt.

“Sākumā mēs reaģējām –bija diskusijas, apaļie galdi, tagad vairs neskaidrojamies. Ja par vakcināciju jautā pacients, mēs viņam to skaidrojam, jo tas ir mūsu darbs, taču tos, kas vakcīnas apšauba, necenšamies pārliecināt par pretējo.”

Uzziņa

Kam pretgripas vakcinācija pienākas bez maksas

Foto: SHUTTERSTOCK

Vakcināciju pret gripu par valsts budžeta līdzekļiem vakcinācijas kalendāra ietvaros veic:

* sešus līdz 23 mēnešus (ieskaitot) veciem bērniem;

* grūtniecēm;

* ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem;

* ilgstošas sociālās aprūpes centru darbiniekiem, kuri, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar klientiem;

* ilgstošas sociālās aprūpes centru klientiem.

Zāļu iegādes kompensācijas sistēmā līdz 2021. gada 1. maijam 100% valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu var saņemt:

* seniori, kas ir vecāki par 65 gadiem;

* personas ar hroniskām slimībām – ar hroniskām plaušu slimībām; ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām, neatkarīgi no to cēloņa; ar hroniskām vielmaiņas slimībām; ar hroniskām nieru slimībām, ar imūndeficītu; ja saņem imūnsupresīvu terapiju;

* bērni līdz 18 gadiem, kas pieder noteiktām veselības riska grupām: ar hroniskām plaušu slimībām; ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām, neatkarīgi no to cēloņa; ar hroniskām vielmaiņas slimībām; ar hroniskām nieru slimībām; ar imūndeficītu; ja saņem imūnsupresīvu terapiju; ja ilgstoši saņem terapiju ar Ac.acetylsalicylicum.

25% valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu var saņemt sievietes līdz 70. pēcdzemdību perioda dienai.

Avots: Ministru kabineta Vakcinācijas noteikumi.

Mirst arī no gripas

* No Covid-19 Latvijā līdz šim miruši 39 cilvēki.

* Pagājušajā sezonā no gripas nomiruši 26 cilvēki 38 līdz 92 gadu vecumā, t. sk. 14 vīrieši un 12 sievietes. Lielākais īpatsvars mirušo vidū bija pacienti vecumā virs 70 gadiem – 19 jeb 73%. Iepriekšējās divās sezonās gados vecāku mirušo skaits bija 45 (52%) un 55 (60,4%).

* Gandrīz visiem mirušajiem bija viena vai vairākas hroniskas slimības – visbiežāk hroniskas sirds un asinsrites, kā arī elpceļu, cukura diabēta, nieru un aknu, onkoloģiskās, adipozitātes kaites.

* 23 pacientiem nāve iestājās stacionārajā ārstniecības iestādē, trīs miruši mājās, t. sk. divi no tiem saņēmuši sociālo dienestu mājas aprūpes pakalpojumus.

* Vismaz astoņos gadījumos inficēšanās ar gripu bija saistīta ar ārstēšanos stacionārajās ārstniecības iestādēs.

SAISTĪTIE RAKSTI

* Divi no mirušajiem pacientiem bija vakcinēti pret gripu šajā sezonā – abi vecumā virs 80 gadiem ar smagām hroniskām slimībām.

Avots: Slimību profilakses un kontroles centra Epidemioloģijas biļetens nr. 35, 2020. gada 15. septembrī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
“Šī ir dubultslodze, kas situāciju ļoti sarežģī”: Stradiņa slimnīcas ārsti paredz ļoti smagu nākamo nedēļu 5
1 stunda
LA
LA.LV
Stāsti
Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte: “Jā, es “iebliezu” to poti!… Biju “antivakseru” statusā” 48
4 stundas
LE
LETA
Veselam
“Mēs apzināmies, ka pašreizējā situācijā lielākās valsts slimnīcas tiek noslogotas ar Covid-19 pacientu ārstēšanu”: VCA pauž gatavību iesaistīties plānveida operāciju nodrošināšanā 7
19 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Katru gadu aptuveni 1200 sievietēm Latvijā diagnosticē krūts vēzi, bet skrīningu veic tikai katra trešā paciente
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Psihoterapeits Viesturs Rudzītis priecājas, ka meita saslimusi ar Covid-19: “Kā akmens no sirds novēlās…” 258
21 stundas
EL
Egils Līcītis
Stāsti
Politiķis Mārtiņš Kossovičs: “Kāpēc nevaram jau tagad atklāti pateikt pilsētniekiem – lūdzu, nepērciet mašīnas ar lieliem dīzeļiem!” 41
Intervija 1 diena
LE
LETA
Ziņas
Trīs Latvijas pilsētas: paziņo, kur pagājušajā diennaktī atklāts visvairāk Covid-19 inficēto 13
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vai patiešām banānus? Noskaidrots, pēc kā garajās rindās “Lidl” veikalos Latvijā stāvējuši pircēji 40
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Arī veikalā kasierei tagad jābūt vakcinētai. Uz kurieni tu iesi?” Kreituse par pedagogiem, kuri draud pamest darbu 183
2 dienas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 7
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
4 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē 2
20. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 29
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Iedzīvotājiem piedāvā valsts apmaksātas psihologa konsultācijas 11
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 7
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Tās noteikti ir izglābušas dzīvības”. Vai varam gaidīt zāles, kas pasargās no Covid-19? 34
3 dienas
LE
LETA
Veselam
Valdība piešķir 1,57 miljonus eiro pretgripas vakcīnu iegādei 10
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Iveta Ķelle: “Cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem jau skolas vecumā jābūt regulārām nodarbībām par seksuālo un reproduktīvo veselību.” 10
5 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Ir tiešām cilvēki, kas profesionāli pelna ar to naudu”: kā tiek “ražota” dezinformācija par Covid-19 56
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vai patiešām banānus? Noskaidrots, pēc kā garajās rindās “Lidl” veikalos Latvijā stāvējuši pircēji 40
7 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Spridzeklis kultūras namā, jāevakuējas!”: Ivo Fomina koncerts Tukumā noslēdzas neplānoti. Aizdomas par apzinātu kaitniecību 13
3 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte: “Jā, es “iebliezu” to poti!… Biju “antivakseru” statusā” 48
4 stundas
LE
LETA
Kokteilis
FOTO. Nelietoja respiratorus, drūzmējās: policija sāk izvērtēt “Mesa” koncertā notikušos iespējamos pārkāpumus
38 minūtes
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Mairis Briedis pēc uzvaras: “Tas ir tas, kāpēc es to daru, jo kaut kādā veidā tas ir veids kā apvienot valsti” 8
5 stundas
LB
Laura Blumberga
Praktiski
Pašiem savs “citplanētietis”: trausls, bet plēsējs – ūdens iemītnieks aksolotls
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ornitologi satraukušies: Eiropā uz izmiršanas robežas vairākas putnu sugas – jūras un plēsīgie putni, pīles, bridējputni 10
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Viņš ir vecs vecis, nav simpātisks!”: Olga Kambala TV šovā paziņo, ka aktieris Lauris Dzelzītis “nepiestāv” viņas draudzenei 88
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Arī veikalā kasierei tagad jābūt vakcinētai. Uz kurieni tu iesi?” Kreituse par pedagogiem, kuri draud pamest darbu 183
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Katru gadu aptuveni 1200 sievietēm Latvijā diagnosticē krūts vēzi, bet skrīningu veic tikai katra trešā paciente
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Gaitis, Gaits un Karīna 1
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Domāju, ka Žannai patika taisīt šovu!”: stiliste Dubska restorānā aizrijas ar asaku un sarīko tur pamatīgu drāmu 15
1 diena
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Mairis Briedis trešajā raundā “nokautē” vācieti Arturu Mannu un gūst uzvaru 23
15 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Saimnieces recepte: kā pareizi skābēt kāpostus, lai tie vienmēr izdotos izcili 6
3 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ziemassvētku zvaigzne – puansetija: kā to kopt pareizi, lai tā uzziedētu atkal? 1
3 dienas
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Gaidāma diezgan nemierīga nedēļa. Horoskopi no 18. līdz 24. oktobrim
3 stundas
LE
LETA
Kokteilis
FOTO. Nelietoja respiratorus, drūzmējās: policija sāk izvērtēt “Mesa” koncertā notikušos iespējamos pārkāpumus
14:22
LE
LETA
Ziņas
“Šī ir dubultslodze, kas situāciju ļoti sarežģī”: Stradiņa slimnīcas ārsti paredz ļoti smagu nākamo nedēļu 5
13:47
LE
LETA
Ziņas
Latvijā aizvadīta vēl viena Covid-19 “uzvaras diena”: 9 cilvēki miruši, 2377 jauni inficēšanās gadījumi 21
13:05